MELİKGAZİ BELEDİYESİNDEN ÖSYM TERCİH BÜROSU HİZMETLERİ

MELİKGAZİ BELEDİYESİNDEN ÖSYM TERCİH BÜROSU HİZMETLERİ

BAŞKAN ÇELİK’TEN “HAYIRLI OLSUN” ZİYARETİ

BAŞKAN ÇELİK’TEN “HAYIRLI OLSUN” ZİYARETİ

BAŞKAN ÇELİK İLE YATIRIM TURU

BAŞKAN ÇELİK İLE YATIRIM TURU

SERİ KATİL HAMDİ KAYAPINAR TUTUKLANDI

SERİ KATİL HAMDİ KAYAPINAR TUTUKLANDI

MİNİKLER BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’I ZİYARET ETTİ 

MİNİKLER BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’I ZİYARET ETTİ 

2017 YILI İÇERİSİNDE TOMARZA’DA ÖNE ÇIKAN OLAYLAR
  • MURATGÜRBÜZLER
    • MURAT GÜRBÜZLER
    • MURATGuBuZLER@kayserihakimiyet2000.com
    • 2 Ocak 2018 - 14:55:33

2017 Yılı içerisinde Tomarza İlçesinde öne çıkan olaylar şu şekildedir;
1- 3 Ocak; Tomarza İlçesine ilk defa yapılan yaya üst geçidi hizmete girdi.
2- 7 Ocak; Tomarza’dan Halep’e yardım Tır’ı gönderildi.
3- 13 Ocak; Tomarza-Gülveren Mahallesinde ikamet eden fakir bir aileye başlatılan yardım kampanyasına Tomarza başta olmak üzere 7’den 70’e herkes bu kampanyaya dahil oldu.
4- 18 Ocak; Tomarza Belediye Başkanı Fahrettin Işık 2015-2016 Eğitim döneminde yapılan TEOG Sınavlarında Türkiye birincisi olan Tomarzalı Ahmet Delebaş’ın tüm masraflarını karşılayarak Umre’ye gönderdi.
5- 26 Ocak; Tomarza İlçesine yapılacak olan 2. Etap Toki kayıtları başvuruları resmi olarak başladı.
6- 2 Şubat; TUİK İstatistiklerine göre Tomarza İlçesi en fazla göç veren ilk üç ilçe arasında yer aldı.
7- 3 Şubat; Tomarza İlçesine modern bir kütüphane kurulması için çalışmalar tamamlandı.
8- 7 Şubat; Tomarza İlçesi 2018 yılı içerisinde doğalgazlı bir ilçe olması için ilk somut adım resmen atıldı.
9- 16 Şubat; Tomarza İlçesine Eğitim konusunda ciddi atılımlar yapan ve bu güne kadar başarıları ile kendinden sıklıkla söz ettiren MEB Müdürü Yaşar Öztürk’ün tayini çıkıp ilçeden ayrılmasına tüm Tomarzalılar üzülerek karşıladı.
10- 21 Şubat; Umut ışıkları tükenmiş, daha hayatlarının baharında olan Skolyozlu Hastalığı yakalan iki minik çocuğa Tomarza Belediye Başkanı Fahrettin Işık umut ışığı oldu.
11- 8 Mart; Tomarza İlçesine Burak Dertlioğlu Tomarza Kaymakamı olarak atandı.
12- 18 Mart; Tomarza İlçesine yeni yapılan 9 derslik Sarımehmetli ilk-ortaokulu eğitim-öğretime açıldı.
13- 14 Nisan; Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ve beraberindeki heyet ile birlikte Tomarza İlçesinde düzenlenen “Güçlü Bir Türkiye İçin Evet” mitingine katılarak Tomarzalılardan 16 Nisan’da yapılacak olan Anayasa değişikliği seçiminde neden Evet oyu kullanmaları gerektiğini anlattı.
14- 16 Nisan; 16 Nisan Pazar Günü yapılan Anayasa değişikliği için Referandum oylamasında ilçe genelinde %72,6 Evet, %27,4 Hayır oy çıktı.
15- 22 Nisan; Tomarza MHP 12. Olağan Kongresinin tek adayı olan ve aynı zamanda kısa bir süre önce Tomarza MHP Başkanlığına atanan H. İbrahim Özcan yapılan olağan genel kongrede delegelerin güvenoyunu alarak yeniden Tomarza MHP Başkanı oldu.
16- 22 Nisan; Gazi Üniversitesi Spor ve Sosyal Yaşam Gönüllüleri Derneği, İzcilik Kulübü ve öğrenci topluluğu Tomarza Şehit Jandarma Üsteğmen Efkan Cengiz Ortaokuluna ziyaret gerçekleştirerek, görkemli bir etkinlik düzenledi.
17- 11 Mayıs; 2016-2017 eğitim yılında 4 adet TEOG Türkiye birincisi çıktı.
18- 15 Mayıs; Tomarza İlçesine yağan aşırı yağmur ve kırcı; ilçe merkezinde bulunan kanalizasyonun yetersiz kaldığını tescillerken ekili arazilerin bazı bölgelerine ciddi manada zarar verdi.
19- 13 Temmuz; Tomarza ilçesinde cinnet geçiren bir vatandaş eşini bıçaklayarak öldürdü.
20- 15 Temmuz; 15 Temmuz ihaneti ile yapılan darbe girişiminin birinci yıl dönümünde gencisinden-yaşlısına Tomarza tek yürek olarak Cumhuriyet Meydanında düzenlenen etkinlikte gecenin geç saatlerine kadar nöbet tutarak Milli İradeye sahip çıktığını bir kez daha resmen gösterdi.
21- 19 Temmuz; Karayolları tarafından Tomarza İlçesinin güney kısmına çift gidiş, çift geliş (duble) yol yapım çalışmaları tamamlanarak yol hizmete açıldı.
22- 25 Temmuz; Tomarza Emin Urhan Ortaokulu Resim Öğretmeni Ali Akkül kendine ayrılan yaz tatilinde ücretsiz okul içinde ve dışında yağlı boya çalışması yaparak rengârenk bir okul haline getirdi.
23- 3 Ağustos; Tomarza İlçe Milli Eğitim Müdürü Yunis Topuz ilçede görev süresi tamamlayarak ilçeden ayrıldı.
24- 6 Ağustos; Tomarza Belediyesi ve Tomarza Beydaği Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği katkılarıyla düzenlenen 2. Beydağı Şenlikleri Çukuryurt Yaylasında coşkuyla kutlandı.
25- 11 Ağustos; Tomarza İlçesinde bu güne kadar 250 gr. 80krş. satılan ekmek bu gün itibari ile 1 TL olmuştur.
26- 20 Eylül; Tomarza İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne asaleten atanan Mehmet Kurt yeni görevine başladı.
27- 24 Eylül; Tomarza Ak parti 6. Olağan ilçe kongresinin tek adayı olan Davut Şahin kongreye katılan delegelerin tamamının oylarını alarak birkez daha Tomarza Ak Parti İlçe Başkanı olarak seçilerek güven tazelemiş oldu.
28- 28 Eylül; Tomarza İlçe Merkezine yapılacak olan 9.000.000 TL değerinde 24 derslik Kız İmam-Hatip Lisesi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylandı.
29- 10 Ekim; Tomarza Belediyesi ve Sancak Dağcılık gurubunun ortak düzenlemiş olduğu Tomarza 3. Ulusal Beydağı 3080 metre tırmanış etkiliğinde zirveye ulaşan dağcılar zirveye Şanlı Al Bayrağımızı diktiler.
30- 26 Ekim; Tomarza İlçesinde gerçekleşen trafik kazasında 1 kişi hayatını kaybederken 1 kişi ağır yaralandı.
31- 1 Kasım; Tomarza Belediyesi tarafından mahalle muhtarlarına yönelik organize edilen Bursa ve Çanakkale Şehitlik Gezisi çok sayıda muhtar ve az sayıda belediye personeli katıldı.
32- 7 Kasım; Tomarza İlçesinin Yeşilbağ Mahallesine gelen kimliği belirsiz 3 şahıs 15.000 TL’ye 3 adet büyük baş hayvan satın alındı.
33- 8 Kasım; Tomarza İlçesinde yeni atanan İlçe Müftüsü Adem Tepe ilçede yeni görevine başladı.
34- 21 Kasım; Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Tomarza Belediyesi iş birliği ile Tomarza İlçesine 5.000.000 TL değerinde sıcak asfalt çalışması başladı.
35- 28 Kasım; Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Tomarza İlçesine yapılan sıcak asfalt çalışmalarını yerinde incelemek için Tomarza İlçesine geldi.
36- 3 Aralık; Tomarza CHP İlçe Başkanlığı 36. Olağan Kongresinde 2 adayın yarıştığı kongrede Emir Ertan Demirezen seçilerek Tomarza CHP İlçe Başkanı olarak seçildi.
37- 8 Aralık; Tomarza İlçesine İYİ PARTİ İlçe Başkanlığının kurulmasını için İYİ PARTİ Genel Merkezi tarafından eski MHP İlçe Başkanı Mustafa Köse’yi kurucu başkan olarak görevlendirdi.
38- 12 Aralık; Tomarza İlçesine bunalıma giren 27 yaşında gencecik bir fidan av tüfeği ile intihar etti.
39- 13 Aralık; Tomarza İlçesinde ikinci intihar vakası gerçekleşti.
40- 20 Aralık; Tomarza İlçesinin giriş-çıkışları başta olmak üzere ilçe merkezinin içerisi güvenlik kameraları ile donatıldı.
41- 22 Aralık; Tomarza Heyeti, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’e ilçeye yapmış olduğu yatırımlardan dolayı teşekkür ziyareti gerçekleşti.

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz