Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
Hac Önkayıt işlemleri; 08-14 Aralık 2018 tarihleri arasında yapılacak. 2019 yılında hacca gitmek üzere “İlk Defa Kayıt” yaptırmak isteyenler kişi başı 20TL ön kayıt ücretini ilgili bankalara (Ziraat Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Vakıfbank, Vakıf Katılım Bankası, Halk Bankası, Albaraka Katılım Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası, Kuveyttürk Katılım Bankası) yatırarak ÖN KAYITLARINI internetten http://www.hac.gov.tr
07 Aralık 2018 - 14:15 'de eklendi ve 29 kez görüntülendi.
Etiketler :
İLGİLİ HABERLER

2019 YILI HAC KAYITLARI YARIN BAŞLIYOR

adresinden kendileri yapabilecekleri gibi İl ve İlçe müftülüklerimize gelerek kayıtlarını yaptırabilirler.2018 yılında hac kurasına katılıp kesin kayıt hakkı elde edemeyen hacı aylarının kayıtları 08 Aralık 2018 tarihinde Başkanlığımız tarafından otomatik olarak yenilenecektir.Mevcut Kayıtlarında değişiklik yapmak isteyenler 08-14 Aralık 2018 tarihlerinde müftülüklere müracaat etmesi gerekmekte olup, değişiklik yapmak istemeyenlerin herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur.Hac Kur'a sonuçları ile Kesin kayıt bilgileri SMS yoluyla hacı adaylarına bildirileceğinden özellikle cep telefon bilgilerinin güncellenmesi gerekmektedir. Müracaatlarda; eş, anne, baba, kayınbaba, kayınvalide, kardeş ve çocukların birbirleri ile veya hiç bir akrabalık bağı olmayanların istemeleri halinde 10 kişiyi geçmemek üzere grup halinde kayıt yaptırabilecektir. Günlük aktivitelerini kendi başlarına yerine getiremeyecek derecede engelli vatandaşlarımızın ise hacca hiç gitmemiş refakatçileri ile birlikte kur’aya girme talepleri kabul edilecektir. Şehit yakınları, Gazi ve eşleri önkayıt esnasında durumlarını ayrıca bildireceklerdir. Hacı Adaylarımıza kayıt tazelediği yıl oranında katsayı uygulanarak kuraya gireceklerdir. Örneğin: 5 yıl önce kaydını yaptırmış hacı adaylarımız için 5x5= 25 oranında kuraya girecektir. Yeni kayıt olan kişi ise 1x1= 1 oranında kuraya katılacaktır. 2019 yılı hac kurası 28 Aralık 2018 tarihinde Diyanet İşleri Başkanlığımız Konferans Salonunda basına açık bir şekilde katılımcılarında olduğu ortamda Cuma günü saat: 15.00’te  (ANKARA) çekilecektir.Kesin Kayıt hakkı kazanan hacı adaylarımızın kayıtları 02-11 Ocak 2019 tarihleri arasında%60 Diyanet %40 Acente olarak yapılacaktır.Ülkemizden Hac için çıkışlar 04 Temmuz – 05 Ağustos 2019Hacdan dönüşler ise 16 Ağustos 13 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacaktır.Hac Konaklama Türleri: 1- Oda Tercihli: (2-3-4 Kişilik Odalar) 2- Otel Tip olmak üzere iki çeşittir. Hac ücretleri Suudi Arabistan Riyali (SAR) olarak tahsil edilecektir. İlimizde 46.522 Kayıtlı Hacı Adayı bulunmaktadır. (Kurum Haber)
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
SON DAKİKA