Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

21 OKUL GÜVENLİK KAMERALARIYLA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNCE TAKİP EDİLECEK 

Bu haber 31 Ekim 2018 - 11:39 'de eklendi ve 9 kez görüntülendi.
21 OKUL GÜVENLİK KAMERALARIYLA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNCE TAKİP EDİLECEK 

Kayseri’de belirlenen 21 öncelikli okulda kurulan güvenlik kamerası sistemi ile İl Emniyet Müdürlüğü’nce okul ve çevresi takip edilecek.

İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci: “En önceliğimiz güvenlik” dedi.

İçişleri Bakanlığı, okulların çevresinde alınacak güvenlik tedbirleri ve uyuşturucuyla mücadele konusununda yayımladığı genelge kapsamında İl Emniyet Müdürlüklerince belirlenmiş okullara Milli Eğitim Bakanlığınca güvenlik kamera sistemleri kurulması gündeme gelmişti. Bu kapsamda Kayseri’de belirlenen 21 öncelikli okul için çalışmalar başlandı. Şimdiye kadar 11 okulda çalışmaların tamamlandığını ve İl Emniyet Müdürlüğü’nce okulların takip edildiğini söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci 10 okulda da çalışmaların sürdüğünü söyledi. Güvenliğin olmazsa olmazları olduğunu vurgulayan Ekinci; “Okullarımızın eğitim öğretim faaliyetlerinin en önemli kısmı güvenlik. Güvenlik olmazsa hiçbir şey olmaz, en önceliğimiz güvenlik. Bu manada İçişleri Bakanlığımızın Milli Eğitim Bakanlığımızla yaptığı bir çalışma neticesinde okullarımızın Emniyet Müdürlüğü tarafından takip edilebilecek entegre kamera sistemi donatılmasına başlandı. Bu kapsamda ilimizde 21 tane okul öncelikli olarak ele alınarak çalışmaları devam ediyor. Bunlardan 11 tanesini teslim aldık. 11 tanesi bilfiil okul ve çevresi tamamen emniyet birimlerince kontrol edilerek takibi yapılıyor. 10 tanesinde ihale çalışmaları ve sonraki süreçleri devam ediyor. Öncelikli toplam 21 tane okulumuz Emniyet Müdürlüğümüz tarafından her açıdan taklip edilecek” ifadelerini kullandı. (İHA)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA