Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJLARI

Bu haber 22 Nisan 2019 - 12:38 'de eklendi ve 38 kez görüntülendi.
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJLARI

ÇOPUROĞLU’NDAN 23 NİSAN MESAJI

Ak Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için bir mesaj yayımladı. Çopuroğlu mesajında ‘’Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın bayramlarını en içten duygularımla kutluyorum’’ dedi. Çopuroğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 99. Yıl dönümü Türk tarihinin bağımsızlık ve demokrasi adına bir dönüm noktası olduğuna dikkat çekerek, 23 Nisan 1920 Milletimizin adına yeni bir başlangıç ve umut olmuştur.

Dünyada bir benzeri dahi olmayan çocuk bayramını, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, TBMM kurulduğu gün çocuklara bayram olarak armağan etmiştir. Buda geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza çok önemli görev ve misyon yüklemektedir. Çocuklarımız için çalışmak ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkartmak en önemli unsur olacaktır.

Bu vesile ile 23 Nisan’ı çocuklara armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu toprakların kazanılmasında ve savunulmasında hayatlarını kaybeden aziz şehitlerimize Allahtan rahmet, hayatta kalan gazilerimize de sağlık ve sıhhatli ömürler dilerken tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk bayramını kutluyor, sevinciniz ve neşeniz hiç eksik olmasın diliyorum.” dedi.

NURSAÇAN’DAN 23 NİSAN MESAJI
Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında; “23 Nisan sömürge ülkeleri tarafından topu, tüfeği, erzağı özetle her şeyi elinden alınmış bir milletin vatanı, bayrağı ve imanı söz konusu olunca en güçlü ordulara karşı nasıl bir zafer kazanacağını tüm dünyaya haykıran, küllerinden yeniden doğuşunun adıdır” dedi.
Başkan Nursaçan mesajında; “Genç, yaşlı, kadın, erkek omuz omuza veren milletimiz, hürriyet ve bağımsızlığına kasteden düşmanlara karşı destansı bir mücadele vermiştir. Destansı bir mücadele veren ve istilacılardan aman dilenmeden kıt imkânlarla şeref ve haysiyetini koruyan milletimiz, elde ettiği zaferle al bayrağımızı özgürce göndere çekmeyi başarmıştır. 23 Nisan’ın ülkemizin zorlu bir mücadele verdiği dönemde tüm dünya çocuklarına armağan edilmiştir. Bu bayram sadece Türkiye’deki çocukların değil, dil, din, renk ayırt edilmeksizin dünyanın her yanındaki yavruların bayramıdır. Bugün dünyamızda yaşanan tüm olaylar en başta çocukları etkilemektedir. Özellikle dünyanın çeşitli bölgelerinde mağdur ve esaret altında olan yavrularımızın daha iyi ve müreffeh bir yaşam sürmesi için çalışmak her birimizin görevidir. Bizler de bu günde çocuklarımız için birlik olup, daha iyi bir dünya ve güçlü yarınlar için el ele vermeliyiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve Türk Milleti’nin tüm dünya çocuklarına armağan ettiği bu bayram, inşallah nice seneler daha dört bir yanda kutlanacaktır” ifadelerine yer verdi.

BÜYÜKSİMİTCİ, “ÇOCUKLAR GELECEĞİMİZİN TEMİNATIDIR”
Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesi ile yazılı bir açıklama yaparak tüm çocukların bayramını kutladı.
Başkan Büyüksimitci açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “23 Nisan 1920 tarihi ulusal egemenliğimizin ilan edildiği ve egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğu bir başlangıcı ifade eden gündür. Ulu Önder Atatürk’ün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı bu günü tüm dünya çocuklarına bayram olarak armağan etmesi, geleceğimizin güvencesi olan çocuklara verdiği değerin ve duyduğu güvenin en büyük göstergesidir.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, dünyada kutlanan ilk ve tek çocuk bayramıdır. Çocuklar bir toplumun geleceğidir. Bizlere düşen görev geleceğimizin mimarları olan çocuklarımızı, milli ve manevi değerler aşılayarak, topluma faydalı bireyler olmasını sağlamaktır.
Bizler de iş dünyası olarak, demokrasinin ve cumhuriyetimizin verdiği güven ve güçle daha fazla yatırım ve daha fazla istihdam hedefiyle var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle, aziz milletimizin ve geleceğimizin teminatı çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en kalbi duygularımla kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ülkemizin bağımsızlığı ve egemenliği uğrunda canlarını feda eden bütün şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum”

23 NİSAN TÜRK TARİHİNİN DÖNÜM NOKTALARINDAN BİRİDİR !

*MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI AKİF AKSOY 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI DOLAYISI İLE BİR MESAJ YAYINLADI.

Başkan Akif AKSOY 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda;

“23 Nisan, Türk Milletinin kendi geleceğini belirlediği, egemenliğin millet iradesine bırakıldığı Türk tarihinin önemli dönüm noktalarından birisidir. Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, TBMM’nin açıldığı 23 Nisan 1920 gününü, bayram olarak tüm çocuklara armağan etmiş ve bu yönüyle de dünya da eşsiz liderliğini bir kez daha göstermiştir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm dünya çocuklarının kardeşçe kutladığı, barış içinde yaşanabilecek bir dünyanın tohumlarının atıldığı ilk ve tek çocuk bayramıdır. Ulu Önder Atatürk, ‘Tek bir egemenlik vardır, o da ulusal egemenliktir’. Bugün bizlere düşen görev, teslim aldığımız bu kutsal emaneti bizden sonra yaşatacak olan nesillere Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda geleceğin büyük bilim adamları, siyasetçileri, bürokratları ve her alanda örnek olacak meslekleri yapacak çocuklar yetiştirmektir. Çocuklarımızı her konuda en iyi şekilde eğitmek ve onlara gereken ilgiyi her ortamda göstermek bizlerin en önemli görevi olmaya devam edecektir.”

Bu duygu ve düşüncelerle tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlar sevgi ve neşe içinde geçmesini dilerim dedi.

KESOB BAŞKANI ÖVÜÇ’TEN 23 NİSAN MESAJI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı KESOB Başkanı Ahmet Övüç kutlama mesajı yayımladı.

KESOB Başkanı Ahmet Övüç’ün  mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Aziz milletimiz için tarihi bir değer taşıyan 23 Nisan, milli birlik ve beraberliğin en güzel örneği olan Kurtuluş Savaşı sonrasında, millet iradesinin vücut bulduğu ve Cumhuriyetin temellerinin atıldığı gün olup, aynı zamanda dünya çocuklarına armağan edilen tek evrensel bayram olma özelliği taşımaktadır. Geleceğimizin teminatı olan en kıymetli hazinemiz çocuklarımızı; ülkesini ve milletini seven, vatanı için çalışıp üreten insanlar olarak yetiştirmek; kendi başına karar verebilen, eleştiren, kendine güvenen, hayatın güçlükleri ile baş edebilecek ölçüde donanımlı, girişimci, ufku geniş, değerlerine bağlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirilmelerini sağlamak ortak sorumluluğumuz ve hedefimizdir.
Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Birinci Meclisimizin kahraman üyelerini ve milli mücadelede emeği geçmiş olan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyor, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 99. yılını, Milletimizin ve Cumhuriyetimizin teminatı olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum.”   (Kurum Haber)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER