ŞOFÖRLER VE OTOMOBİLCİLER ODASI’NDA BAŞKAN ATEŞ GÜVEN TAZELEDİ

ŞOFÖRLER VE OTOMOBİLCİLER ODASI’NDA BAŞKAN ATEŞ GÜVEN TAZELEDİ

OZAN DERVİŞ’İN KALEMİNDEN ESKİ GÜNLER

OZAN DERVİŞ’İN KALEMİNDEN ESKİ GÜNLER

TOMARZA”DA 1.707 m2 ARAZİ 1.115.500,00 TL REKOR BİR FİATA SATILDI

TOMARZA”DA 1.707 m2 ARAZİ 1.115.500,00 TL REKOR BİR FİATA SATILDI

BAŞKAN NALBANT; GÖREVİMİZİN BİLİNCİNDE İŞİMİZİN BAŞINDAYIZ

BAŞKAN NALBANT; GÖREVİMİZİN BİLİNCİNDE İŞİMİZİN BAŞINDAYIZ

DEZAVANTAJLI AİLELERE DESTEK PROJESİ

DEZAVANTAJLI AİLELERE DESTEK PROJESİ

38 KENT KOROSU KÖKSAL TÜRKÜ ÇAY EVİNDE KURULDU
38 KENT KOROSU KÖKSAL TÜRKÜ ÇAY EVİNDE KURULDU

Şehrimizde Bozlak türkülerin ağabeyi olarak bilinen Tuncay Köksal açmış olduğu Köksal türkü çay evinde THM sevilen sanatçıların türkü okuyup meşk yapılan yeri olarak bilinmekte. Kayserinin tanınmış Türk Halk Müziği sanatçılarından Tuncay Köksal, Şahin Dost Hakan İşman, Gökhan Oyman, Recep Mavili, Levent Güner, Lütfü Sarıkaya, Muammer Buluz, Ferhat Çalışkan, Mustafa Acar 15 kişilik ekip koro Köksal […]

Şehrimizde Bozlak türkülerin ağabeyi olarak bilinen Tuncay Köksal açmış olduğu Köksal türkü çay evinde THM sevilen sanatçıların türkü okuyup meşk yapılan yeri olarak bilinmekte.

Kayserinin tanınmış Türk Halk Müziği sanatçılarından Tuncay Köksal, Şahin Dost Hakan İşman, Gökhan Oyman, Recep Mavili, Levent Güner, Lütfü Sarıkaya, Muammer Buluz, Ferhat Çalışkan, Mustafa Acar 15 kişilik ekip koro Köksal türkü çay evi geniş salonda çalışmaya başladı.

İşletme sahibi Tuncay Köksal,” Anadolu türkülerine gönül veren THM sanatçı kardeşlerimizi ve Türkü seven vatandaşlarımızı canlı müzik yapılan yerimizde bir araya getirdik. Sanatçı kardeşlerimiz canlı Türkü program yaparken türküde kendini bulan vatandaş sanatçıyla birlikte türküleri okuyup mutlu olmakta günün yorgunluk stresini atmakta. Burada bizim amacımız türkü sevenleri bir arada birlik ve beraberlik içinde olup bir çatı altında toplamak oldu ve bunda başardık. Ferah, sağlıklı salonumuz da Türkü dinleyen müşterilerimizde memnun ve sanatçı kardeşlerimizde memnun. Bizim iş yerinde ayrıca kültür sohbet salonumuzda bulunmakta orada rahat bir şekilde sohbet edebilmekteler.”

38 KENT KOROSU TÜRKÜ EVİNDE ÇALIŞMAYA BAŞLADI.

Tuncay Köksal,”Türkü Çay evinde arkadaşlarla sohbet esnasında THM Korosu fikri doğdu. Şehrimizi sazıyla sözüyle tanınmış kasetli sanatçısı Şahin Dost ve ses ritim üstadı Konservatuar öğretim üyesi Hakan İşman ve diğer arkadaşlar, “Buraya sesiyle sazıyla bu işi bilen arkadaşlar gelmekte, Bu gelen arkadaşlarla şehrimizin plakası olan 38 Kent korosu kurup burada çalışmalara başlayalım” dediler böylece arkadaşlarında hep beraber kabul ettiği fikir gerçekleşti. Şimdiden THM sanatçı üstat Şahin Dost kadro oluşturuyor ve Kayseri türkülerinin seçimi yapıyor.

Bu kurulan 38 Kent korosunu Köksal Türkü çay evinde “Kayseri sıra geceleri” ismi altında davetliler her zaman izleyip dinleyebilecekler. Şehrimizin tanınmış THM sanatçı kadrosu şehir merkezi ilçelerde ve il dışında konser verecektir. Koro kurma fikrini ortaya attan sazıyla sözüyle uğraşlarıyla kültür sanata türküleriyle katkı sağlayan arkadaşlara teşekkür ederim.”dedi. YÜKSEL KALKAN

 

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz