Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

AFAD VATANDAŞLARI OLASI AFETLERE HAZIRLIYOR 

Bu haber 08 Aralık 2018 - 14:10 'de eklendi ve 24 kez görüntülendi.
AFAD VATANDAŞLARI OLASI AFETLERE HAZIRLIYOR 

AFAD Kayseri İl Müdürlüğü tarafından koordine edilen ‘Afete Hazır Türkiye’ Projesi kapsamında 160 gönüllü vatandaşla afete hazırlık kursu verildi. 
AFAD Kayseri İl Müdürlüğü, vatandaşları zor zamanlarında yanında olmanın yanı sıra, bir taraftan da vatandaşların bilinçlenmesi için kurslar düzenliyor. İl Müdürlüğü tarafından koordine edilen ‘Afete Hazır Türkiye’ Projesi kapsamında 160 gönüllüye kurs düzenlendi. Kursta, AFAD Müdahale Şube Müdürü Hasan Say tarafından deprem öncesi, deprem esnası ve deprem sonrasında yapılacak işlemler ve temel kurtarma prensipleri hakkında kursiyerlere bilgiler verildi. Araç ve malzemelerin de tanıtıldığı kursa katılan kursiyerlere, Vali Yardımcısı Zekeriya Güney ve AFAD İl Müdürü Osman Atsız’ın katıldığı tören ile sertifikaları verildi. 
Türkiye’nin afete hazır hale gelmesinde kursiyerlerin katkısı olacağını belirten Vali Yardımcısı Zekeriya Güney, “Kayseri AFAD Müdürlüğümüzün koordine ettiği ‘Afete Hazır Türkiye’ Projesi kapsamında kurslar düzenlendi ve 5 gün süren kursun ardından bugün kursumuz sona erdi. Kursumuza gelen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ederim. Akşamları bu kursa gelerek sertifikalarını aldılar. Türkiye’nin afete hazır hale gelmesinde kursiyerlerimizin de çok büyük katkısı olacak. İnşallah kazasız, belasız günler geçiririz ama Türkiye afet ülkesidir. Zaman zaman istemesek de afete maruz kalabiliyoruz. Ülke ve toplum olarak afetlere hazır olmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı. (iha) 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA