MELİKGAZİ BELEDİYESİNDEN ÖSYM TERCİH BÜROSU HİZMETLERİ

MELİKGAZİ BELEDİYESİNDEN ÖSYM TERCİH BÜROSU HİZMETLERİ

BAŞKAN ÇELİK’TEN “HAYIRLI OLSUN” ZİYARETİ

BAŞKAN ÇELİK’TEN “HAYIRLI OLSUN” ZİYARETİ

BAŞKAN ÇELİK İLE YATIRIM TURU

BAŞKAN ÇELİK İLE YATIRIM TURU

SERİ KATİL HAMDİ KAYAPINAR TUTUKLANDI

SERİ KATİL HAMDİ KAYAPINAR TUTUKLANDI

MİNİKLER BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’I ZİYARET ETTİ 

MİNİKLER BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’I ZİYARET ETTİ 

AFRİN KONUSUNU ELEŞTİRENE BAK
  • MEVLÜT MÜRSELUZUN
    • MEVLÜT MÜRSEL UZUN
    • hakimiyet@kayserihakimiyet200.com
    • 15 Şubat 2018 - 11:05:05

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ Afrin Harekatı siyasi konu yapılıyor diyerek eleştiride bulunmuş. TSK’nin Afrin’i ele geçirmek için moralli bir şekilde harekatın sürdüğü bir sırada İlker Paşanın buna karşı çıkan iç ve dış odakların ağzıyla konuşmasını doğru bulmadık. Hele hele İlker Başbuğ gibi Genelurmay Başkanlığı yapmış birine hiç yakışmamıştır. İlker Başbuğ’un Genelkurmay Başkanlığı döneminde her hafta iki general televizyon kanallarına çıkarak icraatın içinden gibi iktidara yönelik eleştiriyle siyaset yaptıklarını bu millet asla unutmamıştır. İlker Başbuğ’un bu açıklamasına Başbakan Binali Yıldırm Erzancan’dan “Afrini konuşmayalım da balinanın, kaplumbağanın nasıl yürüdüğünümü konuşalım. Allah akıl fikir versin ” diyerek tepki göstermiştir.
Doğruları konuşmak gerekirse İlker Başbuğ Paşa sizin sorumlu komutan olarak bulunduğunuz dönemde TSK’nin altını oyan FETÖ terör örgütünün yürüttüğü gizli faaliyetten hiç mi haberiniz olmadı? Düşünün bir kere FETÖ terör örgütüne üye olmaktan dolayı muvazzaf askerlerden 10 bininin TSK ile ilişiği kesilmiştir. Silahlı Kuvvetlerde görevli generallerden üçte ikisi terör örgütüne üye olmaktan ordu ile ilişikleri kesilmiş, bu nasıl bir düşündürücü gelişme. FETÖ terör örgütü TSK içinde böylesine bir oluşum sağlarken sorumlu komutan olarak İlker Paşa senin hiçmi haberin olmadı? FETÖ terör örgütü Türkiyeyi yıkmak için haince ordu içinde faaliyet göstermesini Genelkurmayın istihbarat birimi farkına varıpta TSK’nin başı olarak size nasıl haber vermmiş, bu nokta son derece düşündürücüdür. Güneydoğu’da PKK terör örgütüyle mücadele edilirken FETÖ’cü pilotların PKK terör örgütüne geliyoruz diyerek haber uçurduklarını, sonrada bu milletin parasıyla alınan cephaneleri hedefsiz dağlara attıklarını hiç mi duymadınız?
Aslında FETÖ terör örgütünün TSK’ne sızmasından hesap sorulacaksa İlker Başbuğ Paşada buna dahil edilmelidir. Öyle ya TSK’nin teröre bulaşarak itibar kaybetmesinden İlker başbuğ Paşa da sorumludur
Şimdi kalkmış Afrin Harekatı konusunda ABD’nin ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun ağzıyla ileri geri konuşup, TSK’nin moralini bozmaya kalkışıyor. Sorumluluk makamında bulunmuş emekli bir komutan olarak İlker Başbuğ’a bunu yakıştıramadık.
Şuan Genelkurmay Başkanı olan Hulusi Akar Paşanın mesaisinin büyük bir bölümünü sınırlarımızın yakınında geçirerek devam etmekte olan Afrin harekatını izlemekte ve güvenlik güçlerimize böylece büyük bir moral vermektedir. Doğrusunu söylemek gerekirse İlker Paşa siz terör bölgesine yılda ancak bir kere gitmekte idiniz.
İlker Başbuğ’un geçmişini çok iyi bilen Cumhurbaşkanı Erdoğan Afrin konusunda ki onun bu açıklamasına hak ettiği bir dille cevap vereceğine inanıyorum. AK Parti ile MHP’nin bir araya gelerek söz konusu vatansa, gerisi teferruattır anlayışı içinde oluşturdukları milli birlik ve beraberlik oluşumuna karşı çıkan iç ve dış odaklar hemen İlker Başbuğ Paşanın açıklamasına sarılarak saldırıya geçtiler. Fakat kim ne söylerse söylesin, kahraman Mehmetçiğimiz Türk düşmanı PKK/YPG terör örgütünü Afrin’de ezerek; Büyük Türk Milleti’nin tarihine ve şanına yakışır bir şekilde zafer kazanarak milletimizin yüzünü güldürecektir…

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz