ERCİYESSPOR VE ŞEKERSPOR KAPANDI

ERCİYESSPOR VE ŞEKERSPOR KAPANDI

NURULLAH AYDIN YAZIYOR… KİŞİLİKLER VE YAŞAM ANLAYIŞLARI

NURULLAH AYDIN YAZIYOR… KİŞİLİKLER VE YAŞAM ANLAYIŞLARI

MUAMMER YILMAZ’IN KALEMİNDEN TAHTA AT

MUAMMER YILMAZ’IN KALEMİNDEN TAHTA AT

İŞKUR VE OSB “İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMI İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ” İMZALADI

İŞKUR VE OSB “İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMI İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ” İMZALADI

BETONART MİMARLIK YAZ OKULU AGÜ’DE BAŞLADI

BETONART MİMARLIK YAZ OKULU AGÜ’DE BAŞLADI

AFRİN TAMAM…
  • İBRAHİMPEKBAY
    • İBRAHİM PEKBAY
    • ibrahimpekbay@kayserihakimiyet2000.com
    • 19 Mart 2018 - 13:20:55

Ülke olarak tek yürek, Afrin bölgesine TSK’nın yaptığı terör örgütlerine yönelik harekatı ve bölgeden teröristlerin temizlenmesini destek verdik, şehitlerimiz oldu, acılarını yüreğimize gömdük ama Türk Silahlı Kuvvetleri, bir kez daha tüm dünyaya “Etkili güç” olduğunu ve insanca bu harekatın nasıl yürütüldüğünü gösterdik.
Bu başarıdır, TSK’yı kutluyorum…
Tabi ki şeytan avukatlığına soyunup “Neden 18 Mart tarihine denk getirildiğini” sormayacağım. O kısmı, gerekirse ileride açmak üzere geçiyorum, ama bir saplama yaparak…
Bir milletvekili var, tanırım. AKP’nin milletvekili. Hani şu yazarsın mesajı da anında yüzlerce kişiye gider ya, o kapsamda bana da geldi.
Şöyle diyor mesajında: “Yedi düvele karşı Çanakkale Geçilmez diyerek dur diyen ecdadın torunları, 103 yıl sonra aynı gün ülkemizi rahatsız eden küresel haydutların maşası teröristleri Afrin’den temizleyerek yeni bir kahramanlık yazdı. Tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz, onlara şükran borçluyuz, Allah onlardan razı olsun.”
Cevabım şu oldu: “Sizinki nasıl bir düşüncedir ki Çanakkale Savaşı ile terörle Afrin bölgesinde mücadeleyi aynı kefeye koyma cehaletini ve rezaletini pervasızca sergilersiniz? Yazıklar olsun size…”
Bundan sonra bir süre daha sürdü mesajlaşmamız…
Bu zihniyeti görünce, hiç kimse bana, “Afrin’e 18 Mart günü girişi tesadüfidir” demesin.
Geçelim…
Türk Silahlı Kuvvetlerinin verdiği destek ile Afrin bölgesinde terör mücadelesine katılan Özgür Suriye Ordusu mensuplarını televizyonlarda izliyorsunuz. Sanırsınız başıbozuk takımı.
İşte o takım, Afrin’e girildiğinde orada bulunan “Demirci Kawa” heykelini yıkmışlar. Heykelin yıkılmasına tepki gelince, TSK bir açıklama yaptı.
“…Aynı zamanda harekâtın başlangıcından itibaren, harekât alanında bulunan dini ve kültürel yapılar, tarihi eserler ve arkeolojik kalıntılar ile kamu yararına faaliyet gösteren tesisler de kesinlikle Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarının hedefleri arasında bulunmamaktadır. Sivil/masum kişilerin hayatı, çevre, tarihi eserler ve dini/kültürel yapılar Türk Silahlı Kuvvetleri için dokunulmazdır.”
Peki kimdir bu “Demirci Kawa” diye anılan kişi ve neden heykeli tahrip edilmiştir?
Çok uzatmadan kısaca anlatayım…
M.Ö. 611 tarihinde Asur’da Dehak (Zahhâk) adında zalim bir hükümdar vardır ve Kürtlere zulmetmektedir. Demirci Kawa, bu hükümdara karşı ordu oluşturur ve onu öldürür. O tarihten sonra Kürtler arasında efsane kabul edilir.
Heykelin tahrip edilmesi yıkılmasının esas gerekçesi ise, demirci Kawa’nın Zerdüşt olduğu ve Put olduğu görüşüdür. Oysa Demirci Kawa, Zalime karşı başkaldırışın da sembolüdür.
Elbette Put olup olmadığını bilmem ama Peygamberimize 610 yılında, Kadir gecesinde “Yaratan Rabb’inin adıyla oku” emri geldiğinde, İslamiyet henüz yayılmamıştı.
Kaldı ki tarihi eserleri tahrip etmek, İslam’ın kabul edeceği bir şey de değildir. Benzer işler IŞİD ve Taliban’ın uygulamalarıdır.
Merakım, TSK’nın, ÖSO’na neden engel olmadığıdır. 58. Gün Afrin kontrol altına alınmıştır. Bundan sonra da Afrin’de patlamalar olacaktır. Yapılan bombalı tuzaklar belki de zarar erecektir. Ama çok daha önemli bir konu var…
Türk Silahlı Kuvvetleri, birlikte hareket ettikleri ÖSO’nun elemanlarını kontrol altında tutmakta zorlanabilirler. Çünkü görünen köy, kılavuz istemez…

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz