HACILAR’DA10’UNCU BİLİM ATÖLYESİ AÇILDI

HACILAR’DA10’UNCU BİLİM ATÖLYESİ AÇILDI

ÇAĞAN AİLESİNİN EN ACI  GÜNÜ

ÇAĞAN AİLESİNİN EN ACI GÜNÜ

YİĞİT ASLAN’DAN YENİ TÜRKİYE REKORU

YİĞİT ASLAN’DAN YENİ TÜRKİYE REKORU

FURKAN AKÇAM, BALKAN 2.Sİ OLDU

FURKAN AKÇAM, BALKAN 2.Sİ OLDU

KOCASİNAN’DA MİNİK AŞÇILAR YETİŞİYOR

KOCASİNAN’DA MİNİK AŞÇILAR YETİŞİYOR

AGD KAYSERİ ŞUBESİ, ARALIK AYI ŞUBE DİVAN TOPLANTISI YAPILDI
AGD KAYSERİ ŞUBESİ, ARALIK AYI ŞUBE DİVAN TOPLANTISI YAPILDI

AGD Kayseri Şubesi, Aralık Ayı Şube Divan Toplantısı yapıldı. AGD Kayseri Şubesi, Aralık Ayı Şube Divan Toplantısını ilçe temsilciliklerinin katılımı ile Hunat Medresesinde gerçekleştirdi. Divanda konuşma yapan Şube Başkanı Av. Vacit Kip şunları söyledi: “Yoğun çalışmaların olduğu Aralık ayını geride bıraktık. Özellikle Siyer-i Nebi Yarışması ve Kudüs Gecesi gerçektes ses getiren çalışmalarımız oldu. Siyer-i Nebi […]

AGD Kayseri Şubesi, Aralık Ayı Şube Divan Toplantısı yapıldı.
AGD Kayseri Şubesi, Aralık Ayı Şube Divan Toplantısını ilçe temsilciliklerinin katılımı ile Hunat Medresesinde gerçekleştirdi. Divanda konuşma yapan Şube Başkanı Av. Vacit Kip şunları söyledi: “Yoğun çalışmaların olduğu Aralık ayını geride bıraktık.
Özellikle Siyer-i Nebi Yarışması ve Kudüs Gecesi gerçektes ses getiren çalışmalarımız oldu. Siyer-i Nebi Yarışması ile alakalı okullarda 20 bin kitap dağıtıldı ve yaklaşık 10 bin öğrencimiz sınava girdi. Dereceye girenlerin ödülleri Kudüs Gecesi programında kendilerine taktim edildi. Her yıl düzenlediğimiz Mekke’nin Fethi ve Kudüs Gecesi programımız, onur konuğu olarak Hamas Sözcüsü Sami Ebu Zuhri’ninde katıldığı Kadir Has Kültür ve Sanat Merkezinde muaazam bir kalabalık ile gerçekleştirildi.”
Toplantı, İlçe çalışmlarınında değerlendirilmesinin ardından nihayete erdi.
Öte yandan AGD Kayseri Şubesi konferanslar serisine devam ediyor. Eğitimci Yazar Mahmut Toptaş’ın katıldığı Modern Hayatta Müslüman konulu konferans Hunat Medresesinde gerçekleştirildi. Toptaş şunları ifade etti:
80 milyonun yüzde doksan sekizi neyin etrafında toplanıyorsa ortak değer ülkemiz için odur.
Halkımızın yüzde doksan dokuz virgül doksan dokuzu Allah’a iman eder.
Halkımızın yüzde doksan sekizi Peygamberimiz Muhammed sallallahü aleyhi ve selleme iman eder.
Cuma namazında erkeklerin yüzde seksen beşi, Cuma namazı için camiye girdiklerinde, sevgili peygamberimizin mübarek adı geçtiğinde, elini göğsüne koyarak salavat getirir.
Bu hareketi ve sözü hiçbir siyasi, asker, profesör, sanayici, sanatçı, din adamı… için yapmaz.
Halkımızın yüzde doksan sekizine “Kitabın nedir?” diye sorulsa cevap “Kur’an” olur. Bu üç soruya, İslam içinde olan mezhepler ve meşreplerden hiç biri, aykırı bir cevap vermez.
Müslüman olduğu halde ayrı ırklardan olan hiç biri bu üç soruya farklı cevap söylemez. Köy, mahalle ve şehirlerimizin olmazsa olmazı olan camilerimiz, her mezhep ve meşrepten olan Müslümanlarımıza açık olan tek yerlerdirler.
Bu Cuma günü gittiğinizde cami içinde cemaate bu gözle bakınız.
Aynı safta 60 partiden insanın birlikte aynı namazı kıldığını görürsünüz.
Çorum’da aynı safta omuz omuza saf tutup, yalnız Allaha kulluk ettiklerini “İyyake na’büdü” diyerek dillendiren Sünni ile Alevi’yi bir araya getiren namazımızdır.
Diyarbakır’da, Ankara’da, İstanbul’da camilerde, aynı safta Türk ile Kürdü omuz omuza verdiren namazımızdır.
Doğulu ve batılı iyi niyetli insanlar, “Evrensel Değerlerde oynama yapılmaz” diye bir slogan attılar ortaya. “Peki bu slogana katılıyorum ama Evrensel Değeri Kim Belirleyecek” sorusu yine askıda kalmaması için ben, bu sloganı kabul ediyorum ama “Evreni Kim Yarattıysa Evrensel Değeri de O Koyar” diyorum. (Kurum Haber)

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz