Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

AĞIRNAS BÖLGESİNDE ARKEOLOJİ KAZI ÇALIŞMALARI

Bu haber 21 Kasım 2018 - 13:39 'de eklendi ve 26 kez görüntülendi.
AĞIRNAS BÖLGESİNDE ARKEOLOJİ KAZI ÇALIŞMALARI

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Erkilet Taşhan’da yapılan fosil araştırmalarının devamı ve tamamlayıcı niteliğindeki Ağırnas’da fosil araştırma ve kazıları yapılmaya başlanıldığını söyledi.

Melikgazi Belediyesi Meclis Üyesi Serdar Altuntuğ ve Kentsel Tasarım Müdürü Gürcan Senem ile birlikte Ağırnas’da yapılan Kazı çalışması yapan ekip ile bulunan fosiller hakkında istişarede bulunduklarını belirten Başkan Büyükkılıç Kayseri tarihi için önem arz eden ve eksikliğini hissettiğimiz tarih öncesi dönemi için araştırma ve kazı çalışmalarını destek olacağız.Bu destek hem Kayseri ve hem de özellikle AĞIRNAS için ayrı ve farklı bir önem arz etmektedir. Ağırnas artık dünya’ya mahal olmuştur. Melikgazi Belediyesi olarak bu çalışmalara emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Başkan Memduh Büyükkılıç, Ağırnas’ta başlatılan kazılardaki elde edilen verilerin Anadolu ve Dünya tarihine ışık tutacağını  sözlerine ekledi. (Kurum Haber)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA