Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
wezEo.png
wezEo.png

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
wem8j.png

İki Üniversite Arasında Akademik işbirliği anlaşması imzalandı.

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) ile ABD’nin mühendislik alanında en başarılı üniversitelerinden olan Missouri Bilim ve Teknik Üniversitesi arasında yeni bir iş birliği anlaşması imzalandı. İki üniversite arasında 2017 yılında da tasarım merkezi, ortak program açılması, akademisyen ve öğrenci değişimini kapsayan çok yönlü iş birliği anlaşması imzalanmış ve iki üniversite arasında online ortak dersler verilmeye başlamıştı.

Yeni akademik İş birliği anlaşması, Sümer Kampüsü Senato Salonu’nda düzenlenen toplantıda imzalandı. Toplantıya Missouri Bilim ve Teknik Üniversitesi’nden Baş Rektör Yardımcısı Dr. Robert Marley ve beraberindeki heyet, AGÜ’den ise Rektör Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İrfan Alan, Prof. Dr. Cengiz Yılmaz, dekanlar, bölüm başkanları akademisyenler katıldı.

Toplantıda konuşan Rektör Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, Missouri Bilim ve Teknik Üniversitesi ile özellikle mühendislik alanlarında akademik iş birliği çerçevesinde çeşitli ortak araştırma projeleri geliştireceklerini söyledi.

Rektör Sabuncuoğlu, halen devam etmekte olan online derslerin sayılarının da arttırılacağını ifade etti.

Missouri Bilim ve Teknik Üniversitesi Baş Rektör Yardımcısı Dr. Robert Marley ise konuşmasında iş birliğinden memnuniyet duyduklarını ifade etti. Dr. Marley AGÜ ile iş birliğini daha geliştirmeyi düşündüklerini dile getirdi.

Daha sonra Rektör Sabuncuoğlu ve Dr. Marley iş birliği anlaşmasını imzaladı.

Missouri Bilim ve Teknik Üniversitesi heyeti ile AGÜ’lü akademisyenler, gün boyunca çeşitli toplantılar yaparak, iş birliği alanlarını görüştü, çeşitli ortak projeler hakkında fikir alışverişinde bulundu. (Kurum Haber)

AGÜ – MİSSOURİ BİLİM VE TEKNİK ÜNİVERSİTESİ İŞ BİRLİĞİ

İki Üniversite Arasında Akademik işbirliği anlaşması imzalandı. Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) ile ABD’nin mühendislik alanında en başarılı üniversitelerinden olan Missouri Bilim ve Teknik Üniversitesi arasında yeni bir iş birliği anlaşması imzalandı. İki üniversite arasında 2017 yılında da tasarım merkezi, ortak program açılması, akademisyen ve öğrenci değişimini kapsayan çok yönlü iş birliği anlaşması imzalanmış ve iki […]

23 Mart 2019 'da eklendi ve 11 kez izlendi.
Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
SON DAKİKA