Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
wezEo.png
wezEo.png

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
wem8j.png

AGÜ’DEN ULUSLARARASI KONFERANSLAR 

Bu haber 22 Mart 2019 - 11:15 'de eklendi ve 7 kez görüntülendi.
AGÜ’DEN ULUSLARARASI KONFERANSLAR 

Topluma katkı hedefi kapsamında Abdullah Gül Üniversitesi’nin katkılarıyla AGÜ Makina Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Emin Faruk Keçeci tarafından Polonya’nın başkenti Varşova’da 2. Uluslararası Robotik ve Akıllı Sistemler Konferansı ve Fransa’nın Nice şehrinde de 3. Uluslararası Mekatronik Sistemler ve Kontrol Mühendisliği Konferansı düzenlendi.
Varşova’daki 2. Uluslararası Robotik ve Akıllı Sistemler Konferansı’nda Krakov Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nden Prof. Wojciech Grega davetli konuşmacı olarak dijital ağ sistemlerinin kontrolü ve diğer davetli konuşmacı Varşova Teknik Üniversitesi’nden Doç. Dr. Igor Korobiichuk ise havacılık ile ilgili konuşmalarını yaptılar.
3. Uluslararası Mekatronik Sistemler ve Kontrol Mühendisliği Konferansı’nda ise İtalya’nın Cassino ve South Latium Üniversitesi’nden davetli konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. Marco Ceccarelli robotik sistemlerde mekanizmaların önemi ile ilgili bir konuşma yaparken, ikinci davetli konuşmacı İsviçre’nin Basel Üniversitesi’nden Prof. Dr. Georg Rauter de 15 milyon euro bütçeli mikro ameliyat robotu projesini sundu.
Prof. Dr. Keçeci, AGÜ’nün uluslararası platformda tanınırlığını arttıran ve genel anlamda robotik bilimine katkısı olan bu konferansların gelecek yıllarda da devam edeceğini bildirdi. (Kurum Haber)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA