googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
İBRAHİM PEKBAY

AKLI SULANMIŞ DESEK, OLMAZ!…

Bu haber 22 Nisan 2019 - 17:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.
AKLI SULANMIŞ DESEK, OLMAZ!…

Pazar günü yoğun bir tempo var…

Bir tarafta Ekrem İmamoğlu, Maltepe’de miting yapıyor, öteki tarafta Devlet Bahçeli, partisini Antalya’da toplamış, matematikte çığır açıyor…

Tam bu sırada haber alıyoruz ki, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na, Ankara Çubuk ilçesinin köyünde toprağa verilen şehir cenazesi sırasında saldırı gerçekleşiyor…

Saldırı konusunda yazılacak çok şey var da sonraya bırakıyorum. MHP Genel Başkanı’nın tam da bu aşamadaki “İncilerini” anlatmaya çalışacağım.

Birincisi, matematik dünyasında yeni bir çığır açıyor.

Şöyle diyor: “31 Mart seçimlerinden sonra kötü niyet sahipleri daha da gün yüzüne çıkmıştır. Özellikle Cumhur İttifakı’nı karalamak için organize bir şebeke söz konusudur. Halep ordaysa, Arşın sandıktadır. Ve oy oranımız yüzde 18.81’dir. O da 1881’dir, o da Atatürk’ün doğumudur.”

Hadi nasıl çıktın, nasıl bir matematiktir bu seninki, aldığın oyun yüzdesini 18,81 çıkartıyorsun orasını kaptıramadım.

Ama hesabı getirip Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün doğrum gününe bağlamak, ayrıca bir zeka işi.

Ben matematikten hiç mi hiç anlamam. Dört işlemin bile içinden zor çıkarım da, merakım, aradaki virgülü kaldırıp tarihe nasıl bağladın, Allah aşkına bi anlat be…

Böyle bir matematik öğretisinden sonra aklı sulanmış desem olmaz diyecektim ki, Keml Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırı için yaptığı akıllara ziyan açıklama geldi…

“Yüzde 9,83 oy aldığın yere hala mahkemede aklanmamış, paklanmamış bir belediye başkanı ile gidiyorsun. O bölgede ne işin var senin?”

CHP, Ankara’nın Çubuk ilçesinde % 9,83 oy almış. Buna rağmen gitmiş, yetmemiş bir de yanına nerede ve nasıl aklanacaksa, aklanmamış bir belediye başkanı ki Mansur Yavaş oluyor, almış şehit cenazesine gitmiş.

Saldırı filan kabul edilemezmiş ama, % 9,83 oy aldığı yere de gitmemesi gerekiyor muş…

Açıklamaların devamı şöyle…

“Siyasilerin görevi bilinçli ve tedbirli davranmaktır. Seçimlerden dolayı gerilen bir siyasi ortamda enine boyuna düşünülmeden alınmış bir kararla Kılıçdaroğlu’nun tepki görmesi muhtemel bir yerde bulunması akla ziyandır.”

“Bir siyasi partinin lideri nereye nasıl gideceğine kendisi araştırmalı, danışmanlarına sormalı, parti yöneticileriyle görüş alışverişinde bulunulmalı. Ve ondan sonra da eğer gitmeyi çok uygun bir zemin olarak görüyorsa her türlü ihtimalin de tedbirini alarak gitmesi lazımdır.”

O zaman Devlet Bahçeli’ye kendi bakış ve mantığı ile soruyorum…

MHP olarak, Ankara, Çankaya ilçesinde esamen okunmuyor, genel merkezini neden başka yere taşımıyorsun?

Ya da başka türlü sorayım, Türkiye’nin bir çok yerine o nedenle mi gidemiyorsun?

Tabi Antalya konuşmaları bunarla bitmiyor…

Kafayı takmış İstanbul seçimlerine, “yenilensin” diye tepinip duruyor.

Söylediği akıllara zarar veren söylemi şu: “YSK üyeleri, zillete göz yumamaz. Bizim merakımız YSK’nın bu ağır yükün altından nasıl kalkacağıdır. İstanbul’da seçim tekrarı beka meselesidir.”

YSK’ya aba altında sopa göstermedir bunun açıklaması…

Şimdi “Aklı sulamış” desek olmaz, ne dememiz gerekir, onu da toparlayamıyorum.

Hatta ne denmesi gereken o kadar çok şey var ki, İçişleri Bakanının “İstifa” dip gitmesi gereken yerde, CHP’nin yönetimini suçlar açıklamalarda bulunmasının tarifi de mümkün değil.

Bir de bu kadar olup bitenden saatler sonra Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanının hiç bir şekilde kızgın demiri soğutacak gibi olmayan açıklaması geldi…

“Ne yazık ki dün Çubuk’ta bir şehidimizin cenaze töreninde istenmeyen bir olay meydana gelmiş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik protestolar şiddet eylemine dönüşmüştür. Olay tüm boyutlarıyla soruşturulmaktadır. Şiddeti asla tasvip edemeyiz. Şiddetin ve terörün her türüne karşıyız. Kimsenin Türkiye’nin huzur iklimine zarar vermesine müsaade etmeyiz.”

Ülkede yangını söndürmek yerine körükleyenler…

Bu ateş önce sizi yakar kül eder…

XXX

23 Nisan Milli Egemenlik ve çocuk Bayramınızı kutlayacağım da, kutlayacak mecalimiz mi kaldı ki…

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER