Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
wezEo.png
wezEo.png

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
wem8j.png
İBRAHİM PEKBAY

AKP KAZANINCA BÖYLE…

Bu haber 04 Nisan 2019 - 12:36 'de eklendi ve 76 kez görüntülendi.
AKP KAZANINCA BÖYLE…

Konuşmaya başlıyor…

“Biz bu seçimi aldık, çok öndeyiz kazandık. Peki, seçim günü geliyor, sandıklar yüzlerine çarpılıyor. O zaman ne diyorlar, hatırlıyorsunuz değil mi? Oylar çalındı. Yapma yaaa… Oylara vallaha sahip çıkamadık abi çalındı. Ya ağlak ağlak gezmeyin, adam gibi çalışın biraz dürüst olun dürüst, n’olur.”

Bu sözler, Ankara’ya AKP’den aday gösterilen, eski Kayserimizin Büyükşehir Belediye başkanı, milletvekili seçilip Çevre ve Şehircilik Bakanlığı görevinde bulunan, halen milletvekili ve AKP Genel Başkan yardımcısı olan Mehmet Özhaseki’ye ait…

İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı sözcüsü: “Seçim sistemi çok güçlü, hile mümkün değil.”

Süleyman Soylu, İçişleri Bakanı: “Seçim sonunda şaibe oluşmayan ender bir ülkeyiz.”

Bülent Tüfekçi, Bakan: “Gerçekten çok şaibesiz ve doğru bir seçim yapılıyor.”

Bekir Bozdağ, eski bakan: “Kim sandıkta hile yapılıyor diyorsa, kaybetmiştir.”

Birinci sorum Mehmet Özhaseki’ye. Sayın Özhaseki, siz şimdi ağlak gezmiyor da ne yapıyorsunuz? Kaybettiğinizi kabul etmemek için neden taklalar atıyorsunuz? Dürüstlük bu mu?

Diğer dört kişiye toptan soruyorum…

AKP seçimleri kazanınca hile yapılmıyor, şaibe olmuyor ama tüm denetim kanalları elinizde olmasına rağmen seçimleri kaybettiğinizde hile mi oluyor, şaibe mi oluyor?

O zaman siz nasıl iktidarsınız?

Bütün bu çabalamaların nedeni belli…

AKP, ülkenin büyük şehirlerinden büyük bir bölümünü kaybetmiştir. Eğer önlerindeki 4,5 seneyi de verimli ve insanlara faydalı geçirmelerse, ayaklarının tapırdadığının bu günden çekilen resmidir.

“Tek adam” ve bu seçimden sonra “Tek başına kalmış adam” bu işi hazmedemiyor. Güvendiği karoların tüm işleri ellerine yüzlerine bulaştırdığını hazmedemiyor. Onları balkona yanında çıkarmıyor ve gelecekte ortalık sakinleşip Ankara ve İstanbul’u kazanan Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu da mazbatalarını alıp göreve başladıklarında, neler olacağını, neler yapacağını, kimleri defterden sileceğini düşünüyor.

Seçim sonuçlarına itiraz edilmez mi?

Edilir elbette, ortada somut deliller ile bir yanlışlık var ise itiraz edilir.

Ben itiraz edeyim bakalım, belki değişen bir şeyler olur umudu ile seçim sonuçlarına itiraz edilmez. Geçmişte YSK, bu türden itirazlara bakmamış doğrudan ret etmişti. Geçmişte bu tür kararların var olduğunu biliyorum…

Peki şimdi ne değişti?

YSK, aynı YSK değişen üyeleri.

Yasalarda değişiklik olmadı, uygulamalarda değişiklik olmadı, geçmiş kararlar ortada dururken, neden değişik kararlar veriliyor, anlamış değilim…

YSK, tamamen bağımsız bir kurumdur. O kuruma seçilecek üyeleri bile hakimler kendi aralarında seçerler.

Hal böyle iken?!…

AKP seçimleri kazanana kadar sayıma devam mı edilecek?

Özhaseki’nin “Dürüstlük” dediği bu m’ola?

Diğerlerinin “Dürüst seçim” demeleri için kendilerinin kazandıklarının sonucuna varılması mı gerekiyor?

Kayseri’de halkın büyük çoğunluğunun tercihi ile başta Dr. Memduh Büyükkılıç olmak üzere, kazanan bütün başkanları kutluyorum…

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA