Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
wezEo.png
wezEo.png

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
wem8j.png
ÖMER FARUK KOTAY

ALÂEDDİN’İN LAMBASI

Bu haber 04 Aralık 2018 - 10:46 'de eklendi ve 31 kez görüntülendi.
ALÂEDDİN’İN LAMBASI

Pankartlar asıldığına, sosyal medya  Hashtaggingleri hazırlandığına göre müsamere kaldığı yerden devam ediyor.

Dilimizde söylemekten tüy bitse de böyle gelmiş böyle gider zihniyeti her daim işliyor. Yine bir 3 Aralık Engelliler Gününde sınırlı sevgileriyle bazı insanlar poz kesme derdine düşüyor.

Engellilere olan sevginin süresi 24 saatte kalıp 25 nci saati bir türlü göremiyor. Engellilerin geriye kalan 364 günü nedense toplumumuzdaki bazı insanlar tarafından yok sayılıyor. E

ngelliler bir türlü popüler kültür öğesi olmaktan öteye gidemiyor.

Bazıları bir anda herkül kesilip nutuklar atmaya, 24 saat için sadece 24 saat için hamasi söylemlerle hak savunuculuğu yapmaya bayılıyor.  İlgili olsun veya olmasın herkes o gün Aleladenin sihirli lambasına dönüşüp engellilerin isteklerini kabul edip yerine getirme çabasına girişiyor. Haliyle bu durum devamlılık arz etmediği için tek bir günle sınırlı kaldığı için yama gibi durup sırıtıyor.

Çözüm önerin ne diye sorsan bu 24 saatlik hak savunucularına, engelli kardeşlerimizi sadece 24 saat için seven bu sevgi pıtırcıklarına çıt dahi çıkmıyor.  Zaten benimki de soru aman canım böyle bir şeye ne gerek var? Böyle 24 saat gibi kısa bir sürede prim yapıp ertesi gün hatırlamayıp normal düzene dönmek varken iş çıkarmaya ne gerek var? Onun yerine al eline bi kamera, cep telefonu, fotoğraf makinesi gir engellinin koluna 24 saat boyunca farkındalık yaratıyorum adı altında güzel bir kareyi yakalamaya çabala.  Sosyal medyada bu durumun ekmeğini yemeye oyna. Yakaladığın fotoğraf karelerini güzel cümlelerle süsleyerek bide üstüne “#Engelsiziz” Hashtagging ile sosyal medya da yayınladın mı tamam olur işte sana!

Farkındayım biraz sert oldu, az birazda temcit pilavı gibi konuşulmuş eski konuları açarak kolaya kaçılmış, yazıda tekrara düşülmüş oldu ama olanlar ortada ve sözümde herkese değil ha! Yine sevgisini 24 saatle sınırlı tutanlara ve tabi birde engelliler üzerinden şov yapmaya kalkanlara, her sene bizi bu konular üzerine tekrar tekrar konuşturanlara.

Yapmayın yapmayın şu sevginizi, ilginizi tekrar söylüyorum tek bir gün ile sınırlamayın. Engelliler için boş, günü birlik nutuklar atmayı bir bırakın onun yerine engellilerin sorunlarına yönelik kalıcı çözüm yolları arayın.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA