BAKAN HULUSİ AKAR: “HEPSİ BİTECEK”

BAKAN HULUSİ AKAR: “HEPSİ BİTECEK”

SEVR YA DA LOZAN ESARET YA DA BAĞIMSIZLIK

SEVR YA DA LOZAN ESARET YA DA BAĞIMSIZLIK

MİLLİ SAVUNMA BAKANI AKAR BÜYÜKŞEHİR’DE

MİLLİ SAVUNMA BAKANI AKAR BÜYÜKŞEHİR’DE

TOBB KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU, HİSARCIKLIOĞLU’NU ZİYARET ETTİ

TOBB KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU, HİSARCIKLIOĞLU’NU ZİYARET ETTİ

FETÖ OPERASYONUNDA 3 KİŞİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

FETÖ OPERASYONUNDA 3 KİŞİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

ALDATMAYA ve ALDANMAYA DEVAM…
  • İBRAHİMPEKBAY
    • İBRAHİM PEKBAY
    • ibrahimpekbay@kayserihakimiyet2000.com
    • 8 Nisan 2018 - 14:37:12

16 seneyi bitirmek üzereler…
Ne aldatmaya doydular, ne de kendilerine oy verenler aldanmaya doydu.
Bilir misiniz ki doyumsuzluğunu sonunda mutlaka bir felaket vardır!…
Önümüzdeki süreçte yaşamamız muhtemel olan felaketin sorumlusu, elbette tercihlerini yanlış yönde kullananlar ile tercih ettiklerine ait olacaktır.
Biz bunları yazdıkça, bize “Felaket tellalı” diye saldırıyorlar ya, asıl buna üzülüyorum ben. Ülkenin çivisi çıkmış, etrafımızı cumhuriyet düşmanları sarmış, giderek pozitif ilimden, fenden ve Kuran içeriğinden ayrılan inançlara doğru savrulur haldeyiz, bunları yazınca da suçlu ve “Tellal” oluyoruz.
Eğer “Tellal” olduğumuzda sesimizi duyuruyorsak mesele yok, yeter ki birileri rahatlasın diye “Tellak” olmayalım. Yani onları keseleyip, kirlerini saklamayalım. Değilse tellaklık yapanlara bir sözüm yok.
AKP içinde bir kişi var, partinin sözcüsü Mahir Ünal…
Geçenlerde MKYK toplantısından sonra basın açıklamasında bulundu. Her zamanki gibi, konuşmasında ana muhalefete yüklenen Ünal, “Sanatçılarımıza kullanılan ifadeler çok çirkin… Bu devletin Cumhurbaşkanı ile vatan millet devlet aşkıyla Mehmetçiklerimize ziyarete gittiler. Terör sevicilere hamilik yapan ‘Bir gerillayı oynamak istiyorum’ diyen sanatçılara destek çıkan Kılıçdaroğlu’nun, bölgeyi temizleyen Mehmetçiklerimizi ziyaret etmekten neden rahatsız olduklarını biz çok iyi biliyoruz” dedi.
Mahir Ünal, İlahiyat Fakültesi mezunu, yani din bilgisinin yeteri kadar olması gereken birisi. Yalan söylemenin, iftira atmanın inancımız İslam’a ve Kuran’a göre ne kadar günah olduğunu bilen birisi. Daha da doğru bir ifade ile “Bilen birisi olması” gerekir. Ama değil, bildiği halde günah işlemeyi mubah sayan, amaçlarına yani cumhuriyeti yok etmeye yönelik amaçlarına ulaşmak için liderlerinin arkasından gidenler bunlar…
Kendilerinin dışındaki halkı, “…bölgeyi temizleyen Mehmetçiklerimizi ziyaret etmekten neden rahatsız olduklarını biz çok iyi biliyoruz…” gibi iftiraya yönelik sözleri, ihanettir, iftiradır, yalandır ve günahtır. Buna rağmen her ağzını açtığında yalan söylüyor.
Mesela, sözün içindeki “Bir gerillayı oynamak istiyorum” diyen tiyatro sanatçısı Füsun Demirel’e laf uzatıyor. Aslında söz böyle değil, “Gerilla annesini oynamak istiyorum” şeklindeydi…
Elbette Mahir Ünal, bilerek veya bilgisizce “Gerilla” ile “Terörist” ayrımını yapmaya muktedir olmadığı için, halkın da muhtemelen iki tanımlamayı aynı değerlendirebileceği düşüncesi ile sallamaktadır.
Bak Mahir Ünal…
Kurtuluş Savaşı, Gazi Mustafa Kemal Paşa liderliğinde, bizim “Kuva-yi Milliye” yani “Milli güçler” dediğimiz, aslında “Gerilla” hareketi ile başlamıştır. Sonra da düzenli orduya geçilmiş, zafer kazanılmıştır. Önce sen Mahir Ünal, “Terörist” ile “Gerilla”yı birbirine karıştırma, olur mu?
Bak anlatayım sana…
“Gerilla kendi toprağının mücadelesini, işgal eden güce karşı verir. Terörist ise hakkı olmayan yerde, hak iddia etmek amacı ve gayesiyle hareket eder. Gerilla müdafaası topyekûn halk mücadelesi sonucu tek tek bireyler arasında görülebilir. Terörist faaliyetler ise kesinlikle bir yerden destek almadıkça halk ile hareket edemez. Gerilla tam bağımsız yaşamak için mücadele eder. Terörist haindir; sözde özgürlük için mücadele eder. Gerilla vatanının ekmeğini yediği için vatan adına savaşır. Terörist ellerin ekmeğini yediği için; besleyenleri adına savaşır. Gerilla eşinin, bacısının, çocuklarının, anasının namusu için savaşır. Terörist kendi bünyesini korumak için savaşır. Gerillayı dış kuvvetler katil ilan eder. Terörist zaten katildir. Gerilla üç, beş topladığı halk parasıyla mücadele zemini oluştururken, terörist sermayenin emir verdiği silahları kullanır.”
Anladın mı Mahir Ünal, “Gerilla” kim, “Terörist” kim… Şimdi bu tiyatro sanatçısı “Gerilla annesi” rolünü oynarsa n’olur? Örneğin, aslında sizin hiç sevmediğiniz Zübeyde Hanım’ı oynasa!
Aslında biliyor musun Mahir Ünal, Kurtuluş savaşı sizin kafada olanlara karşı verildi ve “Kuva-yi Milliye” yani “Milli güçler” yani “Gerilla”lar sizin gibilere karşı vatan savunması yaptı, şimdi de gelecekte de yapmaya devam edecekler.
Dün ile bugün arasında bir fark var, o da mücadele “Silahlı” değil, demokrasi ve demokratik yöntemlerle olacak ve siz, işlediğiniz suçların hesabını vereceksiniz elbette.
Ha bu dünyada, ha ahrette Tanrı huzurunda, bizim için fark etmez…
Devam ediyor Mahir Ünal aldatmaya, sizler de ey millet, isterseniz aldanmaya devam edebilirsiniz, tercih sizin…
“2012’de özelleştirmek için harekete geçilmiş ertelenmiş. Şimdi ise bugünde ihalesi yapıldı ve kamu ihale kurumunun şeffaf bir şekilde (yaptığı) ihaleyi CHP hukuksuz diye bastılar. Bir ihaleye fesat karıştırmak diyebilir misiniz, evet diyebiliriz. Bizden önceki özelleştirmelere bakın. Personeller kapının önüne konurdu. Biz milletin menfa itini korumak için düzenlemeler yaptık. İşçilerin geleceğini güvenceye aldık. CHP’nin bu konuda derdi şeker meker değil. Dertleri maalesef yaptığı düşmanlığa sebep oluşturmaya çalışmak.”
Bugüne kadar neredeyse bütün Cumhuriyetin kısıtlı olanakları ile devletin kurduğu ne kadar sanayi tesisi varsa sattınız, getirim (Rant) uğruna birilerine peşkeş çektiniz. Sıra Şeker Fabrikalarına geldi değil mi?
Vatana ve millete bağımsızlığını sağlayan bu kurumları satarken, dışa bağımlı hale getirdiğiniz ülkenin, gelecekte neler yaşayacağının farkında olmayan iktidarsınız.
Tamam, bağırsak da çığlıklar da atsak, siz yine bildiğinizi okuyacaksınız ama bilmediğiniz şu…
Sizden sonra yaptığınız tahribatları düzelteceğiz ve Cumhuriyete, demokrasiye döneceğiz ve cumhuriyetin vazgeçilmez niteliklerini yerli yerine oturtacağız.
Siz, aldatmaya devam edin Mahir Ünal, bizler aldananlarda olmayacağız…

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz