CANIMIZ VE MALIMIZ SİZE EMANET

CANIMIZ VE MALIMIZ SİZE EMANET

ERCİYESSPOR VE ŞEKERSPOR KAPANDI

ERCİYESSPOR VE ŞEKERSPOR KAPANDI

NURULLAH AYDIN YAZIYOR… KİŞİLİKLER VE YAŞAM ANLAYIŞLARI

NURULLAH AYDIN YAZIYOR… KİŞİLİKLER VE YAŞAM ANLAYIŞLARI

MUAMMER YILMAZ’IN KALEMİNDEN TAHTA AT

MUAMMER YILMAZ’IN KALEMİNDEN TAHTA AT

İŞKUR VE OSB “İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMI İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ” İMZALADI

İŞKUR VE OSB “İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMI İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ” İMZALADI

ALTIN DEĞERİNDE 3 PUAN
  • YAVUZNAVRUZ
    • YAVUZ NAVRUZ
    • YAVUZNAVRUZ@kayserihakimiyet2000.com
    • 15 Nisan 2018 - 16:18:48

Haftalardır kazanamayan Kayserispor, ligde kalma mücadelesi veren Gençlerbirliğini ağırladı.
Tribünler beklendiği kadar olmasada hava futbol oynamaya son derece müsaitti. Kayserispor’un 3 haftada 11 gol yemesi taraftarı oldukça üzmüştü. Kayserispor’un kendi evinde oynadığı bu maç deyim yerinde ise özür maçıydı. Kayserispor’da önemli eksikler vardı.
Ancak Sarı-Kırmızılı ekibin kadro zenginliğini unutmamak lazım.
Haftalar sonra Umut Bulut’u yedekte gördük. Yerine Asamoah oynuyordu. Kayserispor’un mazereti yoktu. Bu maçta 3 puan almalıydı. Rakip ise geçen hafta Galatasaray’ı devirmiş, moralli bir şekilde gelmişti.
Maç, her iki tarafın temkinli oyunu ile başladı. İlk yarım saatte top bizde gözüksede, pozisyonları bulan Gençlerbirliğiydi. Gençlerbirliğinin en büyük dez avantajı deplasmanda golü yedikten sonra oyun disiplininden kopuyordu. Kayserispor, Atilla Turan’ın müthiş füzesi dönen topta Boldrin’in şık vuruşu ile golü buldu. Gençlerbirliği golü yedikten sonra adeta dağıldı.
Kayserispor, Kanabıyık’la % 99’luk net bir pozisyondan yararlanamadı. Kana, bomboş pozisyonda topu kafa ile dışarı attı. Anlayacağınız zoru başardı… Bu pozisyonun hemen ardından Kayserispor 2. golü Amorin ayağından buldu. İlk golü atan Boldrin 2. golünde pasını vermiş oldu. Kayserispor, devreye 2-0 öndene girdi…
Temsilcimiz 2. yarıyada hızlı başladı. Asamoah ile net bir pozisyondan faydalanamadı. Maçın kırılma anıydı. İkinci yarı hızlı başlamıştı. Top bir o kalede bir bu kaledeydi. Kayserispor, bulduğu pozisyonu cömerkçe harcayınca Gençlerbirliği 56. dakikada Sessenyong’un penaltı golüyle farkı 1’e indirdi… Maç bu golle Gençlerbirliği için yeniden başlamıştı.
Gençlerbirliği golün moraliyle Kayserispor ceza sahası içerisinde net pozisyonlar buldu… Ancak Kaleci Lung başarılıydı. Kana’da sakatlanıp oyun dışı kalınca Kayserispor iyice bocaladı. Her iki takımda golü bulabilirdi… Oyun bu kıvama gelmişti… Kayserispor’u rahatlatan gol Deniz Türüç’ün ayağından geldi. Kayserispor iyice rahatlamıştı. Bu rahatlık pahalıya mal oldu. 87. dakikada Skuletyic skoru 3-2’ye getirdi. Maçta stres-sıkıntı hat safhaya gelmişti. Gençlerbirliği bütüN hatlarıyla yükleniyordu. Kaleci Lung’un direnişi devam ediyordu. Taraftar hop oturup- hop kalkıyordu. Bu stresli oyunun ardından Kayserispor, 3 puanı alan taraf oldu.
Aldığı bu galibiyetle taraftarada kendisini affetirdi.
Sonuç olarak; Kayserispor, kazanması gereken bir maçı zorda olsa kazandı ve Gençlerbirliğini Ateş Hattına attı.

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz