15 TEMMUZ’DA İLÇE PROTOKOLÜNDEN ŞEHİTLERE ZİYARET

15 TEMMUZ’DA İLÇE PROTOKOLÜNDEN ŞEHİTLERE ZİYARET

ALİ YILMAZ’IN EN MUTLU GÜNÜ

ALİ YILMAZ’IN EN MUTLU GÜNÜ

SARIZ MİSAFİRHANESİ YAŞAM SAĞLIYOR

SARIZ MİSAFİRHANESİ YAŞAM SAĞLIYOR

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN YARIŞTILAR

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN YARIŞTILAR

CIRGALAN MAHALLESİ’NDE MODERN DÖNÜŞÜM

CIRGALAN MAHALLESİ’NDE MODERN DÖNÜŞÜM

ALTIN DEĞERİNDE 3 PUAN
  • YAVUZNAVRUZ
    • YAVUZ NAVRUZ
    • YAVUZNAVRUZ@kayserihakimiyet2000.com
    • 15 Mart 2015 - 15:49:47

Yazıya öncelikle önemli bir konuya değinerek başlayayım.

Kayserispor lider, şampiyonluğa da en yakın adaylardan biri.

Elindeki kadro ligin en pahalı ve en kaliteli kadrosu. Oyunun gidişini her an değiştirebilecek futbolcu grubuna sahip.  Günlerden Pazar , hava zaman zaman yağışlı olsa da futbol oynamaya müsait.

Taraftarın maça gelmemesi için hiçbir neden yok. Peki koskocaman stadyum niçin boş. Her il Kayserispor’un konumunda olmak için çırpınırken bizde ki bu manzara neyin nesi.Gerçekten acı,hem de çok acı. Takım adım adım şampiyonluğa yürürken Kayserili sporseverler ne yazık ki bu yürüyüşte takımı yalnız bırakıyor. Her fırsatta mangalda kül bırakmayan Kayserispor ‘u yerden yere vuran sporseverler nerede maça gelmezseniz takımı desteklemezseniz, kusura bakmayın eleştirme hakkınızda olmaz. İnşallah bundan sonra ki haftalarda Kayserispor ve Erciyesspor’a gereken destek verilir. Gelelim maça geçtiğimiz hafta ki Buca maçını izledikten sonra dünkü Altınordu maçını izlerken hayretler içinde kaldım. Oyun olarak siyahla beyaz gibi. Kayserispor gibi kaliteli bir ekibin Altınordu’ya sahayı dar etmesi lazımdı. Kalite olarak ve maliyet olarak Kayserispor rakibinden 10 gömlek üstün. Ama ilk yarı izlediğimiz futbol sanki denk takımların mücadelesi gibiydi. Ne bir organize atak, ne bir rakibe baskı ne de gol pozisyonları vardı. Allah’tan  kötü giden maçta golü bulan taraf biz olduk. Buca maçının yıldızı Ömer Bayram’ın golüyle 1-0 öne geçtik. Golden sonra daha baskılı oynayacağımızı düşündüm. Ama öyle olmadı. Takım üzerinde ki ölü toprağını bir türlü atamadı. Zaman zaman ikinci golü bulacağımız pozisyonlar da oldu. Ama başarılı olamadık. İlk devre biterken rakibin baskısını izledik. Onlar da aradıkları golü ilk devre bulamadılar. İkinci yarı üstün oynayan golü arayan taraf Kayserispor’du.

Biseswar ve Ömer Bayram ilke devredeki etkili futbollarını ikinci yarıda da sürdürdüler. Biseswar’ın 90+3 de uygun pozisyonda topu Abdullah’a vermemesi son derece yanlıştı. İyi futbolunu son dakikada taçlandıracaktı. Kayserispor aldığı bu 3 puanla liderliğini sürdürdü. Sadece düşündürücü olan bu kadar kaliteli bir kadronun sahada oynadığı futbol İnşallah bundan sonraki haftalarda daha iyi bir futbol sergiler. Bu kadronun daha iyi iş yapacağını hepimiz biliyoruz. Kayseripor’un bu ligdeki en kaliteli takım olduğunu herkes biliyor ve görüyor. Bunun için futbolcuların daha verimli olmalarını beklemek herkesin hakkı. Sonuç olarak Kayserispor büyük takım olmanın ve tecrübenin avantajını Altınordu karşısında aldığı 3 puanla gösterdi. Darısı önümüzdeki maçlara.

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz