Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
wezEo.png
wezEo.png

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
wem8j.png
AdanasporAkhisar BelediyesporAlanyasporAntalyasporBeşiktaşBursasporÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGaziantepsporGençlerbirliğiİstanbul BaşakşehirKardemir KarabüksporKasımpaşaKayserisporKonyasporOsmanlı SporTrabzonspor

ALTINOLUK İMAM HATİP ORTAOKULUNDAN HAREKETLİ SPOR MAKETLERİ SERGİSİ

Bu haber 19 Mart 2019 - 11:20 'de eklendi ve 26 kez görüntülendi.

Altınoluk İmam Hatip Ortaokulu Kayseri spor A.Ş. nin katkılarıyla Kayseri Park AVM de iki gün süreyle devam eden sergi düzenledi. Kayseri Parka alışverişe gelen halkla öğrenci velilerinin ve parka gezmeye, kafede çay içmeye gelen vatandaşların ilgi ve hayretle izlediği değişik formattaki sergiye ziyaretçi ilgisi oldukça fazlaydı.

Kayseri Altınoluk İmamhatip Ortaokulu öğretmeni Arzu Değirmenci’nin öncülük ettiği, Hareketli Spor Maketleri Projesi Sergisinin açılışı Kayseri Spor A.Ş ve Kayseri Kayak ve Snowboard Öğretmenleri Derneği’nin işbirliğiyle yapıldı.

Kayseri Spor A.Ş. li hocaların önderliğinde Altınoluk Ortaokulu öğrencilerinin sportik gösteri değişik formattaki showlarının diğer sergilere benzemeyen orijinallik ve harektlilik içermesi esas ilgi odağı olmasının saikiydi. Halkın hayret, heyecan ve zevkle izlediği gösteri esnasında çalınan hareketli müzik ziyaretçililerin bazılarını da galeyana getirerek sportik gösteriye eşlik ettiler ve güzel vakit geçirdiklerini söylediler sergiyi ve spor etkinliğini izledikten sonra. Hareketli Spor Maketleri Sergisinde etkinliğe ve yapılan yarışmalara katılan Altınoluk İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerine çeşitli hediyeler okul müdürü Aslan Kuş ve etkinliğin açılışına katılan öğrencilere ve öğretmenler motive edici konuşmalarıyla hitap eden Eski enerji bakanı Taner Yıldız ve Büyükşehir Belediye başkanı adayı Dr. Memduh Büyükkılıç ile sergideki etkinliğe katılan Kayseri Milli Eğitiminden çeşitli kademelerden müdür genel müdür ve şube müdürleri tarafından takdim edildi. Sergi açılış konuşmasını yapan Altınoluk İmam Hatip Ortaokulu müdürü Aslan Kuş “Kayseri Spor A.Ş. başta olmak üzere halkımız ve öğrenci velilerimiz tarafından takdir edilen bir Hareketli Spor Maketleri sergisi düzenleme çalışmasında bize destek olan öğrenci velilerimize saygıdeğer öğretmenlerimize ve çalışarak sportik gösteriye hazırlanan ve başarılı üstün performans gösteren yavrularımızın gözlerinden öpüyorum, amacımız sportik ve stressiz madden ve manen sıhhatli ruh beden yapısına sahip nesiller yetiştirerek sıhhatli nesiller inşa etmektir. Hiç bir maddi manevi desteğini esirgemeyen ebeveynlerine de saygılar sunuyorum Allah CC razı olsun okul aile birliğimizi daha başarılı etkinlikler hususunda yardımlarını ve desteklerini her zaman bekliyoruz çünkü her önemli ve güzel iş birlik, beraberlik ve gayretle arzu ve istekle uygulamaya geçerek hayat bulur” diye devam eden konuşmasından sonra Eski Enerji Bakanı Taner Yıldız ile Büyükşehir Belediye başkanı adayı Dr. Memduh Büyükkılıç da spor etkinliğine katılan ve katılmayan tüm halkın büyük alkış kopardığı etkili birer konuşma yaptılar.

Altınoluk İmamhatip Ortaokulu öğretmeni Arzu Değirmenci’nin öğrencilerinin spora eğilimini arttırmak için yaptığı projede öğrenciler bir çok spor alanında hareketli spor maketleri yaptı. Değirmenci’nin bu projesine katkıda bulunan Kayseri Spor A.Ş. ve Kayseri Kayak ve Snowboard Öğretmenleri Derneği’nin işbirliğiyle bir alış veriş merkezi içerisinde çocuklara yaptırılan spora yönelik aktivitelerle serginin açılışı yapıldı. Arzu Değirmenci sergi ile ilgili bilgiler verdiği konuşmasında; “İlk başlarda bu proje sadece maketlerle öğrencilerin dikkatini spora çekmek amaçlıydı. Daha sonra Kayseri Spor A.Ş’nin işbirliği ve Kayseri Kayak ve Snowboard Öğretmenleri Derneği’nin desteğiyle böyle bir organizasyona dönüştü. Açılışımızdan önce, çocuklarımızla spor aktiviteleri yaptık ve hem spora olan ilgilerini görüp hem de eğlenceli zaman geçirmelerini sağladık. Başlarda spora eğilimi olmayan çocuklarımızın böylelikle spora eğilimi arttı ve bir çok öğrencimiz şu an çeşitli spor dallarına yöneldiler” dedi.  Sergi iki gün açık kaldı.  İHSAN GÖRÜCÜ

 

 

Etiketler :
SON DAKİKA