Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

ASIMIN NESLİ 13. KEZ KAYSERİ FUAR ALANINDA BULUŞTU

Bu haber 08 Ağustos 2018 - 13:45 'de eklendi ve 69 kez görüntülendi.
ASIMIN NESLİ 13. KEZ KAYSERİ FUAR ALANINDA BULUŞTU

Kısa adı KİMDER olan Kayseri İmam Hatip Mezunları Derneğinin geleneksel hale gelen Fuar alanındaki buluşmaları ve her yıl yapılan pikniklerin 13.’sü 6 Ağustos Pazar günü yine aynı mekanda görkemli, duygusal ve en büyük ilgi alakayla müntesiplerini buluşturdu.

Etkinliğin koordinatörlerinden Ahmet Yurtlu “Bu derece etkili ve kapsamlı bir etkinlik kolay değil, bu etkinliği gerçekleştirmenin hem maddi hem manevi boyutları vardır, katkı yapan hocalarımızdan ve maddi boyutunu kendini belli etmeden karşılayan hayırseverlerimizden Allah CC razı olsun.”dedi.

Pazar sabahı KİMDER üyeleri ve yakınları sabah erken saat dokuzdan itibaren fuar alanına akın etmeye başladılar.

Mehteran konserinin ve ardından çeşitli ilahilerle ezgilerin söylendiği konserler büyük alaka ile izlendi.

Bu arada katılımcılara çorba ikramı yapıldı.

Çay ve ayran ikramı etkinlik boyunca aralıksız ve parasız sürdü. Öğle namazı eda edildikten sonra öğlen yemeği ikramı yapıldı ve konuşmalara geçildi.

Eski enerji bakanı Taner Yıldız, Eski Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ve ilgililerin konuşmalarından sonra il müftüsü Şahin Güven günün ve her zamanın konusu olan kardeşlik ve terörle mücadelenin bam teline dokunan bir konuşma yaparak dua ettirdi.

Çeşitli dallarda derece alan başarılı öğrencilere ödülleri törene katılan Kaymakamlar ve diğer ilgililer tarafından takdim edilirken büyük izdiham yaşandı.

Programın sunucusu Gazali Kip’in çeşitli okullardan öğrencilerle yaptığı yarışma ve namaz sureleri ile Kur’anı Kerim içerikli soru cevap sunumu anne ve babalarla büyükler tarafından heyecanla izlendi.

Program yeniden buluşma temennileri ve sarılıp vedalaşmalarla son buldu. İHSAN GÖRÜCÜ

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA