Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
ÖMER FARUK KOTAY

AŞKIN KDV’Sİ

Bu haber 13 Kasım 2018 - 10:51 'de eklendi ve 56 kez görüntülendi.
AŞKIN KDV’Sİ

Atilla ilhanın  “Ayrılıklar da sevdaya dâhildir” sözü bu aralar aklıma takılıverdi. Gerçekten ayrılıklarımızda pratikte sevdamıza dâhil miydi?

Yani aşkı bir yol olarak kabul edersek ayrılıkları da bu yolun dikenli tarafı sayarsak biz bu yoldan en doğru biçimde geçebilir miyiz?

Yoksa ayrılık denen dikenli yolun verdiği acıyla yeri göğü mü inletiriz?

Şöyle etrafımıza baktığımızda maalesef ikincisinin olduğunu söyleyebiliriz.

Öyle ki ayrılmadan önce yere göğe sığdıramadığımız insanı ayrıldıktan sonra klişeleşmiş sözlerimizle alaşağı etmekteyiz.

Hele ki atarlı giderli sözlerle düşmanca bir tavır sergilemek ritüelimiz.

Tam tur dönmekse sanırım trajikomik bir âdetimiz.

Trajikomik diyorum çünkü karşımızdaki insanı alaşağı ederken kendimizi de aynı nispette alaşağı etmekteyiz.

Çünkü onunla beraber geçen yanlış diye nitelendirdiğimiz zamanın sorumlusu da yine şöyle bir bakıldığında kendimiziz.

Aynı zamanda onunla geçen bütün zamanları da yanlış diye nitelendirdiğimiz için güzel zamanların,  varsa beraber geçirilen aşk dolu dakikaların da bire bir katiliyiz.

Geçmişimizi onu öldürmek için kurban edeniz.

Ne ilginç değil mi?

Olması gereken de işin aslına bakarsak az önce anlattığım bu karmaşık tavır değil ki.

Peki, nedir olması gereken?

Aslında olması gereken aşktaki olgunluğu ayrılırken de gösterebilmektir. Karşınızdakini hakaret ederek değil güzel sözlerle anabilmektir.

Çünkü Atilla İlhanın söylediği gibi “Ayrılıklarda sevdaya dâhildir.” Aslında ayrılık bir bakıma aşkın KDV sidir. Âşık olurken yaşanacak ayrılıkları, tartışmaları göze almak ayrılırken dahi tavır bozmamak, güzel zamanları, güzel duyguları anı olarak saklamak gerekir. Yani aşkı paket halinde istemek gerekir. Hem cam kenarı, hem şoför yanı, hem yarı fiyatı olmaz. Olursa da zaten adı aşk olmaz.  O yüzden tavsiyemdir bırakın bu işleri arkadaş! Mükemmeliyetçiliği elinizin tersiyle şöyle bir itiverin aşkı kusurlarıyla beraber kabul edip yaşayıverin.  Ayrılıkta ise ben ben benciliğine düşüp haklı haksız mevzusuna girip hem kendinizi, hem karşınızdakini küçük düşürmeyin. Aşkta olduğu gibi ayrılıklarda da kalitenizi gösterin. Sözün özü ayrılıklarınızı da sevdanıza pratikte dâhil edin.

 

 

 

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA