KAYSERİSPOR ANTALYA’DA ÇEYREK FİNALE YÜKSELDİ:0-2

KAYSERİSPOR ANTALYA’DA ÇEYREK FİNALE YÜKSELDİ:0-2

TEFECİLİK OPERASYONUNDA 4 TUTUKLAMA

TEFECİLİK OPERASYONUNDA 4 TUTUKLAMA

29 ŞEHİT AİLESİNE ‘DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI’

29 ŞEHİT AİLESİNE ‘DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI’

BABASININ BOĞAZINI KESEREK ÖLDÜREN ŞAHIS ADLİYEYE ÇIKARILDI

BABASININ BOĞAZINI KESEREK ÖLDÜREN ŞAHIS ADLİYEYE ÇIKARILDI

739165.T.C.YAHYALI (SULH HUKUK MAHKEMESİ).18.01.2018

739165.T.C.YAHYALI (SULH HUKUK MAHKEMESİ).18.01.2018

ATATÜRKÜN KAYSERİ GELİŞ ETKİNLİK PROĞRAMI BEĞENİLDİ

Atatürk ün Kayseri gelişinin 95. Yılı Cumhuriyet meydanında ve Atatürk evi önünde düzenlenen coşkulu törenle kutlandı.                                                                             Hidayet Aydoğan Sosyal Bilimler Okulu öğretmeni Ersan Taşan Atatürk temsili olarak yanında iki yaveri ile Sivas kapısından At üzerinde girdi. Daha sonra attan inen M. Kemal Paşa Kayseri halkına, Allahın izniyle Vatanın düşmanlardan temizleneceği söyledi.

Kutlama törenine Kayseri Vali vekili Mehmet Emin Avcı, Kayseri Garnizon komutanı Tüm General Ali Demiral, Büyükşehir belediye başkanı Mehmet Özhaseki de askeri sivil erkân ve öğrenciler katıldı.                                                                                  M. Kemal Paşanın Kırşehir den Kayseri halkına gönderdiği beyanname okundu.

Atatürk anıtına çelenk konulması ve istiklal marşı okunması ardından kürsüye gelen Büyükşehir belediye başkanı Mehmet Özhaseki,”  Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, bundan 95 yıl önce Kayseri’ye gelişini hatırlamak ve kutlamak için bir araya geldiklerini söyledi.

Özhaseki,” Sivas kongresinden sonra 19 Aralık 1919 tarihinde Ankara’ya gitmek üzere Kayseri’ye gelen M. Kemal Paşa’nın bir bakıma Sivas’ta kuruduğu yeni devletin başkanı olarak ilk defa burada açık toplantılarla halkın önüne çıkması ve her tabakadan Kayserililerden gördüğü çok büyük teveccüh ve desteğin milli mücadele yolunda kendisine büyük bir moral vermesidir…                                                                                 Mustafa Kemal ve arkadaşlarının şehrimizin girişi çifte kümbetlerde coşku ile karşılanması sürecinden sonra Milli Mücadele hız kazanmıştır. Bu gibi anma ve kutlamaların tarihi hatırlama imkanı vermekte olup tarihte yaşanmış acı hatıralar konusunda yeterli miktarda tefekkür edersek eğer, tarihin tekerrür etmesine fırsat vermeyiz; yanlışlara, hatalara düşmeme noktasında uyanık oluruz” dedi.

Lise öğrencileri ellerindeki Türk bayrakları ve Osmanlıca yazılı  “Hoşgeldiniz” pankartlarıyla karşıladı.

Lisenin korosu tarafından Atatürk’ün sevdiği şarkılar seslendirilerek halk oyunları sergilendi.

Kayserili ressam Hasan Gürpınar’ın, tutkal ve simle yaptığı Atatürk portresi protokol üyeleri tarafından beğeniyle karşılandı Atürk tablosunun yapılışını izleyenler tablo bitiminde ressam Hasan Gürpınar’ı tebrik ettiler .

Daha sonra katılımcılar, Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi son sınıf öğrencilerinin Atatürk Evi Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nde açtıkları “Atatürk” konulu resim sergisini gezdiler.

 

  • Etiketler
  • Açıklama
  • Atatürk ün Kayseri gelişinin 95. Yılı Cumhuriyet meydanında ve Atatürk evi önünde düzenlenen coşkulu törenle kutlandı.                                                                             Hidayet Aydoğan Sosyal Bilimler Okulu öğretmeni Ersan Taşan Atatürk temsili olarak yanında iki yaveri ile Sivas kapısından At üzerinde girdi. Daha sonra attan inen M. Kemal Paşa Kayseri halkına, Allahın izniyle Vatanın düşmanlardan temizleneceği söyledi. Kutlama törenine Kayseri Vali […]
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz