KAYSERİSPOR LİSANSLI ÜRÜN MAĞAZASI AÇILDI

KAYSERİSPOR LİSANSLI ÜRÜN MAĞAZASI AÇILDI

AFRİN OPERASYONU BAŞARI İLE SÜRÜYOR

AFRİN OPERASYONU BAŞARI İLE SÜRÜYOR

AK PARTİ İLÇE TEŞKİLATINDAN İSTİŞARE TOPLANTISI

AK PARTİ İLÇE TEŞKİLATINDAN İSTİŞARE TOPLANTISI

KADIN KOLLARININ MAHALLE BAŞKANLARI TOPLANTISI YAPILDI

KADIN KOLLARININ MAHALLE BAŞKANLARI TOPLANTISI YAPILDI

DEDEOĞLU, EĞİTİM BİR SEN SENDİKASINI ZİYARET ETTİ

DEDEOĞLU, EĞİTİM BİR SEN SENDİKASINI ZİYARET ETTİ

AYETİ OKUYUP VE DÜŞÜNMEK
  • OSMANEFEKERE
    • OSMAN EFEKERE
    • OSMANEFKERE@kayserihakimiyet2000.com
    • 5 Kasım 2015 - 18:22:21

Sahabe ve aynı zamanda Hz. Muhammed’in müezzini Ravaha oğlu Bilal. Allah ondan razı olsun Hz. Bilal bir gün sabah ezanını okumak için Medine de bulunan Peygamber mescidine vardığında Hz. Peygamberi üzüntü ve ağlayarak buldu.
Hz. Bilal, seni ağlatan nedir ey Allahın resulü? Hz. Peygamber: Ey Bilal bu gece bana bir ayet indi. Yazıklar olsun bu ayeti okuyupta kalbinde buna karşı her hangi bir korku duymayana der.
Şu mealdeki ayeti okur. GÖKLERİN VE YERLERİN YARADILIŞINDA, GECE İLE GÜNDÜZÜN BİRBİRİNİ TAKİB EDİŞİNDE AKIL SAHİBLERİ İÇİN ŞÜPESİZ DELİLLER VARDIR. Ali İmran:190
Yani Kutsal Kitabımız Kuranı Kerimin bütün ayetlerinde akıl sahipleri için ibret ve ders almak için sayılmayacak şekilde düşünce ve duygulara tercüman olacak çok şeyler vardır. Allah bizleri duygu ve izamsız etmesin. **
MÜCADELE VE FIKIH İMAMI Dört Ehlisünnet İmamlarından ve Hanefi mezhebinin imamı(NOMAN BİN SABİT) Hanefi lakabı ile meşhur olan imamı azam (Büyük imam) Abbasi Halifelerinden olan (Ebu Caferi MENSUR)zamanında yaşamıştı.
Ancak Halife Cafer Ebu Mensur büyük imama bir vazife al, yani Bağdat’a Hâkim ol teklifinde bulundu. Ancak büyük imam bu vazifeyi alıpta mesuliyeti yüklenmeğe yanaşmadı. Bunun için Zamanın Abbasi halifesi tarafından büyük eziyetlere maruz kaldı.
Bir gün büyük imam Halifeye ben bu işe layık değilim cevabını verince, Halife (İmamı Azama)ben bu hususta senden daha bu işe layık kimse göremiyorum deyince, yine imam hayır ben layık değilim diye kabul etmedi, bunun üzerine Halife (Mensur) İmama sen yalancının birisin dedi. İmam, Halifeye eğer ben yalancı isem, sen nasıl kutsal bir vazifeye benim gibi bir yalancıyı teklif edersin diye halifeye karşı tavrını koyarak mesuliyet altına girmek istemedi.
**
EY KİTAB EHLİ BİZİM İŞİMİZ BU Müslümanların emiri ve Hz. Peygamberin ikinci halifesi, Ömer bir gün Medine çarşısında gezerken kapı, kapı dilenen birine rastlar.
Ve bu durumdan etkilenen Ömer fazla tahammül edemeyip, niçin kapı, kapı dileniyorsun, Allahın kapısı dururken, neden başkalarından yardım talebinde bulunuyorsun? Dilencilik yapan kişi Halife Ömer’i tanıyarak, Ey müminlerin emiri, Ben saçı ağarmış, beli bükülmüş, yaşı oldukça ilerlemiş, gözü görmeyen, malı olmayan bir Yahudiyim. Bu sözü Dilenciden duyan Hz. Ömer hemen elinden tutar ve kendi evine götür ve hatun misafirimiz var evde ne varsa bir şeyler hazırla karnını doyursun. Bunun üzerine Halifenin hanımı Ümmü Gülsüm, misafir için kahvaltı hazırlar beraber yedikten sonra, yine beraberce beytülmale giderler, Hz. Ömer maliye memuruna şu adamın durumuna bak, bunun durumundakiler beytülmalden nasıl fay dolanıyorsa, buna da aynı yardımın yapılmasını emreder. Zira bizim dinimizde kişiler hangi dinde olursa olsun, yaşları ilerleyip saçları ağardığında yoksul bir şekilde alanlarla ilgilenmemekte hayır yoktur emrini verir. İşte bir gerçek kişilerin dinleri ne olursa olsun, onu perişan bir vaziyette bulupta ona yardım etmemek, aksine onun elinden tutup ona gerekli yardımı yapmayı emreder.

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz