TERÖR ÖRGÜTÜNÜN PROPAGANDASINI YAPAN BİR KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

TERÖR ÖRGÜTÜNÜN PROPAGANDASINI YAPAN BİR KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

BÜYÜKKILIÇ’TAN HUZUREVİ ZİYARETİ

BÜYÜKKILIÇ’TAN HUZUREVİ ZİYARETİ

ATAŞ, KIRSALDAKİ VATANDAŞI UNUTMADI

ATAŞ, KIRSALDAKİ VATANDAŞI UNUTMADI

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYI YÖRÜK TOMARZA’YI ZİYARET ETTİ

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYI YÖRÜK TOMARZA’YI ZİYARET ETTİ

MELİKGAZİ AİLESİNDE BAYRAMLAŞMA

MELİKGAZİ AİLESİNDE BAYRAMLAŞMA

AYETİ OKUYUP VE DÜŞÜNMEK
  • OSMANEFEKERE
    • OSMAN EFEKERE
    • OSMANEFKERE@kayserihakimiyet2000.com
    • 13 Ağustos 2015 - 17:33:05

AYETİ OKUYUP VE DÜŞÜNMEK
Sahabe ve aynı zamanda Hz. Muhammed’in müezzini Ravaha oğlu Bilal. Allah ondan razı olsun Hz. Bilal bir gün sabah ezanını okumak için Medine de bulunan Peygamber mescidine vardığında. Hz. Peygamberi üzüntü ve ağlayarak buldu. Hz. Bilal, seni ağlatan nedir ey Allahın resulü? Hz. Peygamber: Ey Bilal bu gece bana bir ayet indi. Yazıklar olsun bu ayeti okuyupta kalbinde buna karşı her hangi bir korku duymayana der. Şu mealdeki ayeti okur. GÖKLERİN VE YERLERİN YARADILIŞINDA, GECE İLE GÜNDÜZÜN BİR BİRİNİ TAKİB EDİŞİNDE AKIL SAHİBLERİ İÇİN ŞÜPESİZ DELİLLER VARDIR. Ali İmran:190 Yani Kutsal Kitabımız Kuranı Kerimin bütün ayetlerinde akıl sahipleri için ibret ve ders almak için sayılmayacak şekilde düşünce ve duygulara tercüman olacak çok şeyler vardır. Allah bizleri duygu ve izamsız etmesin.
**
UZUN SECDE
Günlerden bir gün Hz. Peygamberimizin değerli sahabelerimden olan Abdurrahman Bin Avf Peygamberimize uğradığında ne görsün Hz. Peygamber Efendimiz namaz kılar, yalnız secdesini öyle uzun yapar ki (yani )secdede çok kalır. Abdurrahman bin Avf durup Hz. Peygamberi bekler ve secde uzun sürdüğü için oluşu onu korkutur. Hz. Peygamberimiz secdeden başını kaldırıp da selamı verdikten sonra, ya Resulallah senin secdede fazla kalışın beni oldukça kor kuttu, niçin secdede fazla kaldın. Hatta nerede ise dünyanı değiştirdin zannet tim. Hz. Peygamber efendimiz: Ey Abdurahman, Cebrail bana geldi, senin üzeri ne salâtı selam getirene selam olsun dedi ve ilave etti, kim senin üzerine salâtı selam getirir ise bende onun üzerine selam getiririm dediğinde bende Allaha şükür olsun diye secdemi uzattım. Demek ki Hz. Peygamberin ümmetinden her kim peygamber üzerine salâtı selam etse, Meleklerin medhu senasına ve Peygamberin yüce şefaatine namzet olur.
**
YÜZÜ GÜZEL OLAN
Yüce Peygamberimiz Hz. Muhammed S.A.V. efendimiz Mekke’den Medine’ye teşrif ettiklerinde Abdullah bin Selman isimli bir Yahudi Peygamberimiz. S.A.V. efendimizin yüzüne ilk defa bakarak kendisini tutamayıp hemen orada kelimeyi şahadeti getirerek. (Eşhedü enla ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abduhu ve Rasülühü) cümlesini söyleyerek İslamla müşerref oldular. Medine’de bulunan diğer Yahudiler ise buna (Selmani Farisiye) neden “birden bire İslam olma fırsatını “bulup kelimi şahadet getirdim diye söylediklerinde Abdullah bin Selman, şu karşılıkta bulundu. Ben Muhammed’in yüzünü ilk defa görünce, Allahın bir olduğuma yemim ederim ki bu yüz sahibi asla yalancı olamaz diye hemen KELİMEİ ŞAHADETİ GETİREREK İslam’la müşerref olma fırsatını yakaladım. Anlaşılıyor ki nurlu ve sevimli yüzler dostlarının olduğu gibi, düşmanlarının bile sevgisini kazanırlar, çevresine, topluma güzel bir örnek teşkil ederler der ve K. Kerimden şu mealdeki ayetle sözünü noktalar. (EY İNANANLAR, AND OLSUN Kİ, SİZİN İÇİN, ALLAHA VE AHİRET GÜNÜNE KAVUŞMAYI UMAN LAR VE ALLAHI ÇOK ANAN KİMSELER İÇİN RASULÜLLAN EN GÜZEL ÖRNEKTİR) Ahzab 21.

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz