Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
wezEo.png
wezEo.png

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
wem8j.png
İBRAHİM PEKBAY

AYIRMAK GEREK…

Bu haber 09 Nisan 2019 - 12:47 'de eklendi ve 50 kez görüntülendi.
AYIRMAK GEREK…

Ayırmak gerek…

Biri, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın partisi. Biat partisi ve O ne derse o…

Diğerleri halkın partisi, her kafadan ses çıkabilir, herkes fikrini söyleyebilir filan.

Eğer AKP kazanmışsa, kazanan o partidir.

Eğer AKP kazanamamışsa, kazanana kadar sayılır, baktı ki olmadı, seçimler yenilensin diyebilir.

Kendi partisi olan AKP, bu seçimlerde 1 oy fark ile başkanlık aldı, o alabilir ama 14 bin oy fark olsa dahi seçimi almış olamaz.

Ayrıca AKP’nin sahibi ayrıcalıklı olduğundan, diğer partilerden ayırmak gerek.

298 sayılı yasa, AKP’nin yönlendirmesi doğrultusunda işlemektedir.

XXX

Neden böyle biliyor musunuz?

Ayakları tapırdıyor da ondan…

Önümüzdeki 4 buçuk yıllık süreç aslında çok kısa bir süreç değil, çok şeyler değişir. Ancak bu iktidar, 4 buçuk yıllık sürecin sonunu da düşünmeye başladı.

Aslında AKP’nin dış kaleleri düştü, İstanbul, AKP için iç kale niteliğinde ve asla düşmesini istemiyor ve olanca gücü ve yasa dışı uygulamalar ile savunmaya çalışıyor

Yapılan seçimlerin sonucunda, nüfusu çok olan illerin neredeyse hepsi CHP’ye geçti. AKP’nin elinde kalan iller nüfus bakımında küçük iller.

Belki oralarda da CHP ve İYİ Parti ittifakı aday belirlemede dikkatli davransaydı, onların da bir çoğunu alması muhtemeldi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, sosyal medya hesabından şu duyuruyu yaptı: “YSK, İstanbul’da tüm oyların sayılması talebimizi reddetmiştir. Bunca usulsüzlük ortadayken böyle bir karar verilmesi anlaşılır gibi değildir. Şimdi, olağanüstü itiraz yöntemini kullanarak bir kez daha YSK’ya gideceğiz.”

Tabi asıl bu zatın yapmayı planladığı itiraz, yani olağanüstü itiraz usulü yasada var mı, bilemiyorum. Ama bu saate kadar yaptıkları bir çok itirazın 298 sayılı kanuna aykırı olarak kabul edildiği de ortadadır.

Muhtemelen YSK, “Yetti gari, sizinle mi uğraşacağız” tavrı içine girmiş olabilir. İtiraz edilen son 51 sandıktaki sonuçlar da belirlenince, artık gidilecek başla bir yer kalmamış olacak ve İstanbul için de sona gelinecek.

Diyeceksiniz ki “Sonra ne olacak?”

Sonra ne olacağı belli. Ekrem İmamoğlu İlçe seçim Kuruluna gidecek, mazbatasını alacak, gelecek İstanbul Büyükşehir Belediyesine, Eğer Antalya’da Menderes Türel gibi kaçmazsa AKP’li başkandan bayrağı devralacak…

Bir de bunun tersi var, hiç tercih etmediğimiz, düşünmek bile istemediğimiz, demokrasiyi yaralayacak, seçmen iradesini hiçe sayacak.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı devreye girecek, “İstanbul seçimleri iptal edilmiştir. Tarzında bir cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile sil baştan seçime gidilecek…

Bunu yaparlar mı?

Bunu yapacaklarına aslında ihtimal vermiyorum çünkü…

Yeniden yapılacak seçimde bu kez oy farkı daha da artabilir…

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA