Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
ÖMER FARUK KOTAY

BAHAR TEMİZLİĞİ

Bu haber 02 Ekim 2018 - 11:11 'de eklendi ve 81 kez görüntülendi.
BAHAR TEMİZLİĞİ

Yazmayı hep içimizde yapılan bir bahar temizliğine benzetirim. Acıyı, hüznü, sevinci, söylenemeyen sözleri bir kâğıt ve bir kalem yardımıyla dışarıya söküp atmayı tercih ederim. Yazmaya başladım başlayalı hep sorulur ve ben hep aynı cevabı veririm.

Yazmaktan yorulmak mı?

Asla! Derim.

Ben asıl böyle nefes alabilirim. Kimi zaman sevgiliye aşkımı itiraf ederim, kimi zaman sitem dolu sözlerle haykırıveririm. Yalnızlığımı, özlemimi bir anlığına da olsa dindiriveririm.

Kimi zaman yazarken delicesine kendimi kaptırır ve yazdığım roman karakterlerinden birinin hayatına dalıveririm.

Geceyi sabah ederim. Böyle böyle hayata başka bir pencereden de bakabilirim. Bırakın yorulmayı, yük çekmeyi tüy gibi hafiflerim. Yazmaktan kaçınanlara da zorluğundan yakınanlara da aman ha! Derim.

Çünkü ben yazmanın her insan için ulaşılabilir olduğunu düşünenlerdenim.  İnsan kendisi olduktan sonra içindeki duyguyu, düşünceyi, hayali harflerle bir kalem eşliğinde kâğıda döktükten sonra gerisi gelir derim.

Yazmayı her daim aklımın bir köşesine koyuverir herkese de tavsiye ederim. Zora düştüm mü nefessiz kaldım mı pes etmem. Sadece yazarak tüm zorluklara es verir,  her şeye rağmen nefes istasyonunun da iki nefeslenirim.

İçimde bir bahar temizliği yaparak yola devam derim.

Eteğimdeki taşları döker yazdıklarım üstünden kâğıtla dertleşirim. Sırrımı bir A4 kâğıdına veririm.

Söz uçar yazısı hatıra kalır der içten içe de gülümserim. Bakarsın yıllar sonra bir okuyan çıkar bize uzaktan da bir selam çakar derim, umut ederim.

Sanırım bende bir türlü şu yazma bağımlılığını bir kenara itemeyenlerdenim. Neden iteyim ki?  Bir bakıma kalem, kâğıt, duygularım, düşüncelerim ve ben ayrılmaz bir ekibiz. Biz birlikte güzeliz.

 

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA