TERÖR ÖRGÜTÜNÜN PROPAGANDASINI YAPAN BİR KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

TERÖR ÖRGÜTÜNÜN PROPAGANDASINI YAPAN BİR KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

BÜYÜKKILIÇ’TAN HUZUREVİ ZİYARETİ

BÜYÜKKILIÇ’TAN HUZUREVİ ZİYARETİ

ATAŞ, KIRSALDAKİ VATANDAŞI UNUTMADI

ATAŞ, KIRSALDAKİ VATANDAŞI UNUTMADI

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYI YÖRÜK TOMARZA’YI ZİYARET ETTİ

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYI YÖRÜK TOMARZA’YI ZİYARET ETTİ

MELİKGAZİ AİLESİNDE BAYRAMLAŞMA

MELİKGAZİ AİLESİNDE BAYRAMLAŞMA

BAKAN ÖZHASEKİ YEŞİLHİSAR’DA DÖNÜŞÜMÜN TEMELİNİ ATTI
BAKAN ÖZHASEKİ YEŞİLHİSAR’DA DÖNÜŞÜMÜN TEMELİNİ ATTI

(Baştarafı sayfa 1’de) Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri Yeşilhisar’da toplu açılış ve temel atma törenine katıldı. Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesinde hayata geçirilecek olan kentsel dönüşüm projesinin temel atma töreni ile bir dizi merkezin açılışını gerçekleştiren Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, gündeme ilişkin önemli mesajlar verdi. Yaklaşan 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümüyle […]

(Baştarafı sayfa 1’de) Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri Yeşilhisar’da toplu açılış ve temel atma törenine katıldı.
Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesinde hayata geçirilecek olan kentsel dönüşüm projesinin temel atma töreni ile bir dizi merkezin açılışını gerçekleştiren Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, gündeme ilişkin önemli mesajlar verdi. Yaklaşan 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümüyle ilgili de açıklamalarda bulunan Özhaseki, son bir yılda yaşanan olumsuzlukların, cumhuriyet tarihi boyunca yaşanan tüm olaylara bedel olduğunu vurguladı. Türkiye’nin özellikle son bir yılda bazı konulara çok büyük enerji harcadığına dikkat çeken Özhaseki, “Birincisi, kadim tarihimiz boyunca karşılaşmadığımız ihanet olan FETÖ belası. FETÖ darbe girişimi, bayrağımızın hür bir şekilde dalgalanmasını, ezanlarımızın okunmasını engellemeye yönelikti. Bizim bildiğimiz, askerlerin yaptığı klasik darbe denemesi değildi. Bu girişim, milletin geleceğine, bekasına kastetme hareketiydi. Allah korusun, girişim başarılı olsaydı iç savaş çıkmış, ülke bölünmüştü ve bu bayrak böyle dalgalanamazdı. Bu girişim sadece bizim milletimize değil, bütün mazlum milletlere yönelikti.” diye konuştu.
“BÜYÜME HIZINDA AVRUPA’DA BİRİNCİ SIRADAYIZ”
Açıklamalarında Türkiye’nin enerjisini harcadığı önemli konulardan diğerinin de PKK terörü olduğunu dile getiren Bakan Özhaseki, Türkiye’nin yaşadığı tüm olumsuzluklara rağmen ekonomide de önemli bir mesafe kat ettiğini belirtti. Özhaseki özetle şunları söyledi:
“40 yıldır bu devlette bölücülük yapanlar, en son çukurlar kazdı, paçavralarını bayrak diye çekerek öz yönetim ilan etti. Şükürler olsun, sayıları 10 bine yakın terörist grubu, kazdıkları çukurlara gömdük. Şimdi bütün o şehirlerde güvenlik sağlandı, dağlar temizlendi. Şimdi oralarda zulüm ettikleri Kürt halkının yaralarını sarmaya, evlerini yapmaya çalışıyoruz. Üçüncü konu da sınırımızın dibindeki güvenlik sorunu. Ordumuz sınır dışına çıktı, güvenliğimizi sağladı. Son olarak dördüncü konu ise Batılı ülkeler, Türkiye’yi ekonomik olarak boğma hareketine girdi. Ekonomimiz çöksün istediler. Kredi kuruluşları notlarımızı düşürdü. İş adamlarının ülkeye gelmesini, ‘Türkiye’de terör var.’ diyerek engellemeye çalıştılar. Türkiye’yi ekonomik olarak bunaltıp çökertmeye çalıştılar ama şükürler olsun, güçlü bir liderimiz var, çok çalışan bir başbakanımız var. Uyum içinde sabahlara kadar çalışan bir bakanlar kurulumuz var. Bütün belalardan kurtulduk, şimdi de ekonomik olarak büyümeye çalışıyoruz. Son çeyrekte yüzde 4 büyüdük. Bu rakamlarla Avrupa’da bir, dünyada ise 3. sıradayız. Bu büyüme devam edecek.” (Kurum Haber)

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz