KAYSERİSPOR ANTALYA’DA ÇEYREK FİNALE YÜKSELDİ:0-2

KAYSERİSPOR ANTALYA’DA ÇEYREK FİNALE YÜKSELDİ:0-2

TEFECİLİK OPERASYONUNDA 4 TUTUKLAMA

TEFECİLİK OPERASYONUNDA 4 TUTUKLAMA

29 ŞEHİT AİLESİNE ‘DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI’

29 ŞEHİT AİLESİNE ‘DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI’

BABASININ BOĞAZINI KESEREK ÖLDÜREN ŞAHIS ADLİYEYE ÇIKARILDI

BABASININ BOĞAZINI KESEREK ÖLDÜREN ŞAHIS ADLİYEYE ÇIKARILDI

739165.T.C.YAHYALI (SULH HUKUK MAHKEMESİ).18.01.2018

739165.T.C.YAHYALI (SULH HUKUK MAHKEMESİ).18.01.2018

BAŞARILI ÖĞRENCİLERDEN OSB YÖNETİMİNE ZİYARET

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı tarafından sanayicinin nitelikli personel ihtiyacını karşılamak üzere 3 yıl önce hizmete açılan Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi’nin (METEM) Kayseri’yi il dışında temsil edecek sporcu öğrencileri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu’nu ziyaret etti.

Kros, futbol ve voleybolda Kayseri birinciliği elde eden başarılı sporcular Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hasyüncü ve yönetim kurulu üyeleri Ercan Nalbantoğlu ile Erdoğan Aslan’ı ziyaret ettiler.

Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hasyüncü, öğrencilerin elde ettiği başarının kendilerini memnun ettiğini dile getirdi.

 “Tek eksiğimiz nitelikli personeldi”

Uzun süren araştırmalar neticesinde Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi’ni kurmaya karar verdiklerini söyleyen Ahmet Hasyüncü “Bizler sanayicimize daha iyi hizmet vermek adına uzun süre araştırma yaptık ve sadece nitelikli çalışan sorunu olduğunu tespit ederek bu okulun şehrimize ve sanayicimize kazandırılması için çalışmalara başladık. Şu an 750 öğrenci ve altı farklı bölüm ile bu güzel eserde eğitimine devam ediyor. Buradan mezun olacak gençler ilerleyen yıllarda ülke ekonomisine yön verecekler” dedi.

Sporun hayatın önemli bir parçası olduğunu dile getiren Hasyüncü, “Spor bireylerin sağlığı açısından son derece önemli bir faaliyettir. Öğrencilerimizin elde ettiği sportif başarılar bizleri gururlandırdı. Bugün kazandıkları kupalarla bizleri ziyarete gelen öğrencilerimizin başarılarının devamını diliyorum” şeklinde konuştu.

 “İnterneti öğrenmek için kullanın”

Yeni nesil gençlerin kişisel gelişime daha fazla önem vermesi gerektiğini belirten OSB Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Nalbantoğlu “Son dönemlerde gençlerimiz interneti ve sosyal medyayı sık kullanıyor. İnternet sağlıklı kullanıldığı zaman bireylerin gelişimine daha fazla katkı sağlayacaktır. O nedenle gençler, internetten kendi alanlarına yönelik araştırma yaparak hem mesleki hem de kişisel gelişimlerine daha fazla katkı sağlayabilirler” dedi.

 “En büyük hobiniz kitap okumak olsun”

Organize Sanayi Bölgesi Denetim Kurulu Üyesi Erdoğan Aslan ise Meslek liselerinin ülke ekonomisi için büyük önem taşıdığını belirterek “Gençlerimiz kendini iyi yetiştirmeli, ülkemizin çok okuyan, araştıran ve hızlı düşünen bireylere ihtiyacı var. Elde ettikleri başarıdan dolayı öğrencilerimizi ve öğretmenlerini tebrik ediyorum” dedi.

“OSB Yönetiminin büyük desteği var”

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Müdürü Orhan Bayar “Son teknoloji makinalarla donatılan okulumuzda öğrencilerimizi standartlara uygun olarak yetiştiriyoruz. OSB yönetiminin büyük desteğini görüyoruz. Öğrencilerimiz kros, futbol ve atletizm alanında Kayseri’yi il dışında temsil edecekler. Kazandığımız kupaları sayın başkanımıza ve yönetim kuruluna armağan ediyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Ziyaretin ardından sportif başarı elde eden öğrencilere OSB yönetimi tarafından çeşitli hediyeler verildi.

Başarılı takımlar önümüzdeki günlerde il dışında yapılacak müsabakalara katılarak Kayseri’yi bölgesel alanda temsil edecekler.

  • Etiketler
  • Açıklama
  • Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı tarafından sanayicinin nitelikli personel ihtiyacını karşılamak üzere 3 yıl önce hizmete açılan Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi’nin (METEM) Kayseri’yi il dışında temsil edecek sporcu öğrencileri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu’nu ziyaret etti. Kros, futbol ve voleybolda Kayseri birinciliği elde eden başarılı sporcular Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hasyüncü […]
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz