ŞOFÖRLER VE OTOMOBİLCİLER ODASI’NDA BAŞKAN ATEŞ GÜVEN TAZELEDİ

ŞOFÖRLER VE OTOMOBİLCİLER ODASI’NDA BAŞKAN ATEŞ GÜVEN TAZELEDİ

OZAN DERVİŞ’İN KALEMİNDEN ESKİ GÜNLER

OZAN DERVİŞ’İN KALEMİNDEN ESKİ GÜNLER

TOMARZA”DA 1.707 m2 ARAZİ 1.115.500,00 TL REKOR BİR FİATA SATILDI

TOMARZA”DA 1.707 m2 ARAZİ 1.115.500,00 TL REKOR BİR FİATA SATILDI

BAŞKAN NALBANT; GÖREVİMİZİN BİLİNCİNDE İŞİMİZİN BAŞINDAYIZ

BAŞKAN NALBANT; GÖREVİMİZİN BİLİNCİNDE İŞİMİZİN BAŞINDAYIZ

DEZAVANTAJLI AİLELERE DESTEK PROJESİ

DEZAVANTAJLI AİLELERE DESTEK PROJESİ

BASIN SENDROMLARI-10
  • SÜLEYMANKOCABAŞ
    • SÜLEYMAN KOCABAŞ
    • suleymankocabas@kayserihakimiyet2000.com
    • 23 Ekim 2015 - 18:32:34

“Doğan Grubu, bu “Havuzcu”,“Paralelci”, “Ebebi Muhalefetçi” ve “Partizan Medya Grupları” nın mücadelelerinin neresinde?” denilirse, gelişmeler ve olupbitenler “gizli- açık” denilerek “Havuzcu Medya Grubu”unun yanında olmayan medya gruplarının yanın yer aldığını az – çok göstermektedir. Doğan Grubu’nun haberleri, köşe yazarları,“17 – 25 Aralık Süreci” denilen süreçte olup bitenlere, kedisine yol arkadaşlarının ağızlarıyla “Yolsuzluk operasyonları” demeye devam etmişler, hatta bu grubun, Erdoğan ve ekibini “tasfiye” için refikleri gibi “Terör” ü bile bir “istismar ve kullanım aracı” olarak kullanmaya çalıştığı üzerinde de spekülasyonlar yapılmıştır ki, , buda , Doğan Grubu ile Erdoğan sarasındaki köprülerin atılmasına bir doping etkisi yapmıştır.
“Yolsuzluklar Sendromları” bir dereceye kadar “ihmal” edilebilir veya “zararsız” olur ama, “ ülkeyi bölmeye yönelik” denilen “PKK Terörü” denilenterörden, istisnasız herkeszarar göreceğinden bütün muhalif tarafların aralarında “birlik” olarak birlikte söndürmeleri gerekirken, “çok tehlikeli” bir şekilde birbirleri “itibarsızlaştırma”, “öteleme” hatta “tasfiye” de bir “istismar” ve “politik propaganda aracı” olarak kullanmaya çalışmaları, şu günlerde milletimizin yaşadığı “en büyük talihsizlik örneklerinden” birisi olarak karşımıza çıkmaktadır ki, grupların birbirlerini ulu –orta “teröre destek vermek” suçlamaları yanında, “bazı grupların da” denilerek, diğer muhalif gurupları “tasfiye” için “terörü” bizzat kendilerinin de “azdırmak” a varan yorumlarının varlığı da daha tehlikeli ve ibret verici olmaktadır.
“Etnik çatışma” ve “istismar” zemini hiçbir zemine benzemez, tam kaygan oldukları için toplumun hepsini alır götürür. Günümüzde olup biten bu “etnik terör”, 1968 – 1980 zaman diliminde olup biten ”sağ –sol terörü” ne benzemez. Bir “el” tarafları “höt” deyince bu terör “jilet keser” gibi bitmiştir. Çünkü gerçek anlamda “taban”ı yoktu. “Etnik terör” e “höt” demekle bu terör bitmez. Çünkü, “kendisini ispatlamak” a yönelik olarak denilerek bir “etnik aidiyet” zemini olduğu için kolay kolay bitmez, belkide taraftarlarını ve anti- taraftarlarını yok oluşa kadar götürür ki, milletimize ve vatanımızı böyle bir “yokoluş tablosu” kazandırmaya hiç kimsenin hakkı yoktur. Herkes aklını başına toplamalıdır. Hiç kimse veya grup, “ben yaparım olur” , “ben yaptım oldu” gibi bir çirkin statünün içine germemeli, girenler kendilerini bundan sıyırmalıdır.
Recep Tayyip Erdoğan İle Aydın Doğan Arasında Yaşanan Düello
Bu yazımızın yazılmasına en büyük sebep, son aylarda (2015 Eylülünün sonu ve Ekiminin başı), özelikle 7 Haziran 2015 seçimlerinden sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip i Erdoğan – Doğan Grubu Onursal Başkanı Aydın Doğan arasında iyice kızışan yazılı ve sözlü düello oldu.
7 Haziran 2015 seçimlerinde DoğanGrubun medya organları neredeyse açıktan açığa Erdoğan’ın partisinin kazanmaması için hep onun muhalifi partilere oynamışlar,”AK Partiyi geriletmek ve giderek iktidardan düşürmek için” denilerek, oyların CHP ve MHP ‘ye verilmesini yazmışlar ve hatta “Ak Parti aleyhine barajı açmak amacıyla” da denilerek Halkların Demokratik Partisi’ne (HDP) bile oy verilmesini isteyen haberlere ve köşe yazılarına sık sık rastlanmıştır.
7 Haziran seçimlerinden iktidar olacak milletvekili çıkaramaması sonucu, 12 yıllık iktidarını bırakmak zorunda kalan AK Parti ve liderleri, “Seçim suçluları” ararlarken, “Paralel Yapı” nın yanında, Doğan Grubu’nu da “suçlular” listesine alınca, ipler daha da kopmuş, 9 Haziran 2015’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir akşam Kanal 7 ve Ülke televizyonlarının ortak yayınında, “400 milletvekili olsa idi bunlar olmazdı” sözleri muhalifleri tarafından “AK Parti seçimleri kazanamadığı için faturayı teröre kesiyor.Çözüm Sürecini bitirerek terörü yeniden başlatmak suretiyle, çıkaramadığı 400 milletvekilinin intikamını almak istiyor, terörö tırmandırmakla HDP’yi baraj altında bırakmak istiyor” vb. şeklinde yorumlanmaya başlanınca, Erdoğan ve AK Parti bundan büyük rahatsızlık duymuş, kendilerini savunmak için “Terörü kendilerinin değil PKK ve onun güdümündeki HDP’nin başlattığı” ve hatta bu başlangıcı, kendilerini “yıpratmak için denilerek” muhaliflerini de teröre “gizli –açık destek verdikleri” tezlerini ileri sürmeye başlamışlardır.

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz