KARDEŞ KAL TÜRKİYE TANITIM TOPLANTISI YAPILDI

KARDEŞ KAL TÜRKİYE TANITIM TOPLANTISI YAPILDI

KAYSERİ’DE ‘NEVRUZ’ COŞKUSU

KAYSERİ’DE ‘NEVRUZ’ COŞKUSU

ÇİFTLİK BANK’TAN SONRA ‘RESTORAN BANK’ VURGUNU

ÇİFTLİK BANK’TAN SONRA ‘RESTORAN BANK’ VURGUNU

103’NCÜ YILINDA ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANILDI

103’NCÜ YILINDA ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANILDI

REGAİP KANDİLİ’NİZ MÜBAREK OLSUN !

REGAİP KANDİLİ’NİZ MÜBAREK OLSUN !

BASIN SENDROMLARI-17
  • SÜLEYMANKOCABAŞ
    • SÜLEYMAN KOCABAŞ
    • suleymankocabas@kayserihakimiyet2000.com
    • 2 Kasım 2015 - 17:02:40

Artık o devirler geçti. Deşifre oldular. Marjinalleştiler, iyice savruldular…”
29 Eylül’de Star, Erdoğan –Doğan kavgasını, baş sayfasından “Hürriyet’in Terör Propagandası Mercek Altında, Doğan, Muhsin Yazıcıoğlu’nu da Tehdit Etmiş” haber başlığı ile verdi. “Doğan Grubu Mercek Altında” başlıklı haberde, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığının, Doğan Grubunun tüm yayın organlarının ve sosyal medya hesaplarının tek tek incelenerek, ‘Terör örgütü propagandası’ içeren yayınların kurum politikası olup olmadığının tespitini istedi” deniliyor, kurum politikası olduğunun tespiti halinde Doğan Grubu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı’nın da aralarında yer aldığı birçok kişinin ifadelerine başvurulacağı, kurum politikası olmadığının tespiti halinde ise, söz konusu yayınları hazırlayan kişiler hakkında kurumun ne gibi bir tavır sergileyeceğinin araştırılacağı görüşlerine yer veriliyordu. Başsavcılık, bu konuda iddianame hazırlamak için Emniyetten bilgi ve doküman istemiş.
“Yazıcıoğlu’na ‘Destek’ Tehdidi” başlıklı haberde ise, Refahyol hükümetine dışarıdan 8 milletvekili ile destek veren Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıçıoğlu’nun yakın kurmaylarından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’ın açıklamalarına yer veriliyordu. Özdağ, 1997’de İzmir Efes Otel’de Doğan – Yazıcıoğlu görüşmesinin detaylarını anlattı. Doğan, Yazıcıoğlu’na “ Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Yasasına destek verin, 8 milletvekiliniz var. Desteğinizi çekerseniz hükümetten düşerler. Siz bize destek verirseniz biz de sizin önünüzü açarız” demiş. RTÜK Yasasına getirilecek değişiklikle, medya patronu işadamlarının özelleştirme ihalelerine girebilmeleri ve bankalara % 20 oranında ortak olmalarını içeriyordu. Yazıcıoğlu, “Hayır” cevabını verince, Doğan Medyası bütün gücüyle onun aleyhine yüklenmiş. Yazıcıoğlu, , Doğan’ı mahkemeye vermiş, tazminat kazanmış.
Doğan’ın istediği RTÜK Yasındaki değişiklik, Doğan Medyası’nın, Anavatan Partisi Genel Başkanı Mesut Yılmaz’ın başbakanlığında kurulan Anasol – D Koalisyon hükümetinin kuruluşunun ertesinde Milliyet’in attığı “Bu Hükümet İş Yapar” manşetinin ardından Başbakan Mesut Yılmaz ve iki ortağı Bülent Ecevit ve Hüsamettin Cindoruk’un yasa değişikliğine destek vermesi sonucu gerçekleştirildi. Bunun sonucu Doğan “Medya Patronu” olarak özelleştirme ihalelerine girmeye hak kazandı ve öncelikle POAŞ’ı aldı.
Arıca, Star’ın aynı sayısında “Derin Almanya Doğan’ı İhya Etti” baş sayfasından verdiği haberde, emekli diplomat Vahit Özdemir’in açıklamalarına yer verdi. Haberinde şunlar vardı: “Vahit Özdemir’in yaptığı açıklamalar, Aydın Doğan’ı panikletti. Duayen diplomat açıklamalarını şöyle sürdürdü:
Hürriyet,Deniz Feneri’nde (AK Parti yanlısı yardımlaşma – hayır kurumu aleyhine propaganda) Alman derin devletinin emirleri doğrultusunda ayın yaptı.
Aydın Doğan, 2001 krizinde Deutsche Bank ile ilişkisi sayesinde Dışbank’ta ne kadar para kazandığını açıklasın…”
Konu Almanya’dan açılmışken üzerinde biraz duralım. Şu günlerde Avrupa devletleri içinde ilişkilerimizin “en kötü” olduğu devletlerin başında Almanya geliyor. Alman Başbakanı Merkel’in Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu ile ilişkileri iyi değil. Anlaşılan bu ikiliyi “tasfiye” ye yönelik “okestra grubu” içinde o da yer alıyor. Bunun için “Doğan’a destek” yanında, Avrupa’da “Paralel Yapılanmayı iyi koruyan ülke” adı olarak Almanya geçiyor. Üstelik, bu gün PKK’nın bize karışı kullandığı silahların çoğu da Alman silahları. Geçtiğimiz yaz Davutoğlu, Almanya’yı ziyareti sırasında Merkel’e sordu: “PKK’nin elindeki bu Alman silahlar neyin nesi?” Merkel verdiği cevapta; “Bunları onlara DAEŞ’le savaşsınlar diye verdik” oldu. DAEŞ; Türkiye’de değil Suriye’de. Ama bu silahlar Türkiye’de Tunceli, Ağrı, Diyarbakır’da vb. PKK’nın elinde Türk Silahlı Kuvvetlerini karşı kullanılıyor. Davutoğlu, “Neyin nesi?” demekle herhalde bunu kastediyor.

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz