BY LOCK KULLANAN DOKTORA 6 YIL HAPİS

BY LOCK KULLANAN DOKTORA 6 YIL HAPİS

KURAN KURSU ÖĞRENCİLERİ15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANDI

KURAN KURSU ÖĞRENCİLERİ15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANDI

FETÖ’NÜN ASTSUBAYLARDAN SORUMLU MAHREM İMAMINA 10 YIL HAPİS

FETÖ’NÜN ASTSUBAYLARDAN SORUMLU MAHREM İMAMINA 10 YIL HAPİS

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ AR-GE VE İNOVASYON SEMPOZYUMU TAMAMLANDI

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ AR-GE VE İNOVASYON SEMPOZYUMU TAMAMLANDI

FETÖ’NÜN KİTAP VE CD’LERİNİ YAKARAK İMHA EDEN KADINA HAPİS CEZASI

FETÖ’NÜN KİTAP VE CD’LERİNİ YAKARAK İMHA EDEN KADINA HAPİS CEZASI

BASIN SENDROMLARI-23
  • SÜLEYMANKOCABAŞ
    • SÜLEYMAN KOCABAŞ
    • suleymankocabas@kayserihakimiyet2000.com
    • 9 Kasım 2015 - 15:44:56

4- Sen yine,medya organlarını kullanarak, “Şu devlet ihalesine ben girmek istiyorum, sen çekil. Üstelik de, sana şu kadar milyon dolar da para vereceğim” diyerek “ekonomide rakibin” olarak gördüğün birisinin çıkarlarıyla , kazanılmış haklarıyla oynuyor ve bununla da kalmayıp rakibini “ tehdit ve santaj” la bu işiten caydırmak için, “elimde eşinin, kızlarını ve senin kasetleri var. Dediklerimi yapmazsan bunları piyasaya sürer, gazetemin manşetine taşırım” diyerek, rakibinin menfaati yanında, “haysiyet ve şerefiyle” de oynuyorsan, o ülkede basın hür ve bağımsız, normal işlevini yerine getirmiyor demektir.
5- Hükümetten başbakan ve bakanlara karşı, , “Fabrika kuruyoruz, şu kadar teşvik vermezseniz siz düşününüz, manşetlerimizle hükümetinizi, sizi rezil – rüsva ederiz” diyorsanız, böyle bir ortamda, b öyle bir b asına karşı “Bağımsızlık mücadelesi” vermek gerekir..
Benzer maddeleri çok sayıda sıralamak mümkündür.
TEDAVİ İÇİNİ ÇOK ÖNEMLİ VE SON NOTUM: Türkiyemizde “Demokrasimiz”in iyi işlemesi medyanın işlevlerini bunun ruhuna uygun olarak iyi yerine getirebilmesi için acilen ve öncelikli olarak şu yapılmalıdır: PARA BABALARI, PATRONLAR VE İŞ ADAMLARININ MEDYA PATRONU OLMALARINASON VERİLMELİDİR. Çünkü, dün olduğu gibi bugün eve yarında bunlar, ellerindekİ medya organlarını , kendi akıllarınca muhalifleri olarak gördükleri hükümetler, çeşitli kuruluşlar ve şahıslara karşı, eğer bunları “çirkin emelleri ve ekonomik çıkarlarına aykırı” buluyorlarsa, bunları kanuni ve demokratik olmayan yolardan, yani “kumpaslar” kurarak ve “yalan haber makinası” gibi çalışarak onları “itibarsızlaştırmak” ve “tasfiye” ye devam edecekler, ülkemiz, böyle “rezil ve rüsva” bir ortamda “huzur verefah yüzü” görmeyecektir.
İşin esasına bakılırsa, gerçek demokrasilerin uygulandığı hiçbir “huzur ülkesi” nde” kanunlarla, para babaları, patronlar ve işadamlarını ellerindeki medya organlarını kullanarak “kirli işler” içine girebilecekleri düşünülerek bunların adı geçen organlara sahip olmaları engellenmiştir. Gazete, radyo, televizyon gibi medya organlarına sahip olacak özel ve tüzel kişilerin bankaları, fabrikaları, ticarethaneleri vb. olmamalıdır. “Ben gazete, televizyon sahibiyim ve Yayıncıyım” diyenin ekonomik faaliyet olarak yalnızca gazetesi, televizyonu olmalıdır. İşte o zaman bunlar, “ çirkin siyasi ve ekonomik çıkar ilişkileri” nden” hareketle kendi akıllarınca muhalifleri ve rakipleri olarak gördükleri hükümetler, şirketler, çeşitli kuruluşlar ve şahıslara karşı yalan haberler ve şantajlarla “kumpaslar” kuramazlar, “algı operasyonları” yapamazlar, menfaatleri, hakları şeref ve haysiyeti ile oynayamazlar.
Bu satırların yazarının kanaatince, 1 Kasım 2015 seçimlerinden sonra hangi hükümet iş başına gelirse gelsin, mazidekikötü durumlara düşmüş hükümetler gibi, kendilerinin de bunların yaşadıklarını yaşaması için yapacakları ilk iş medyayı, “Medya patronları veya İmparatorları” denilen para babaları, patronlar ve işadamlarının elinden alarak, hem onları hem de bu milleti medya yoluyla yaşanan “büyük huzursuzluklar” ve “esaret” tein dan kurtarmalıdır.
Bu satırların yazarının kanaatince, seçimlerden sonra Türkiye’nin “EN BÜYÜK KURTULUŞ SAVAŞI, BU ÜLKEYİ MEDYA İMPRATORLARININ ELİNDEN KURTARMAK” olmalıdır.
Allah’a emanet olunuz, benden size selam ve dua ile….

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz