Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

BAŞKAN MEMDUH BÜYÜKKILIÇ; LABİRENT PARK’INDA İNCELEMEDE BULUNDU

Bu haber 11 Ağustos 2018 - 12:26 'de eklendi ve 40 kez görüntülendi.
BAŞKAN MEMDUH BÜYÜKKILIÇ; LABİRENT PARK’INDA İNCELEMEDE BULUNDU

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Labirent Parkı’nda incelemelerde bulunarak inşaat durumu ve yapım süresi hakkında ilgililerden bilgi aldı.

Sakarya Mahallesinde yapımı devam eden LABİRENT PARKININ 2-13 yaş grubuna hitap eden eğlenceli olduğu kadar yön bulma kabiliyetini geliştirici olduğunu belirten Başkanı Memduh Büyükkılıç, LABİRENT PARKINI gezerek hem alan incelemesinde bulundu hem de park çalışmalarını teknik ekip ile incelemelerde bulundu.

İlçe sınırları içerisinde 81 mahallede 524 ayrı çok amaçlı ve büyük ölçekli parklar bulunduğunu hatırlatan Başkan Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları kaydetti: Hem çocuğunuzun hem de sizin mutlu olacağınız ‘çocuk dostu’ parklar inşa ediyoruz. Bu parklar hem eğlenceli hem de öğretici parklar olmaktadır. Bu amaç ile 2-13 yaş arası çocukların saatlik veya tüm gün boyunca oyun oynayabilecekleri bir mekan içinde açık alan labirent sistemli parklar inşa ediyoruz. LABİRENT PARKLAR ile çocuklar yön bulma, sese karşı yön bulma, eğlenceli olduğu kadar eğitici ve bilgilendirici alanlar oluşturacağız. Bilindiği gibi Melikgazi Belediyesi 7-12 yaş grubuna hitan eden ve Trafik Parkı ile çocuklara verilen önemi sergilemiştir. Bu parkımız da yoğun ilgi görecektir. Trafik parkı ilköğretim okullarının ilği odağı olduğu gibi LABİRENT PARKIMIZ da ana okul ve sınıfların ilgi odağı olacak

Başkan Memduh Büyükkılıç, birçok parkın özel donatımlı olduğunu, örnek olarak kaykay parkı, satranç veya tenis kortları gibi özelliklerle donattıklarını sözlerine ekledi.  (Kurum Haber)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA