MİDİ VOLEYBOLCULAR TÜRKİYE FİNALLERİNDE

MİDİ VOLEYBOLCULAR TÜRKİYE FİNALLERİNDE

ŞEHİR HASTANESİ’NE TAŞINMA İŞLEMİ 29 MAYIS’TA TAMAMLANACAK

ŞEHİR HASTANESİ’NE TAŞINMA İŞLEMİ 29 MAYIS’TA TAMAMLANACAK

BAŞKAN CABBAR HASTA VE YAŞLI ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

BAŞKAN CABBAR HASTA VE YAŞLI ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

BAŞKAN ÇELİK’İN ÖNEM VERDİĞİ YOL

BAŞKAN ÇELİK’İN ÖNEM VERDİĞİ YOL

MHP MİLLETVEKİLİ ADAYLARI VATANDAŞLA KUCAKLAŞMAYA DEVAM EDİYOR

MHP MİLLETVEKİLİ ADAYLARI VATANDAŞLA KUCAKLAŞMAYA DEVAM EDİYOR

BAY KEMAL…
  • İBRAHİMPEKBAY
    • İBRAHİM PEKBAY
    • ibrahimpekbay@kayserihakimiyet2000.com
    • 11 Nisan 2018 - 11:01:26

Ben, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatı filan değilim. Ancak, muhalefet yapma şeklini ve gücünü beğenmediğimi ifade etmeliyim.
De ki neresini beğenmedin?
Gerçek olduğunu hiç sanmıyorum ama şaka yollu Zeki Müren’in yedek subay olarak askerlik yaptığı dönemde, askere “Lütfen rahat…” diye komut verdiği söylenirdi. Dediğim gibi, böyle bir şey olduğuna ihtimal vermiyor ve inanmıyorum. Ne var ki söylenti olarak ortalıkta dolaştı bu söz.
Gelelim CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na…
CHP ve başkanı, bu ülkenin “Ana Muhalefet” partisi. Konumu itibariyle de devletin yönetimini takip etmesi, yanlışları ortaya koyması ve her zaman iktidar olmak için de çalışması ve siyaset üretmesi gerekir.
Geçmiş dönemlerde liderler, ahlaki değerlere edep ve adaba uygun davranışlar içinde olurlardı. Ağır eleştiriler olur, ancak hakaret edilmezdi. Nezaket kuralları çerçevesinde ince hicivler ile söz düellosu olurdu.
Şimdi?…
Ne edep kaldı, ne adap ve ne de ahlaki değerler. Herkes ağzına geleni söylüyor. Birbirine laf yetiştirmede, hakaret etmede sınır tanınmaz oldu. Daha da ötesi, dün söylediklerini unutup, bugün tersini söylemekte bile bir sıkıntıları ne yazık ki yok…
Bakın Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, “Bay Kemal” diye seslendiği CHP’ye ve liderine karşı neler diyor: “Biz şehitlerimizi, ailelerini yalnız koyamayız. Şehitlerimiz ile beraberiz. Bay Kemal ve işbirliği yapan koalisyon ortakları böyle bir derdi yok. Anlamazlar. Onların derdi bu ülkeyi bölmek, parçalamaktı. Bay Kemal sen Hakkari’de miting yaptığında bir tane Türk bayrağı var mıydı? O zaman işte bu malum partinin desteği ile gitti miting yaptı. Yapamazsın sen de o irade, güç yok. Sende o güç olsaydı biz seni orada bilir, tanırdık. 15 Temmuz’dan sonra kendisine Yenikapı için davet gönderdiğimde, bize önce hayır dedi, baskılar aldı sonra geleceğine dair haber geldi. Bunları bilmemiz lazım. Bunları milletime anlatayım ki bu adamın ne olduğunu herkes anlasın. Cibilliyetini anlasın. Karakter başka bir meseledir. Hesabını sorma zamanı geliyor. Sandık önümüze geldiği zaman bunun hesabını sormaya var mıyız? Bu sözle lafla olmuyor. Bu çalışarak olacak, kapı kapı dolaşarak olacak…”
Şimdi bu “Bay Kemal” de kendisine aynı üslup ile cevap verince n’oluyor biliyor musunuz? Erdoğan’ın avukatları soluğu mahkeme kapısında alıyorlar. Diyorlar ki “Müvekkilimize hakaret etti…”
Eh… Söylediklerine bakarsanız, laflar yenir yutulur cinsinden değil, kabul de ya kendisinin hem muhalefete hem de vatandaşa sarf ettiği sözler için mahkemeye gidebiliyor muyuz?
Hayır… O zaman eşitlik ilkesi ortadan kalkmış oluyor ama…
Eşitlik, edep adap filan…
Geçin bunları Sayın Bay Kemal, geçin… Yani “Lütfen rahat” demeyeceksiniz…
Senin kurmay ekibinde iş yok, önce bunu da hatırlatalım. Ne demişti, “Devletten aldığı maaştan başka…” yani sen devletten maaş alıyordun, başka bir işe yaramıyordun. Öyle diyor…
Kurmayların da biz de önce “dürüstlükten” dem vurduk, oysa sana “Beceriksiz, işten anlamaz, işçinin, çiftçinin, esnafın, sanayicinin halinden anlamaz, buna iktidar mı teslim edilir” demeye getiriyordu.
Sen hala bu söze cevap vereceksin, sen cevap verene kadar şeker fabrikalarının tümü satılacak bilesin…
İşin garip yanı daha da vahim…
Satılmasına karar verilen “Şeker fabrikalarının” bulunduğu illerde vatandaşın anayasa oylamasındaki tercihi neydi bir bakalım…
Afyon: Yüzde 64.6, Bor: Yüzde 61, Burdur: Yüzde 51.7, Çorum: Yüzde 64.5, Elbistan: Yüzde 62.1, Erzincan: Yüzde 60.5, Erzurum: Yüzde 74.5, Ilgın: Yüzde 66.4, Kastamonu: Yüzde 64.8, Kırşehir: Yüzde 53.3, Muş: Yüzde 50.5, Turhal: Yüzde 59 ve Yozgat: Yüzde 74.3 evet oyu çıkmıştı.
Önümüzdeki seçimlerde de aynı yüzdeleri eğer AKP alır ise, diyeceğimiz artık hiç bir şey kalmamış, lafın sonuna geldiğimizin resmini görmüş olacağız…
Sayın “Bay Kemal” acaba bunu o illere tek tek giderek anlatacak mı?
Sen Hatay’a gitmeyi boş ver. Neden biliyor musun?
Orada yapacağın gövde gösterisi murdar oldu artık. CHP olarak gerçekleri vatandaşa anlatmak için vatanın her karış toprağında toz attırmanız gerekir. Çünkü artık arkanıza alacağınız “Medya gücü” de kalmadı.
Medya, devlet parası ile “Tekel” de toplandı. Medyadan size hayır yok. Milletin karşısına çıkıp yüz yüze anlatacaksınız artık…
Ve daha da önemlisi, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan ile “Kendi üslubunda” konuşacaksınız ki millet sizi de anlayacak. Değilse zor anlatırsınız “Bay Kemal” kardeş. Anlatacağınız şey çok basit…
Ekonomi…
Ama halk dili ile anlatacaksınız. İnsanları rakamlar boğmayacaksınız, diyeceksiniz ki “Sen vatandaş, hayatından memnun musun” diye soracaksınız.
“Hem memnun olmaz hem de AKP’nin peşinden gidersen, akıbetin çörten” diye anlatacaksınız Sayın “Bay Kemal” kardeşim…
Başka çıkış yok, köprüden önceki son çıkış bu, bunu da anlatacaksın…
Eğer bunu anlatamıyorsan, zaten kum torbasına döneceksiniz.
Bil diye söylüyorum…

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz