Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
wezEo.png
wezEo.png

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
wem8j.png

BİLİMİN IŞIĞINDA YETİŞEN, AYDINLIK BİR GELECEK

Bu haber 13 Ocak 2019 - 14:04 'de eklendi ve 19 kez görüntülendi.
BİLİMİN IŞIĞINDA YETİŞEN, AYDINLIK BİR GELECEK

Melikgazi Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Memduh Büyükkılıç, Bilim Merkezi’ni ziyaret ederek hafta sonunu aileleri ile birlikte laboratuvarlarda bir yandan eğlenip diğer yandan proje üreten, ayrıca uzay teknolojileri ve astronomi konularını kaynağında görmek isteyen çocuklarla bir araya geldi.

Harikalar Diyarı’nda yer alan Bilim Merkezi ziyaretlerinde Başkan Büyükkılıç, atölye faaliyetinde olan çocuklarla sohbet ederek yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Bilim Merkezi içerisinde çocukların ve gençlerin ufkunu açacak ve bilgilendirecek yeni alanları gezerek tesis çalışanlarından bilgiler alan Başkan Büyükkılıç, “ Astronomi sergisini gezdi. Eğitim ve eğlence amaçlı filmlerin yanında temel astronomiden ileri astronomiye kadar pek çok konuda eğitim verilen Gökevi’nde film izlemeye gelen çocuklar ve aileleri ile sohbet ederek 150 Vizyon Proje içerisinde yer alan Bilim Akademisi hakkında bilgiler verdi.

Bilimin ışığında yetişen aydınlık bir geleceğin şehrimizi, ülkemizi hedeflerine ulaştıracağından hiç şüphesi olmadığını ifade eden Başkan Büyükkılıç, Gençlerimizin her alanda donanımlı olması, öz güveni yüksek, nitelikli branşlarda başarı ve hedefe odaklı olması için gayret gösteriyoruz. Ülkemizin savunma sanayi başta olmak üzere teknolojik alandaki gelişmesine Kayseri olarak katkı sağlayabilmek, çağın gereksinimlerine ayak uyduran, çalışan, üreten ve kazanan bir gençlik için tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz. Bu zamana kadar gençlerimizle ilgili yapılanları asla göz ardı edemeyiz. Ancak biz Bilinçli Nesil, Güçlü Gelecek! sloganı ile gençlerimize daha çok imkan sağlayacak teorinin yanında uygulamalı eğitimlerle onları her alanda gelişmeleri ve yetişmeleri için eğiteceğiz.” dedi. (Kurum Haber)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA