Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
wezEo.png
wezEo.png

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
wem8j.png

“BİLİŞSEL VE DAVRANIŞÇI TERAPİLER”KONFERANSI NNYÜ’DE DÜZENLENDİ

Bu haber 02 Nisan 2019 - 11:32 'de eklendi ve 16 kez görüntülendi.
“BİLİŞSEL VE DAVRANIŞÇI TERAPİLER”KONFERANSI NNYÜ’DE DÜZENLENDİ

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü, Psikoloji Kulübü tarafından “Teorik Çerçevesi, Yöntemleri ve Uygulama Alanlarıyla Bilişsel ve Davranışçı Terapiler” konulu konferans düzenlendi.

NNYÜ Süleyman Çetinsaya Kültür Merkezi’nde Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu’nun konuşmacı olduğu konferansa Kayseri Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Nevzat Özer, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı. NNYÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Ertuğrul Taş’ın açılış konuşmasından sonra kürsüye çıkan Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu, bir vakayı örnekleyerek Bilişsel ve Davranışçı Terapi ekolü ve yöntemleri hakkında bilgiler verdi. Bilişsel ve Davranışçı Terapinin gelişimi, teorik çerçevesi, uygulama alanları, temel özellikleri, klinik uygulamaları, yeni yaklaşımlar gibi ayrıntılarını anlatan Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu, günümüzde 500’ün üzerinde psikoterapi ekolü olduğunu belirterek, Bilişsel ve Davranışçı Terapinin hem genel hem de popüler bir terapi yöntemi olduğunu söyledi.

Psikoloji Bölümü öğrencilerinin yoğun ilgisiyle karşılaşan ve onların sorularını da cevaplandıran Şalcıoğlu’na konferans sonunda Dr. Öğr. Üyesi Ertuğrul Taş tarafından plaket takdim edildi. (Kurum Haber)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA