Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

BİR  “ARTİZHANE”ORDUSUNA KULAK VERİN…..

Bu haber 05 Kasım 2018 - 11:08 'de eklendi ve 54 kez görüntülendi.
BİR  “ARTİZHANE”ORDUSUNA KULAK VERİN…..

Bugün yazımda yine sanatsal bir topluluğa yer vereceğim.Hepsi birbirinden artist;bir o kadar da sevecan ve insan canlısı arkadaşlardan bahsedeceğim.Toplumumuzda nedense artist kelimesi biraz argo olarak kullanılsa da tiyatro ve sinema sanatında bu bir terimdir.Sakın yanlış anlaşılmasın ben burada bu kelimeyi terimsel adıyla kullandım.

Kayseri’de pek çok tiyatro topluluğu var.Beni takip edenler şimdiye kadar bu toplulukları yakından tanıma fırsatı buldular.Elimden geldiğince sanata ve sanatçıya destek olmak isteyen birisi olarak bu toplulukları yazılarıma taşıdım ve taşımaya da devam ediyorum,edeceğim.”Artizhane”de bu topluluklardan birisi ama belki de en cana yakın ve insancıl olanı.Neden diye sorarsanız şunu söyleyebilirim:Üyelerinin hepsi insan canlısı,basına değer veriyorlar ve de en önemlisi sizi el üstünde tutuyorlar.Gel görün ki eminim siz de benim gibi düşünürsünüz.Dernek başkanı sayın Ahmet Temur ve sevgili yönetmenimiz Zehra Aktaş ile ilerleyen günlerde dernek olarak güzel olaylara imza atarız diye düşünüyorum.Bu duyguyu bana hissettirdikleri için kendilerine bir kere daha teşekkür ediyorum.

Ben “Artizhane”yi sergiledikleri tiyatro oyunları ile tanıdım.Oyunun adı “Hastane mi Kestane mi”.Dr.Turhan Temuçin’in kaleme aldığı bu oyunu ben ve diğer sanatseverler Kayseri Şehir Tiyatrosu’nda beğeniyle izledik.

Oyundan önce dernek üyeleri gelen izleyicilere,meme kanserine farkındalık yaratmak adına pembe kurdele dağıttılar ve geçen sezonda yaptığıkları gibi köy okullarına yardımcı olmak için 1 bilet 1 kitap projesini devam ettirdiler.. Oyunda sağlık çalışanlarının ve hastalar arasındaki durum, farklı gözlerden irdelenerek eleştirildi.Oyunda; Zehra Aktaş, Ahmet Temür,Ali Özlü,Esma Doğan,Bahadır Geldi,Ali Osman Hızıroğlu,Gaye Oğuz, Nursu Küçük,Eren Benli,Zeynep Sude Karaüzüm, Zeynep Sungun,Sena Nur Poyraz,Bekir Esen, Ataberk Özçelik,Mustafa Emre Ereoğlu,Başak Yılmaz ,Muhammed Tekcan idi görev aldı.

Buradan bu güzide dernek üyelerimizi bir kere daha kutluyorum.Selam ve saygılarımla….Şimdi yolculuk zamanı… HAYRETTİN DOĞAN

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA