771873.YÜKSEK ÖĞRENİM VE YARDIM VAKFI.20.03.2018

771873.YÜKSEK ÖĞRENİM VE YARDIM VAKFI.20.03.2018

KAYSERİLİLER SAĞLIKTA TÜRKİYE ORTALAMASININ ÜZERİNDE HİZMET ALIYOR

KAYSERİLİLER SAĞLIKTA TÜRKİYE ORTALAMASININ ÜZERİNDE HİZMET ALIYOR

HAVA TUĞGENERAL ERCAN TEKE’DEN BÜYÜKKILIÇ’A ZİYARET

HAVA TUĞGENERAL ERCAN TEKE’DEN BÜYÜKKILIÇ’A ZİYARET

ANALİG VOLEYBOL KIZ VE ERKEK TAKIMLARI YARI FİNALE YÜKSELDİ

ANALİG VOLEYBOL KIZ VE ERKEK TAKIMLARI YARI FİNALE YÜKSELDİ

“SİHİRLİ FASULYELER” SAHNELENDİ

“SİHİRLİ FASULYELER” SAHNELENDİ

BİR MİLLETİN AİLELEŞMESİ
  • EMRAHBEKÇİ
    • EMRAH BEKÇİ
    • EBEKCi@kayserihakimiyet2000.com
    • 12 Ağustos 2015 - 16:03:49

Yaşadığımız dünyada huzur içerisinde ve güçlü olan tüm milletler, aileleşme sürecini tamamlayan kitlelerdir.
Ailesi güçlü olan kişiler toplumda söz sahibi fertlerdir. Aile toplumun çekirdeğini oluşturan en küçük kitledir. Aynı zamanda milletin ve devletin yaşamsal kodlarını oluşturan önemli bir parçadır.
Aile içerisinde huzuru ve güveni tesis eden yönetimde sözü geçen ana unsurlar vardır. Bunlar ‘’Anne ve Baba’’dır. Anne ve baba aile bireylerine eşit mesafede ve aynı sevgi hisleriyle yanaşan adil yöneticilerdir.
Aile içerisinde adaletin tahsisi, huzuru, güveni, böylelikle de güçlü aile bireylerinin var olması sürecinin işlemesi demektir. Bir ailede, aile fertlerine yönelik adaletsizlik yapılması, o ailede ‘’isyan-kargaşa-şiddet’’ gibi unsurların ön plana çıkmasına neden olacaktır. Bundan dolayı, aile yönetimi fertlerin her türlü davranış, yaşayış, eğitim gibi hallerine eşit mesafede yanaşıp, kararları ile aile fertleri arasında ayrım yaratmaması gerekmektedir.
Güçlü ailede, aile yönetimine itaat vazgeçilmez etkendir. Çünkü; ailenin güçlü olması, aile yönetiminin aldığı karar ve adilane tavrından yola çıkarak, aile fertlerinin de bu doğrultuda hayatlarını sürdürmeleri neticesidir.
Aile içerisinde, ailenin taşıyıcı kolonlarına ve aile bütünlüğüne yönelik fertler tarafından yapılan olumsuz bir hal. Aile içerisinde alınan kararlar ile engellenir. Bu engelleme süreci, bazen üzücü ve kırıcı neticeler dahi doğurabilir. Lakin; aile için en önemli gerçek: ailenin hayatını devam ettirmesidir.
Aileler; kendi hayat ve gerçekleri için yeri geldiği vakit, bir zamanlar kendi aile fertlerinden olup, daha sonra ‘’güvenlik-huzur-eğitim-istikbal’’ gibi önemli konulara karşı parçalayıcı tavır alan, kendi içerisinde ‘’sanki aile bireyi’’ olarak görünen fertlere, diğer aile fertlerinin huzuru-güveni- istikbali için :-Sen artık bu aileden değilsin! Seni evlatlıktan ve mirasımızdan men ediyoruz kararı verilebilir. Bu karar ailenin kendini müdafaası, sağlıkları içim ise tedavi süreci olarak değerlendirilir.

***
Ülkemizde, aileleşmek istemeyen farklı kitleler söz konusudur. Bu kitleler, aile bütünlüğü, güvenliğine ve huzuruna yönelik çalışmalar içerisindedirler. Terbiye etme süreci ile 100 senelik bir vakti aileden çalan bu ‘’hain’’kitle iflah olmaz bir haldedir. Şeklen ailenin ferdi olarak gözüküp. Ruhen aileyi çökertmek isteyen ‘’farklı ailelerin emzirdiği’’ kalleşlikte hız tanımayan ferlerdir.
100 senelik terbiye sürecini tamamlayan ‘’Terbiye Olmayan’’ hain aile ferdine gerekli olan cezanın verilmesi, aileden hem cismi, hem de ruhi yapısı ile ilişiğinin kesilip, yok edilerek tarih çöplüğüne atılma vakti geçmektedir. Bu hain aile fertleri, diğer aile fertlerinin huzurunu, güvenini, hatta ve hatta aileyi yöneten aile reislerine tehditler savurmaktadırlar.
Çözüm ortadadır. Ya aile reisleri gereğini yapar. Ya da; aile de reis olmak isteyen bir birey çıkıp. Hem aile reislerinin, hem de sorun çıkaran fertlerin gereğini yapıp adaleti, huzuru, güvenliği tesis eder.
Aksi halde; ortada ne aile kalır, ne de ailenin oluşturduğu millet. Milleti olmayan bir yapıda ile ne de güçlü devlet.
Sorun: aileleşmek istemeyen milletin içindeki, aileden görünen ayrık otlarıdır. ‘’OTLARI’’ temizle, tarlan bol mahsül versin, ailenin yüzü gülsün.
Saygılarımla

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz