Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
wezEo.png
wezEo.png

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
wem8j.png
FARUK ERGAN

BİR NİSAN SABAHIGÖRMEK İSTEDİKLERİM….!

Bu haber 29 Mart 2019 - 13:44 'de eklendi ve 44 kez görüntülendi.
BİR NİSAN SABAHIGÖRMEK İSTEDİKLERİM….!

Bir Nisan sabahında, kimsenin kimseyi aşağılamadığı, hor görmediği, ötekileştirmediği, kışkırtmadığı, tahrik etmediği ve nefret duygusu beslemediği bir yeni döneme başlamak istiyorum.

Ülkemizde ve yaşadığımız şehirde sadece yerel seçim yapılıyor, sadece bir dönem şehrimizi yönetecek, Başkan ve Meclis üyelerini seçiyoruz. Evimizde ve işyerimizde komşularımıza selam vererek, tebessüm ederek ve kucaklayarak hayatımıza devam etmeliyiz.

Bir arada yaşarken hoşgörülü olmalıyız, hoşgörülü olmak başta kişinin kendisi için yaptığı bir iyiliktir. Hoşgörülü bakış açısı geliştirmek, kişinin kendisine verdiği en değerli hediyedir, çünkü hoşgörülü olmayı kendisine yaşam boyu ilke edinen kişi, stresten, kin ve nefretten, doğa ve canlıları tahrip etmekten uzak durur, kimseye zarar vermez, haddini aşan söylemlerde bulunmaz. Millet olma bilinci kişilerin birbirleri ile olan ilişkilerinde saygı, hoşgörü ve sevginin var olması ile gelişir. Bu bilinç kişileri birbirine yaklaştırır ve toplumsal alanda başarıyı sağlar. Sürekli birbirini eleştiren, her zaman birbirlerinin hatalarını gören insanlar ve siyasetçiler hem kendilerini hem de seçmenlerini kasıtlı olarak cehennem ateşine atarlar.

Son üç aydır seçimlerden dolayı duymaktan ve görmekten hem kulaklarım, hem gözlerim işlevini yitirmeye başladı, duymaktan ve görmekten bıktım. Yöneticilerin ve adayların bizlere bu işkenceyi yaşatmaya ve ne yapacağımız konusunda tavsiyelerde bulunmaya, bizlere kendi koltuk hırsları uğruna, dostlarımızla kötü olmamızı tavsiye etmeye hakları olmadığını bilmeleri lazım. Düğün, cenaze ve özel günlerinde beni aralarında görmek isteyen kıymetli dostlarım, siyasi düşüncemi, inancımı ve yaşam biçimimi hakaret diliyle eleştiremez. Ben nasıl ki kimsenin yaşam biçimine ve sevdiği kişilere hakaret etmiyorsam, kimsenin de bana saygısızlık etmesine izin veremem. İnandığın yöneticilerin hakaret dilini kullanmaya ve tasvip etmeye devam edersen, günün birinde yüzün kızarır ve nedamet duyarsın. Bana inanmanı isterim ki, senin ölesiye sevdiğin menfaat çeteleri, seni asla sevmiyor ve sadece senin ölçüsüzce yaptığın fanatiklik sayesinde, koltuklarında oturuyorlar.

Akıllı olalım birader, bana benzemediğin halde seni seviyorum, bu dünyada düşmanlık, kin ve savaşların en büyüğü karşıdakine saygı duyulmamasıdır. Makam uğuruna gözleri kararmış insanda memleket sevdası olamaz, seni ve beni sevme imkanı yoktur, hizmet aşkıyla yanamaz, inanlarını kandırmak için eğitilmiş ve kibir abidesidirler. Bir Nisan sabahında, ötekiler berikine, berikilerde ötekine somurtmadan, insanca Demokrasinin tadını çıkartalım, seçileni kutlayalım, kaybedeni teselli edelim. Kutlamak derken yanlış anlaşılmasın, Devlet hazinesini tarumar etmek anlamında asla dilim varmaz. “Başımıza gelenler kaza değil, kendi seçimimiz olacak.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA