KAYSERİSPOR LİSANSLI ÜRÜN MAĞAZASI AÇILDI

KAYSERİSPOR LİSANSLI ÜRÜN MAĞAZASI AÇILDI

AFRİN OPERASYONU BAŞARI İLE SÜRÜYOR

AFRİN OPERASYONU BAŞARI İLE SÜRÜYOR

AK PARTİ İLÇE TEŞKİLATINDAN İSTİŞARE TOPLANTISI

AK PARTİ İLÇE TEŞKİLATINDAN İSTİŞARE TOPLANTISI

KADIN KOLLARININ MAHALLE BAŞKANLARI TOPLANTISI YAPILDI

KADIN KOLLARININ MAHALLE BAŞKANLARI TOPLANTISI YAPILDI

DEDEOĞLU, EĞİTİM BİR SEN SENDİKASINI ZİYARET ETTİ

DEDEOĞLU, EĞİTİM BİR SEN SENDİKASINI ZİYARET ETTİ

BİR PUAN GÜZEL AMA…
  • YAVUZNAVRUZ
    • YAVUZ NAVRUZ
    • YAVUZNAVRUZ@kayserihakimiyet2000.com
    • 23 Ağustos 2015 - 15:22:56

Kayserispor ve Kayseri Erciyesspor ikinci haftanın sonunda 1’er puana razı oldular. 1 puan güzel olabilir. Güzel olmasına güzel ama, ilerisi için iyi olmayabilir.
Öncelikle Kadir Has’ın zemininden başlayalım. Son derece kötü bir zeminde oynandı maç.
Özellikle ceza sahası içi her iki kalenin önü tam bir rezalet. Çim bile nerede ise gözükmeyecek. Sararmış ot parçaları. Bu zamana kadar zemindeki sorun niçin giderilmedi? gerçekten merak konusu.
Ceza sahası içerisinde futbolcular ayakta durmakta zorlanıyor. Sanki zeminin üstünde buz var. Çim işinden fazla anlamam, ama gördüğüm odur ki, bu zemin sezon sonunu görmez. Yetkililerin biran önce bu soruna çare bulmazsı lazım.
Türkiye’de örnek gösterilen Kadir Has stadyumu bu şekilde olmamalı. Zemin problemi bir an önce çözülmeli.
Maça gelecek olursak; Her iki takımın kadrosu da belki de sezon başı olması münasebeti ile bu lig için yeterli görünmedi.
Kayserispor, ilk devre öne geçse de skoru koruyamayarak beraberlik golünü kalesinde gördü. Maç son derece keyifsizdi. Ceza nedeniyle taraftarında olmaması buna etki yapmış olabilir. Gerçekten çok kötü bir maçtı. Oynanan bu futbolla taraftarı tribüne çekmek zor mu, hem de çok zor.
Yediğimiz gol ise Kayserispor gibi bir takıma yakışmayan bir goldü. Adamlar göz göre göre topu filelerimize gönderdi. Oyun içerisinde göze batan Biseswar ve golü atan Deniz dışında göze batan olmadı.
Transferlerin geç yapılması, uyum sorununu da ön plana çıkardı. Hala futbolcular birbirini tanımıyor. Takım oyunundan çok uzaklar. Tolunay Hoca, sinirleniyor, kızıyor ama yapacağıda çok fazla birşey yok. Elindeki malzeme bu. En iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyor.
Takımın defansı sos verirken, ileri uçtada Vanderley, bekleneni bu maçtada veremedi.
Net pozisyonda topu dışarı göndererek, adeta saç-baş yoldurdu. Rakip Konyaspor’un çok iyi bir takım kurduğunuda söyleyemeyiz.
Yakaladığımız pozisyonları gole çevirsek, kötü oynadığımız bir maçtan 3 puanla ayrılabilirdik. Ne yazı ki olmadı. İşimiz gerçekten bu sezon çok zor. Böyle oynamaya devam edersek, başımız çok ağrıyacak gibi görünüyor. Herşeye rağmen, 2 haftadır kaybetmemekte güzel diyerek, kendimizi teselli edebiliriz. Tabi ki buna züürt tesellisi diyenlerde olabilir, yapacak birşey yok. Kadro bu. En iyi şekilde mücadele ederek, yoluna devam etmek zorunda.
Erciyesspor’a gelince; O’da Kayserispor gibi beraberliğe bağladı. 1456 Trabzon karşısında özellikle ilk devre tek kale oynadı. Oyunun baştan sona hakimiydi. Ama aradığı golü bir türlü bulamadı.
Kayserispor’daki sorunların aynısı Erciyesspor’da da var. Erciyesspor’da da işi bitirecek futbolcu yok. 6-7 tane net fırsat bulup, değerlendiremiyorsan 1 puana razı olursun.
İkinci yarıdaki oynanan futbol ise, son derece keyifliydi. Futbol adına yapılan hataları bir kenara bırakırsak tabi..
Kadir Has’ın zemini nasılsa, Erciyes’in oynadığı zeminle aynıydı. Anlaşılan o ki, takımlarımız içeride de dışarıda da düzgün bir zeminde futbol oynayamayacaklar. Erciyesspor’un tek şansı gençlerle mücadele etmesi.
90 dakika bıkmadan, usanmadan mücadele ediyorlar. Bütün futbolcular iyi niyetli. Bakalım ilerleyen haftalar bize neyi gösterecek. İki takımımızda rakiplerinden bir kat daha fazla koşmak zorunda. Yoksa ilerleyen haftalarda çok zor günler bizleri bekliyor. Benden söylemesi.

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz