SÜPER LİG KULÜPLERİNE ‘VAR’ EĞİTİMİ VERİLİYOR

SÜPER LİG KULÜPLERİNE ‘VAR’ EĞİTİMİ VERİLİYOR

MELİKGAZİ’DE ÖNCELİK; SERİ, GÜVENLİ VE AKIŞKAN ULAŞIM

MELİKGAZİ’DE ÖNCELİK; SERİ, GÜVENLİ VE AKIŞKAN ULAŞIM

PALANCIOĞLU YOL ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

PALANCIOĞLU YOL ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

ANILARLA YOLCULUK

ANILARLA YOLCULUK

İÇ ÇAMAŞIRINDA UYUŞTURUCU İLE YAKALANAN ZEHİR TACİRİNE 8 YIL 4 AY HAPİS

İÇ ÇAMAŞIRINDA UYUŞTURUCU İLE YAKALANAN ZEHİR TACİRİNE 8 YIL 4 AY HAPİS

BİR PUANA SEVİNEMEDİK…
  • YAVUZNAVRUZ
    • YAVUZ NAVRUZ
    • YAVUZNAVRUZ@kayserihakimiyet2000.com
    • 27 Aralık 2015 - 18:52:28

Kayserispor belkide dün Galatasaray karşısında sezonun en iyi maçını oynadı. Seyir zevki üst seviyedeydi. Kısaca şunu söyleyebiliriz. Öyle bir maç düşünün ki ilk yarıda altı net gol pozisyonunun biri gol oluyor. Galatasaray, kalemize bile gelemiyor. Oyunun tek hakimi ilk devrede Kayserispor’du. Üst üste kaçırdığı pozisyonlarla seyirciyi hop oturup, hop kaldırdı.
Kayserispor, ilk devredeki yakaladığı pozisyonları gole çevirse tarihi bir skor olurdu.
Ne yazık ki bulduğu pozisyonları cömertçe harcadı. Galatasaray, Kayserispor’un oyunu karşısında şaşırmıştı. 3 pas bile yapamadı.
Kayserispor ise hem iyi futbol oynuyor, hem de rakibini kendi yarı alanına hapsediyordu. Kayserispor’un her hafta üzerine koyarak geldiğini söylemiştim. Galatasaray maçı belkide devrenin ilk yarısının en iyi soncu olacaktı.
Bu kadar gol kaçırmanın ikinci yarıda neler getireceği merak konusu idi. Kayserispor 2. yarıya da iyi başladı. Pozisyonlarda buldu. Farkı 2’ye taşısa zaten bocalayan Galatasaray oyundan kopacaktı.
Gol bir türlü gelmedi, korkulan oldu. Galatasaray Sinan’ın golü ile braberliği sağladı.
Uyuyan yılan uyanmıştı. Özellikle Sinan ve Bilal ikinci yarı oyuna girdikten sonra Galatasaray topa hakim olan taraftı. Golünde vermiş olduğu moralle üzerimize akın akın gelmeye başladı. Özellikle Sinan ve Yasin’in kaçırdığı net pozisyonlar vardı. Herkesin aklında ikiyi yersek, yazık olur korkusu vardı. İlk yarının aksine Galatasaray, son çeyrekte oyuna ağırlığını koymuştu. Yavaş yavaşta risk almaya başlamıştı.
Alınan bu riskler Kayserispor için avantajdı. Kontraataktan pozisyonlar bulabilirdi. Oyun ortadaydı. Gol atanın maçı kopartacağı dakikalar gelmişti. Kayserispor, o kadar koştu ve mücadele etti ki ilk devreler, son dakikalarda ister istemez bocalamaya başladı. Ama şunu net bir şekilde söylemek lazım. Kayserispor, iyi mücadele etti. hem de çok iyi mücadele etti.
Bu mücadelenin karşılığı 3 puan olmalıydı. Son dakikalarda Kayserispor Ogulcan’la net pozisyon buldu. Net pozisyonu değerlendiremedik. Kayserispor, dün gerçekten çok şansızdı. Beceriksizdi demiyorum. Elinden geldiği kadar mücadele etti.
Kısacası, Kayserispor’a yazık oldu.

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz