Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

BORÇ YAPILANDIRMADA 16.142 BİN KİŞİ YARARLANDI, 16.450 BİN LİRA GELİR

Bu haber 19 Ekim 2018 - 11:36 'de eklendi ve 21 kez görüntülendi.
BORÇ YAPILANDIRMADA 16.142 BİN KİŞİ YARARLANDI, 16.450 BİN LİRA GELİR

Melikgazi Belediyesince geçmiş döneme ait borçların yapılandırılma süresinin 15 Ekim 2018 Pazartesi günü sona erdiğini hatırlatan Başkan Büyükkılıç, vatandaşların bu tarihten önce borçlarını yapılandırmak için Melikgazi Belediyesine müracaat ederek haktan yararlandıklarını söyledi.

Kamu alacaklarının yeniden yapılandırarak tahsili için süre tanındığını ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şu açıklamada bulundu;  “Öncelikle Belediyemize borçlu olanların Yasa Gereği borçların yapılandırılması ile ilgili müracaatlar alınmaya başlandı. Belediyemize Emlak Vergisi, Çevre Temizlik Vergisi, ve zabıta cezaları bulunan mükelleflerin şahsen başvuruda bulunarak gerekli yasal süreç başlatıldı. Bu yasanın imkânlarından Belediyemize borçlu olan 16,142 mükellef yararlanmıştır. Yine toplam olarak 16.450 bin lira gelir elde edilecektir. Bu yapılandırmada herkes kazançlı çıktı. Borçlu olanlara kredi kartları ile ödeme kolaylığı getirilmiştir. Ancak önemli olan borçları yapılandırmak değil bu yapılandırma sonrası taksitleri zamanında ve tam olarak ödenmesidir

Melikgazi Belediyesine borcu olan vatandaşların borç yapılandırmasından yararlanmak için aylık ödeme imkanı tanındığını belirten Başkan Büyükkılıç, borçların yapılandırmasından yararlanan vatandaşlara göstermiş oldukların hassasiyetten dolayı teşekkür ettiğini sözlerine ekledi. (Kurum Haber)

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA