Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
wezEo.png
wezEo.png

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
wem8j.png

BOZATLIPAŞA NARLI MESCİDİ HAYIRLI OLSUN

Bu haber 30 Ocak 2019 - 13:10 'de eklendi ve 20 kez görüntülendi.
BOZATLIPAŞA NARLI MESCİDİ HAYIRLI OLSUN

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç, Mülkiyeti Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne ait olan Bozatlıpaşa Narlı Mescidi’nin Melikgazi Belediyesi’nce aslına uygun olarak onarıldığını söyledi.

Yapının kitabesi olmamasına rağmen 18. yüzyıla ait olduğu tahmin edilen Narlı Mescidi’nin projelendirme çalışmaları sonrası onarımına başlanıldığını belirten Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç Bozatlıpaşa Narlı Mescidi’nin restorasyon ihalesini yaparak kısa sürede inşaatına başladık. Aslına uygun olarak onarılan Bozatlıpaşa Narlı Mescidi’ni Cuma günü hizmete açılacaktır. Narlı Mescidinin tamamlanması ile birlikte Melikgazi Belediyesi olarak 38. tarihi yapının restorasyonunu tamamlamış olacağız”  dedi. 

Kayseri’deki en çok tescilli yapının bulunduğu Melikgazi ilçesinde 2015 yılından bu yana birçok tarihi yapıyı restore ederek günümüze kazandırıldığını hatırlatan Başkan Memduh Büyükkılıç, Kayseri ilinde mevcut tüm tarihi eserlerin bir envanterinin çıkarıldığını, kullanılmayan ve virane olan yapıların onarılarak hizmete açılacağını sözlerine ekledi. (Kurum Haber)

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA