ERÜ İLAHIYAT FAKÜLTESINDE MEZUNIYET SEVINCI

ERÜ İLAHIYAT FAKÜLTESINDE MEZUNIYET SEVINCI

7 PARTİ TEMSİLCİSİ BİRLEŞTİ, PARTİ STANTLARINI GEZDİ

7 PARTİ TEMSİLCİSİ BİRLEŞTİ, PARTİ STANTLARINI GEZDİ

ÜNİVERSİTELER ŞEHİRLERİN DİNAMİKLERİNDEN

ÜNİVERSİTELER ŞEHİRLERİN DİNAMİKLERİNDEN

MELİKGAZİ’DEN 3 AYRI SEMTTE 3 ADET TAKSİ DURAĞI

MELİKGAZİ’DEN 3 AYRI SEMTTE 3 ADET TAKSİ DURAĞI

YAHYALI’DA YAZ SPOR OKULLARI TÖRENLE AÇILDI

YAHYALI’DA YAZ SPOR OKULLARI TÖRENLE AÇILDI

BU KAFAYLA GİDERSENİZ…
  • İBRAHİMPEKBAY
    • İBRAHİM PEKBAY
    • ibrahimpekbay@kayserihakimiyet2000.com
    • 16 Şubat 2018 - 13:41:59

İfade şöyle…

“Sokağa çıkma yasaklarıyla birlikte özellikle Cizre’de, Silopi’de, Nusaybin’de, Yüksekova’da, o yıkımlar esnasında oradaki insanların yanında olmaya elbette çalıştık. Ancak bütün bu çabamıza rağmen çok kalın bir duvarla karşılaştık. Halkımızla birlikte olmamıza tahammül edemeyen zihniyet aramıza bir duvar ördü. Elbette bu duvar aşılabilirdi. Bir yol mutlaka bulmalıydık.”

Devamı şöyle…

“Bölgede sokağa çıkma yasağıyla birlikte katledilen insanlarımızın ailelerine, işini ve aşını kaybeden esnafımıza karşı bir öz eleştirimiz var. Sokağa çıkma yasaklarının kaldırılmasıyla birlikte eş genel başkanlarımız, milletvekili arkadaşlarımız halkın acılarını paylaşmaya çalıştık ama sanırım bu yeterli olmadı. Konferanslarımızda insanlarımız bizi eleştirmeye devam ettiler ve elbette haklı eleştirilerdi. Bundan sonra halkımızın yaşayacağı en ufak bir sorunda veya acıda -umarım bundan sonra ülkemizde bu acılar yaşanmaz- yanlarında olmaya devam edeceğiz.”

Yukarıdaki her iki ifadeleri, bugün PKK’nın TBMM çatısı altında siyasi uzantısı olan HDP’nin eş Genel Başkanlığına -ne demekse- seçilen Pervin Buldan söylüyor.

Birincisini ele alalım…

Oralarda yaşayan insanların yanında ne amaçla olacaktınız? Çünkü o yörenin insanının çoğu, PKK’nın zorlaması ve zulmü ile karşı karşıyadır, siz de o zulümün ne yazık ki ortağı, çanak tutanısınız. Sizin oralara sokulmamanız, sizin ve temsil ettiğiniz terörün zulmünden yöre halkının korunması amacını taşımaktaydı.

Gerçi “”Çözüm süreci” içinde görmezden gelmelerinin yol açtığı sıkıntıları da yok saymıyoruz elbette…

İkinci paragrafa gelince…

Açıklamada “Bölgede sokağa çıkma yasağıyla birlikte katledilen insanlarımızın…” şeklindeki ifade, tamamen yanlış ve uydurma…

Oradaki terör örgütünün yapılanmasına, çöreklenmesine engel olunmak için yapılan operasyonda ölenlerin hiç biri “…insanlarınız…” değil, silahlı birer terör örgütü üyesidir. Bir başka deyişle sivil halk değildir.

TBMM çatısı altında, legal olarak faaliyet gösteren HDP, söylemleri ile teröre destek vermeye devam etmekte ve yöre halkına da hiç br faydası bugüne kadar olmamıştır.

HDP, bu kafayla yol almaya devam ederse, sılaya varması olanaksız…

XXX

SIRÇA KÖŞKTE OTURAN, KOMŞU CAMINA TAŞ ATMAZ…

Bir başka kafasının dikine giden, komşumuz Yunanistan’ın siyasileri…

Çipras geçtiğimiz günlerde ülkesinin Denizcilik Bakanlığı’nda yaptığı açıklamada “Şimdi, yarın ve her zaman mesajımız açıktır… Yunanistan, toprak ve karasularının bütünlüğüne ve egemenlik haklarına yönelik herhangi bir meydan okumaya izin vermeyecek, kabul etmeyecek ya da göz yummayacak. Yunanistan oyunlar oynayan bir ülke değil” demiş.

Tamam, anladık…

Da, sen Türkiye olarak bizim haklarımıza karşı ülken olarak meydan okumaya kalkışıyorsun, onu anlamadım…

Çipras Efendi…

Bak ben sana söyleyeyim. Eğer kendini sırça köşkte oturur gibi filan görüyorsan, dikkat et ve komşuna taş atma, kırarlar, dökerler, köşkünü de kaybedersin.

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz