Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

BÜYÜKKILIÇ “İLDEM EMNİYET BİNASI HAYIRLI OLSUN”

Bu haber 18 Kasım 2018 - 14:38 'de eklendi ve 15 kez görüntülendi.
BÜYÜKKILIÇ “İLDEM EMNİYET BİNASI HAYIRLI OLSUN”

Melikgazi Belediyesi tarafından yaptırılan  İLDEM Emniyet Hizmet Binası düzenlenen töreni ile açılışı gerçekleştirildi.

Açılış törenine, Vali Şehmus Günaydın, Çevre ve Şehircilik önceki Bakanı ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Enerji ve Tabii Kaynaklar önceki Bakanı Taner Yıldız, Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık, Kayseri İl Emniyet Müdür Vekili Sefa Sarıkaya, Talas, Kocasinan, Bünyan, İncesu Belediye Başkanları, İl Müdürleri, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Mahalle muhtarları, Belediye Müdürleri ve bölge halkı iştirak etiler.

Her hafta açılış, temel atma gibi bir etkinliği gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç “2017 yılı Ağustos ayında temeli attık bugün ise açılışı gerçekleştiriyoruz. Gesi Fatih Mahallesinde yapımı tamamlanan Emniyet Binası şehrimizin doğu bölgesine hizmet verecektir ki bu da 150 bin’in üzerinde bir nüfusu kapsamaktadır. Mahalle muhtarı, bölge halkı istedi, bizde inşa ettik.  Belediye Başkanı’nın eski ismi Şehri Emin olarak bilinmektedir. Yani şehrin her şeyinden sorumlu kişi anlamındadır. Biz de belediye hizmetleri denilince zaten akla ilk gelen ‘beşikten mezara kadar’ her şehir hizmetini gerçekleştiren kurum olarak bilinir. Bu bağlamda Melikgazi’mizin Gesi Fatih Mahallesinde yapımı tamamlanan emniyet binamızın toplam alanı 4000 m2 olup bina zemin artı 3 kat olmak üzere 450 m2 kapalı alan bulunmaktadır. Çevre düzenlemesi, otoparkı ve her türlü yapımı alt yapısını yaparak emniyet müdürlüğümüze teslim ediyoruz” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de, konuşmasında Kayseri belediyelerinin geleceğe yatırım yaptığını ve seçimlik değil halkın gerçek ihtiyaç ve taleplerini yerine getirdiğini bundan dolayı da yeni bir belediyecilik modeli oluşarak örnek gösterildiğini ifade etti.

Melikgazi Belediyesi’nin yatırımları ile şehrin fiziki yapısının değiştiği gibi halkın sosyal ve kültürel yaşamının da değiştiğini hatırlatan Enerji ve Tabii Kaynaklar önceki Bakanı Taner Yıldız, Referans Melikgazi Belediyesi’nin her hafta bir semtte yeni bir açılış ve temel atma töreni ile yatırımlar zincirine devam ettiğini kaydetti.

Başkan ve ekibine teşekkür ederek şehrin bu bölgesinde kısa sürede projelendirilerek temeli atılan bu emniyet Hizmet binası ile şehrin bu bölgesinde Kamu binası kazandırıldığını belirten Çevre ve Şehircilik önceki Bakanı ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki“Emniyet halk için çok önemlidir. Şehrin bu bölgesinde böyle bir tesis gerekli idi ve Melikgazi Belediyesi de bunu bir yıl gibi kısa bir sürede inşa etti. Bugünkü tören ile de Bölge halkının hizmetine sunmaktadır. Emniyet hizmet binasının kazandırmalarından dolayı Başkan Büyükkılıç’ı kutluyorum” dedi.

Kayseri Valisi   Şehmus Günaydın ise açılışta şunları söyledi;

Kayseri’de ki görevim sırasındaki ilk açılışımızda sizlerle beraber olmaktan büyük keyif aldığımı şeref duyduğumu belirtmek istiyom.hepinize hoş geldiniz diyorum. Bakanımız kayseri soğuktur üşürsünüz dedi ama Kayserili hemşerilerimin sıcak yaklaşımı ve karşılaması ile iki gündür soğuk hava hissetmedim inşallah bundan sonrada bu sıcaklık böyle devam eder ve hep beraber Kayserimize güzel hizmetleri hep beraber az önce de ifade edildiği gibi ben anlayışı değil biz anlayışı ile gerçekleştirmiş oluruz. Açılışını yapacağımız binada yerel yönetimlerimizin büyükşehir Melikgazi Belediyemizin ortaya koydukları çalışmalarla gayretle çok güzel bir eser ortaya çıkmış ve ortaya çıkan bu eser sayesinde az değil 150 bin insanımız bu hizmetten faydalanacak. 150 bin nüfus çok önemli bir nüfustur. ülkemizdeki birçok şehrin nüfusundan daha büyük bir nüfus ve insanlarımızın hızlı bir şekilde hizmete ulaşması kaliteli bir hizmete ulaşması için güzel bir eser ortaya konulmuş emek veren destek veren herkese teşekkür ediyorum”

Konuşmaların ardından hizmet binası dua sonrası açılışı gerçekleştirildi. Melikgazi Belediyesinin geleneksel aşure ikramı yapıldı ve Emniyet Binası gezildi. (Kurum Haber)

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA