BÜYÜKŞEHİR KONSERVATUVARI 2 BİN MEZUN VERDİ

BÜYÜKŞEHİR KONSERVATUVARI 2 BİN MEZUN VERDİ

KAYSERİ DİŞ HEKİMLERİ ODASI 17. GENEL KURULU YAPILDI

KAYSERİ DİŞ HEKİMLERİ ODASI 17. GENEL KURULU YAPILDI

ŞEHİT TÜMGENERAL AYDOĞAN AYDIN’IN İSMİ BU CADDEDE YAŞAYACAK

ŞEHİT TÜMGENERAL AYDOĞAN AYDIN’IN İSMİ BU CADDEDE YAŞAYACAK

PROFESYONEL LİGLERDE 2018-2019 SEZONU BAŞLANGIÇ TARİHLERİ AÇIKLANDI

PROFESYONEL LİGLERDE 2018-2019 SEZONU BAŞLANGIÇ TARİHLERİ AÇIKLANDI

BAŞKAN ÇELİK:TÜRKİYE’NİN EN İYİ HAVACILIK LİSESİ KAYSERİ’DE OLACAK

BAŞKAN ÇELİK:TÜRKİYE’NİN EN İYİ HAVACILIK LİSESİ KAYSERİ’DE OLACAK

ÇELİK “GÜCÜMÜZÜ BİRLEŞTİRELİM, YENİ VİZYON BELİRLEYELİM”
ÇELİK “GÜCÜMÜZÜ BİRLEŞTİRELİM, YENİ VİZYON BELİRLEYELİM”

Başkan Mustafa Çelik, “Savunma Sanayi Kayseri Çalıştayı”nda önemli mesajlar verdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Savunma Sanayi Kayseri Çalıştayı’nda Kayseri’nin savunma sanayinde çok daha etkin olması gerektiğini söyledi. Başkan Çelik, bu etkinliğin sağlanması için Kayserili sanayicileri güçlerini birleştirerek proje bazlı teşvik sistemine dahil olmaya çağırdı ve sanayide yeni bir vizyon belirlenmesi gereğini vurguladı. Savunma Sanayi […]

Başkan Mustafa Çelik, “Savunma Sanayi Kayseri Çalıştayı”nda önemli mesajlar verdi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Savunma Sanayi Kayseri Çalıştayı’nda Kayseri’nin savunma sanayinde çok daha etkin olması gerektiğini söyledi. Başkan Çelik, bu etkinliğin sağlanması için Kayserili sanayicileri güçlerini birleştirerek proje bazlı teşvik sistemine dahil olmaya çağırdı ve sanayide yeni bir vizyon belirlenmesi gereğini vurguladı.
Savunma Sanayi Müsteşarlığı, Erciyes Üniversitesi, Erciyes Teknopark ve Oran Kalkınma Ajansı tarafından düzenlenen Savunma Sanayi Kayseri Çalıştayı’na Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de katıldı. Toplantıda yaptığı konuşmada, sözlerine Kayseri’de böyle bir çalıştay yapılmasını çok önemsediğini belirterek başlayan Başkan Çelik, çalıştayı düzenleyen ve destek veren kurumlara teşekkür etti.
“SAVUNMA SANAYİNDE DAHA ETKİN OLMALIYIZ”
Konuşmasında Kayseri’nin iki önemli özelliğini vurgulayan Başkan Mustafa Çelik, “Bu özelliklerden birincisi insan unsurumuz. Kaynakların olduğu bir yerde müteşebbis yoksa o kaynaklar heba olur. Mevcut kaynakları iyi değerlendiren, müteşebbisliği 6 bin yıllık genlerinden alan bir insan gücüne sahibiz. Bu güç sadece şehrimiz değil, ülkemiz için de bir şanstır diye düşünüyorum. Şehrimizin ikinci önemli özelliği uyum kültürü. Konu şehrimiz olunca herkes Kayseri ortak paydasında buluşuyor. Bununla birlikte şikayet etmeyen ve çalışan bir şehiriz. Bunu Merhum Hemşehrimiz Kemal Dedeman ‘Yakınma Yekin’ sözüyle özetlemiş. Sizlerin de bildiği gibi Kayseri liman kenti değil. Sınır ticaretinin yapılabileceği bir coğrafi konumda bulunmuyor. Çok zengin kaynaklara da sahip değiliz. Ülkemizde en çok ihracat yapan şehirlerin sıralamasına bakarsanız, liman ya da sınır kentleri olduğunu görürsünüz. Tüm bunlara rağmen Kayseri insanı yakınan değil yekinen olmuş ve bu noktalara şehri taşımayı başarmıştır. Kayseri’nin tüm bu özellikleriyle savunma sanayinde çok daha etkin olması gerekir, hatta şarttır diye düşünüyorum” dedi.
“MİLLİ SİLAH VE MÜHİMMATLARIN ÖNEMİNİ AFRİN’DE GÖRDÜK”
Kayseri’de bugüne kadar savunma sanayinde bazı girişimlerin olduğunu ve sınırlı sayıda üretimler yapıldığını ifade eden Başkan Mustafa Çelik, bunların yeterli olmadığını söyledi. Türkiye’nin son 15 yılda Savunma Sanayi alanında çok önemli işler yaptığını da dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ufku ve destekleriyle yerli ve milli ekonominin gelişmesine yönelik hayal gibi görülen projeler bir bir hayata geçirilmektedir. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin harekatında yerli ve milli silah ve mühimmatlarımızın kullanılması herkesin yüreğini kabartmıştır. Eğer ekonomik gücünüz varsa ve savunma sanayiniz güçlüyse senaryoyu yazan devletlerden oluyorsunuz. Aksi takdirde yazılan senaryolarda figüran rolü üstleniyorsunuz” diye konuştu.
“YÜKSEK TEKNOLOJİLİ ÜRÜNLERE GEÇMELİYİZ”
Yerelde Kayseri, genelde Türkiye’nin ortak değerlerimiz olduğunu ifade eden Başkan Mustafa Çelik, “Bu değerler için farklı alanlarda azami gayretle çalışıyoruz. Şehrimizdeki OSB’lerin alanı 40 bin dönümü geçti. Bu alanda yeni bir vizyon belirlemezsek mevcut ürün gamıyla yapabileceğimiz ihracatı belki yüzde 20 artırırız. Mutlaka yüksek teknolojili katma değerli ürünleri üretmek için gayret etmeliyiz. Gruplar halinde bir araya gelebilir, güçlerimizi birleştirirsek ve yüksek teknolojili ürünler belirleyebilirsek proje bazlı teşvik sistemine dahil olabiliriz. Bizlere de bu noktada iş düşerse yanınızdayız. Şirketlerimizle her konuda destek oluruz. Sizleri birleştirecek çimento görevi üstlenebiliriz. El birliği yaparsak, omuz omuza verirsek güçlükleri daha kolay aşabiliriz. Biz Kayseri’de özel sektörüyle kamu sektörüyle şehrimize, memleketimize ve milletimize hizmet için ne gerekiyorsa yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Aramızda sağladığımız uyum kültürü ile şehrimizi ve ülkemizi çok daha iyi yerlere taşıyacağımıza yürekten inanıyoruz. Pek çok güzel çalışmalara imza atıyoruz; ancak çok daha fazlasını yapma potansiyelimiz olduğunu da biliyoruz. Sözlerimin başında da ifade ettiğim gibi Kayseri ticareti, üretimi, yatırımı iyi bilir. Ayrıca savunma sanayi kültürümüz de var. Teyyare Fabrikası, Ana Tamir gibi fabrikalar bu kültürü oluşturdu. Bu kültürü değerlendirerek çok daha etkin olmalıyız” dedi. (Kurum Haber)

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz