Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

CHP’DE YEREL SEÇİM STARTI GÜLŞEHİR’DEN VERİLECEK

Bu haber 22 Ekim 2018 - 13:13 'de eklendi ve 18 kez görüntülendi.
CHP’DE YEREL SEÇİM STARTI GÜLŞEHİR’DEN VERİLECEK

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, Yerel seçimlerin ilk startı olan 23 Ekim Salı Günü Nevşehir Gülşehir’de yapacakları Çalıştay ile ilgili düzenlediği basın toplantısında şu ifadelere yer verdi:

24 Haziran seçimlerini geride bıraktık. Seçim başarısı için her yolu mubah gören, bu uğurda yetimin hakkını, kamunun olanaklarını hiç eden siyasi iktidar parlamentodaki çoğunluğunu kaybetse de, dün en ağır hakaretlerle üzerine gittiği ittifak ortağının desteği ile yeniden iktidar olmayı başardı. Fakat bu başarısı uzun sürmeyecek. AKP iktidarının temelleri nasıl ki 1994 yerel seçimlerinde atıldı ise AKP için sonun başlangıcı da Mart 2019 seçimleri olacak, bundan kimsenin kuşkusu olmasın…

Sadece rantı düşünen, şehirlerimizi kimliklerinden kopartıp birer beton yığını haline getiren, yanlışlarını da halkımızın dini duygularını sömürerek gizleyen, AKP bu seçimlerde hiç ummadığı bir tepki ile karşı karşıya kalacak. ‘Ceketimi koysam kazanır’ düşüncesiyle, halkımızın tercihlerini küçümseyen, halka tepeden bakan bu zihniyet Mart 2019 yerel seçimlerinde seçmeni çantada keklik görmenin karşılığını görecek.

Mart 2019 seçimleri öncesinde Cumhuriyet Halk Partisi il örgütü olarak biz de çalışmalarımıza günler öncesinden başladık. Genel Merkezimizde seçim takvimini günler öncesinden belirleyerek, son başvuru tarihini 19 ekim olarak açıklamıştı. Ancak daha sağlıklı bir sonuç elde edebilmek için bu tarih 26 Ekim tarihine kadar uzatıldı. Milletvekillerimiz ve genel merkez yöneticilerimiz Türkiye’nin dört bir yanına dağılarak, halkımızın nabzını tuttu. Bu bağlamda Balıkesir Milletvekilimiz Sayın Ahmet Akın ve Sivas Milletvekilimiz Sayın Ulaş Karasu da hafta sonu kentimizdeydi. Milletvekillerimiz iki gün boyunca kanaat önderleriyle, sivil toplum örgütü temsilcileriyle, esnaflarla ve tebdili kıyafetle vatandaşlarımızın arasına katılarak Kayseri’nin nabzını tutmaya çalıştı.

İl örgütü olarak biz de bugüne kadar yapılmayan bir uygulamayı hayata geçirerek, 23 Ekim Salı Günü Nevşehir Gülşehir’de bir Çalıştay yapacağız. Öncelikle bu çalıştayımız için bize güç veren Kartal Belediye Başkanımız Sayın Altınok Öz ve Kapadokya Kartal Otel’e teşekkür ediyoruz.

Elbette otelin kapasitesi doğrultusunda çalıştayımıza herkesi davet edemedik ama Kayseri’nin Mart 2019 seçimlerinde, nasıl doğru adımlar atması gerektiği konusunda en doğru yol haritası çizecek kalabalık bir katılımın olacağını belirtmek isterim. Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki, Mart 2019 seçimleri için görüş ve önerileri olan, niyeti de üzüm yemek olan partililerimiz ve dostlarımız için her zaman kapımız açık. Her zaman onları dinlemeye, görüşlerinden faydalanmaya hazırız. Biz ortak aklın, bilimin, demokrasinin yanında olan bir partiyiz.

Çalıştayımızın ardından da Cumhuriyet Halk Partisi’ni başarıya taşıyacak, AKP için sonun başlangıcına imza atacak olan adaylarımızla vakit kaybetmeden çalışmalarımıza başlayacağız.

Şehrin kalbine bir hançer gibi saplanan ucube üst geçitleri proje diye Kayseri halkının önüne getirenlere; trafik sorunu olmayan bir kente trafik sorunu yaratan yanlış işler yapanlara; kentin 70 yıl sonrasını planladığını söyleyip de yaptıklarını 3-5 yılda atıl duruma düşürenlere inat, tıpkı genel seçimlerde olduğu gibi, halka dokunan, halkımızın sorunlarına çözüm üreten; betona ve ranta değil kent kimliğine değer veren projelerimizle halkımızın karşısına çıkacağız. Ve bu sefer başaracağız.

Çünkü halkımız 24 Haziran seçimlerinin ardından bir kez daha gördü ki AKP’nin halkın sorunlarını çözmek gibi bir derdi yok. Bunu emeklilikte yaşa takılanların sorunlarına gösterdikleri ciddiyetsizlikten de anlayabilirsiniz. Kendileri 40’lı yaşlarda emekli olurken halkına bunu çok görenler; halka gelince para yok diyerek halkın taleplerini görmezden gelip, kendilerine yazlık, kışlık, uçan saraylar alanlara halkımız en güzel yanıtı Mart 2019 seçimlerinde verecektir.

Basın toplantımıza göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı hepinize teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum. (Kurum Haber)

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA