Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

Sarız Belediyesi, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün anıtını yeniledi ve Sarız’a yeniden dikti.

Sarız Belediye Başkanı Ömer Faruk Eroğlu, vatandaşlardan gelen mevcut Atatürk heykelinin yenilenmesi konusundaki isteğe yanıt vererek, ünlü bir heykeltıraşa çok özel bir Atatürk heykeli yaptırarak Sarız’a yerleştirdi.

235 CM YÜKSEKLİĞİNDE

Ünlü bir heykel tıraş tarafından yapılan Atatürk anıtı, Sarız Belediyesi ekipleri tarafın büyük bir titizlikle Merkez parkına yerleştirildi. 2 metre 35 cm (235 cm) yüksekliğindeki Atatürk heykeli görenlerin beğenisini kazandı.

"HAYIRLI UĞURLU OLSUN"

Cumhuriyet Halk Partili İlçe Belediye Başkanı Ömer Faruk Eroğlu, Sarız’ın alt ve üst yapı çalışmalarından sonra, İlçenin bambaşka güzel bir görünüme büründüğünü, buradaki tek eksiğin bir Atatürk anıtı olduğunu, yapılan güzel bir çalışmayla da anıtı yenileyerek bu eksiğin giderildiğini söyledi. Başkan Eroğlu, “Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, bizim her çalışmamızda, yol gösterici ışık kaynağımız olmuştur. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemali sembolize eden Atatürk anıtımızı İlçemizin en güzel ve merkezi yerine yeniden yerleştirmiş olmaktan son derece mutluyuz. Tüm Sarız halkımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi. (Kurum Haber)

11 Eylül 2018 - 11:09 'de eklendi ve 58 kez görüntülendi.
Etiketler :
İLGİLİ HABERLER

CHP’Lİ BELEDİYEDEN SARIZ’A ATATÜRK HEYKELİ

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
SON DAKİKA