Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

CIVIKLI’DA KEMERALTI FARKI

Bu haber 30 Ağustos 2018 - 11:45 'de eklendi ve 46 kez görüntülendi.
CIVIKLI’DA KEMERALTI FARKI

Kayseri’nin Develi ilçesinde 1923 yılında kurulan tarihiKemeraltı Develi Cıvıklısı 1923’den bugüne dededen toruna, kuşaktan kuşağa verdiği hizmeti ile farkını ve kalitesini hissettiriyor.

Hititlere kadar uzanan yaklaşık 3 bin yıllık tarihi bir geçmişe sahip olan Cıvıklı, bu özelliği ile Develi ilçesinde süregelen yöresel ve tarihi bir lezzete sahiptir.

Damakta bıraktığı muazzam lezzeti ile bıçak arası veya Mevlana pideye göre içerik bakımından farklılıklara sahip olan Cıvıklı, tüm parça etin çift bıçak altında kıyılarak hazırlanması sonucu etin yağının da çift bıçak darbeleri ile erimesi sonucu cıvıdığından Cıvıklı adı ile anılmasına neden olmuştur.

Develi ilçe merkezinde ve Nurihas Mahallesi Erciyes Caddesi Başyazıcı Center’de faaliyet gösteren Kemeraltı Develi Cıvıklısı işletmesinde, kaliteli ve iyi hizmet vermek için işletmede kullanılan tüm malzemelerinin günlük olmasına özen gösterilmesi, hijyenik koşullarda üretim yapılması sebebiyle vatandaşın tercih ettiği mekanların başında geliyor.

  

HABER/FOTOĞRAFLAR: Mehmet Fatih KAYMAZ

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA