ŞOFÖRLER VE OTOMOBİLCİLER ODASI’NDA BAŞKAN ATEŞ GÜVEN TAZELEDİ

ŞOFÖRLER VE OTOMOBİLCİLER ODASI’NDA BAŞKAN ATEŞ GÜVEN TAZELEDİ

OZAN DERVİŞ’İN KALEMİNDEN ESKİ GÜNLER

OZAN DERVİŞ’İN KALEMİNDEN ESKİ GÜNLER

TOMARZA”DA 1.707 m2 ARAZİ 1.115.500,00 TL REKOR BİR FİATA SATILDI

TOMARZA”DA 1.707 m2 ARAZİ 1.115.500,00 TL REKOR BİR FİATA SATILDI

BAŞKAN NALBANT; GÖREVİMİZİN BİLİNCİNDE İŞİMİZİN BAŞINDAYIZ

BAŞKAN NALBANT; GÖREVİMİZİN BİLİNCİNDE İŞİMİZİN BAŞINDAYIZ

DEZAVANTAJLI AİLELERE DESTEK PROJESİ

DEZAVANTAJLI AİLELERE DESTEK PROJESİ

ÇOCUKLAR, DUYDUKLARINI DEĞİL, GÖRDÜKLERİNİ UYGULARLAR!
ÇOCUKLAR, DUYDUKLARINI DEĞİL, GÖRDÜKLERİNİ UYGULARLAR!

İl Müftümüz Doç. Dr. Şahin Güven, İlim Hikmet Vakfı’nın Arif Molu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki yaz okulu kapanış programında bir konuşma yaptı. Kapanış programına, İl Müftümüz Sayın Güven’in yanı sıra Kocasinan İlçe Müftüsü Yahya Çankaya, okul idarecileri, vakıf idareci ve gönüllüleri ile öğrenciler ve aileleri katıldı. Sayın Güven, Allah Teâlâ’ya hamd edip Rasulullah Efendimiz’e […]

İl Müftümüz Doç. Dr. Şahin Güven, İlim Hikmet Vakfı’nın Arif Molu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki yaz okulu kapanış programında bir konuşma yaptı.
Kapanış programına, İl Müftümüz Sayın Güven’in yanı sıra Kocasinan İlçe Müftüsü Yahya Çankaya, okul idarecileri, vakıf idareci ve gönüllüleri ile öğrenciler ve aileleri katıldı.
Sayın Güven, Allah Teâlâ’ya hamd edip Rasulullah Efendimiz’e de salat-u selam getirdikten sonra, yaz Kur’an kurslarının toplumumuz için ne kadar önem arz ettiğinden bahsederek şunları söyledi:
“Bizler, yaz Kur’an kurslarımız vesilesiyle toplumun bütün kesimlerine ulaşmaya ve gelecek nesillerimize dinini, diyanetini öğretmeye, Kur’an eğitimlerini gerçekleştirmeye, birtakım ahlakî vasıflar kazanmalarını sağlamaya gayret gösteriyoruz.
Camilerimiz ve Kur’an kurslarımız artık yetmiyor, Milli Eğitim Müdürlüğüyle işbirliği içerisinde okullardan istifade ediyoruz. Şunun özellikle bilinmesi gerekiyor: Bundan birkaç yıl öncesine kadar 14 yaşından küçük çocukların Kur’an eğitimi alması yasaktı. Şimdilerde 04-06 yaş gruplarındaki çocuklarımız için kurslar açıyoruz. Bu yıl, bu kurslarımızda toplam 3.010 tane kayıtlı öğrencimiz vardı. Bu çocuklar, henüz örgün eğitime başlamadan önce, kurslarımıza gelerek hem Kur’an öğreniyorlar hem de anne babalarına saygıyı, kardeşleriyle ve komşu çocuklarıyla nasıl oynanıp geçinileceğini öğreniyorlar.
Çocuklarımız, yalnızca kurslardan değil, aynı zamanda camilerimizden de istifade ediyorlar. Bu vesileyle anne ve babalarıyla, dede ve nineleriyle camilere gitmeyi öğreniyorlar. Çocuklarımızın İslamî anlamda gelişim kat etmelerini istiyorsak, onları camilere ve cemaate alıştırmamız gerekmektedir.”
Anne ve babaların, çocuklarını her yere götürdükleri gibi özellikle namaz vakitlerinde camilere götürmelerinin önemine ve bunda ısrar etmelerinin sebebine değinen Sayın Güven, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Yapılan araştırmalara göre, birçok insanın din ve ahlak eğitimi adına aldıkları en önemli ve tek eğitim, çocukluk yıllarında bir ya da iki yaz döneminde gittikleri yaz Kur’an kurslarından aldıkları eğitim olmuştur. Bunun haricinde başka hiçbir kursa, vakfa, derneğe, STK’ya giderek eğitim almış değildir bu insanlar.
Bu kurslardaki eğiticiler, Kur’an öğretip dini ve ahlaki bilgiler vermenin yanında öğrencilere güzel örnek olmalıdırlar. Çocuklar, anne babalarından ve öğretmenlerinden,
duyduklarından ziyade, gördüklerini alırlar. Böylece çocuklar onların yaptıkları gibi yaparlar her şeyi.
Geleceğimizin teminatı olan evlatlarımızı, aileleriyle işbirliği içerisinde hep birlikte en güzel şekilde yetiştirmenin çabası içerisinde olmalıyız. Bu kursta ve bütün kurslarda emeği geçen bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum.” (Kurum Haber)

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz