Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

ÇOPUROĞLU ’’TÜM İSLAM ÂLEMİNİN BERAT KANDİLİNİ TEBRİK EDİYORUM’’

Bu haber 18 Nisan 2019 - 12:36 'de eklendi ve 17 kez görüntülendi.
ÇOPUROĞLU ’’TÜM İSLAM ÂLEMİNİN BERAT KANDİLİNİ TEBRİK EDİYORUM’’

AK Parti il Başkanı Şaban Çopuroğlu Berat Kandili dolayısı ile bir mesaj yayımladı.

AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu Berat Kandil mesajında; İçerisinde bulunduğumuz Şaban ayının 14. Günü idrak edeceğimiz Berat Kandilinin tüm İslam âlemine ve inanlara hayırlar getirmesini diliyorum dedi. Çopuroğlu; Sevgili Peygamberimiz (s.a.v) Şaban ayında ve özellikle Berat gecesinde nafile Oruçlar tutmuş ve Şaban Ayının 15. Gecesini ibadetle geçirin, gündüzünde de oruç tutun. Çünkü yüce Allah, bu gece dünya semasına rahmetiyle tecelli eder ve ‘’tövbe eden yok mu? Onu affedeyim. Rızık isteyen yok mu? Ona rızık vereyim, hastalığından şifa isteyen yok mu? Ona şifa vereyim der. Bu durum sabaha kadar devam eder buyurmuştur.

Bizlerde bu gecenin feyzinden yararlanmak, tövbe ederek günahlarımız için af dilemek, vermiş olduğu her türlü nimete şükrederek Allah’a kul olmanın tadına varmak mutluluğunu hissetmek için dualar edip, ömrümüzden geçen günlerin muhasebesini yapmalıyız.

Bu itibarla, Berat Kandilinin tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini Cenab-ı Haktan niyaz ediyor ve bütün vatandaşlarımızın Kandillerini tebrik ediyorum ‘’dedi. (Kurum Haber)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER